[Włocławek] Przetargi MPK

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
bolko

[Włocławek] Przetargi MPK

Post autor: bolko »

PL-Włocławek: Autobusy niskopodłogowe

2008/S 29-038841

WSTęPNE OGŁOSZENIE INFORMACYJNE

Dostawy

Dostawa nowych, jednoczłonowych, niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej o pojemności do 110 osób w ilości 6 sztuk.Wartość zamówienia powyżej 750 000,00 euro.
Jak tak dalej pójdzie to za pięć lat w Włocławku jelcze to będzie historia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

bolko pisze:Jak tak dalej pójdzie to za pięć lat w Włocławku jelcze to będzie historia.
I bardzo dobrze. Dlaczego MPK we Włocławku ma dożywotnio eksploatować Jelcze ? Trzeba się rozwijać, a tabor unowocześniać. ;)

Natomiast zastanawia mnie co tym razem wybiorą... no, ale na rozstrzygnięcie trzeba będzie poczekać ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Ciekawe jaką długość autobusów wybierze Włocławek?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Ciekawe jaką długość autobusów wybierze Włocławek?
Pewnie autobusy 12 metrowe. Oni od dawna nie mają aż takich dużych potoków. Polikwidowali Ikarusy 280, a od paru lat kupują wyłącznie autobusy 12-metrowe oraz parę midibusów (Jelcze M081 i SU10) ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Pewnie 12, ale może jednak zdecydują się na coś mniejszego.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Całkiem możliwe że będą to 15 metrowe w danej ilości. Chociaż zastanawiam się po co by 15 metrowe zamawiali i zapewne będzie to Solaris. ;)

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

Jakie 15m. :diabeł: Tylko i wyłącznie 12m, Jak co roku. Nowością będą przesuwane okna :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robert_529 pisze:Jakie 15m. :diabeł:
Ano właśnie. Dzięki Robercie. Tak mi się właśnie wydawało, od samego początku podejrzewałem, że będą to 12 metrowe Solarisy ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

A może pokuszą się o Vecto, w koncu macie tam jedną Danę :) Swoją drogą to chyba MPK już postawiło na Solarisa i żadna inna marka nie chodzi w grę. Chociaż ja jestem zwolennikiem zróżnicowania ( przynajmniej 3 rożnych producentów)

ppln

Post autor: ppln »

marekJG pisze:Chociaż ja jestem zwolennikiem zróżnicowania ( przynajmniej 3 rożnych producentów)
Zróżnicowanie jest dobre, ale przy ilości taboru przekraczającej 50 wozów. Inaczej nie ma to sensu (organizowanie serwisu i magazynu części dla 15 wozów to kpina)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

marekJG pisze:A może pokuszą się o Vecto, w koncu macie tam jedną Danę
Zapomnij. To zatwardziali miłośnicy Solarisów, jak zresztą już napisałeś.
marekJG pisze:Chociaż ja jestem zwolennikiem zróżnicowania ( przynajmniej 3 rożnych producentów)
Jelcz, Autosan i… Jelcz?
ppln pisze:Zróżnicowanie jest dobre, ale przy ilości taboru przekraczającej 50 wozów.
Naprawdę dobre to jest, gdy ma się więcej niż 1 zajezdnię, wtedy niczemu nie przeszkadza.

marekJG

Post autor: marekJG »

plocmaster pisze:Jelcz, Autosan i… Jelcz?
Zboczony nie jestem. :) fakt moja nienormalność wynika z wielkiej sympatii do Jelcza mimo jego wielu wad, ale i inne marki także mi się bardzo podobają. Man, Volvo, Scania, Solaris etc.

ppln pisze:Zróżnicowanie jest dobre, ale przy ilości taboru przekraczającej 50 wozów.
Włocławek chyba spełnia te kryteria. Ja bym tam widział chętnie Solarisa, Jelcza i Mana.

JasinGDZ

Post autor: JasinGDZ »

3 marki? To jeszcze nic. W Grudziądzu mamy 6 :retard: Będąc we Włocławku widziałem tylko SU12 najnowszej generacji. Jakoś jelcze się nie nawinęły pod obiektyw aparatu.

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

W tym roku będzie trochę inaczej. Bo nie 6 wozów, tylko 3 oraz nie SU12, tylko SU10.

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Przetarg na 6 dziesięciometrowców:
http://www.mpk.com.pl/?id=3&news=430

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

SU10 oczywiście.

sphinx

Post autor: sphinx »

I to bardzo bezczelnie - całe SIWZ można streścić w słowach: Solaris Urbino 10.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

sphinx pisze:I to bardzo bezczelnie - całe SIWZ można streścić w słowach: Solaris Urbino 10.
Ja bym nie określał tego jako coś "bezczelnego", po prostu przedsiębiorstwo chce kupić konkretne pojazdy, konkretnego producenta. Inni go nie interesują ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

J-31 pisze:Ja bym nie określał tego jako coś "bezczelnego", po prostu przedsiębiorstwo chce kupić konkretne pojazdy, konkretnego producenta. Inni go nie interesują
Tylko, że robi to za pieniądze podatnika a w takim wypadku taki sposób myślenia jest niedopuszczalny. Ograniczenie potencjalnej konkurencji jeszcze nikomu na dobre nie wyszło.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

No Włocławek jest najlepszym przykładem, gdzie ustawienie przetargu powoduje wzrost ceny zakupionego pojazdu. To właśnie MPK Włocławek kupowało swego czasu SU10 w cenie pojazdów 12-metrowych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”