[Płock] Przetargi KM Płock

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

[Płock] Przetargi KM Płock

Post autor: pmaster »

Specyfikacja
Admin Płockibusa pisze:19 maja KM ogłosiła przetarg na 2 nowe niskopodłogowe autobusy do 12 metrów, za kwotę 2mln Think lub więcej?
Autobusy mają mieć silniki z Euro4 w wieży, 100% niskiej podłogi, sygnalizację otwierania drzwi, min 6 otwieranych lub uchylanych Brick wall lufcików, 3 kasowniki, silnik o mocy min. 220 kW, min. pojemność skokowa 9.000 cm3;, skrzynia min. 5 biegów ze zintegrowanym retarderem. Autobusy mają być wyposażone w monitoring wnetrza (3 kamery) plus czwarta kamera cofania Exclamation nowość,
Autobus powinien być wyposażony w autokomputer sterowania kasownikami, zestawem tablic informacyjnych, urzadzeniem informacj i głosowej oraz powinien przekazywać informacje dotyczace drogi pojazdu (GPS) poprzez WIFI
Dostawa najpóźniej w listopadzie.
Jak sądzicie, Volvo? I czemu tak drogo?

bolko

Post autor: bolko »

A dlaczego Volvo ?

ppln

Post autor: ppln »

Solaris. Ale chcą jakiś zagraniczny system informacji pasażerskiej (R&G ma tylko moduł współpracy z modemem radiowym, nie Wi-Fi, które skądinąd jest tutaj totalnym nieporozumieniem - to ma zasięg maksymalnie 10 metrów czyli by trzeba było obstawić całe miasto acces pointami)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nawymyślali w tym przetargu, czyli będzie to co zwykle... Solaris Urbino 12 III :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

bolko pisze:A dlaczego Volvo ?
KM testowała Volvo, a od jakiegoś czasu co testują, to kupują.
ppln pisze:Solaris.
ppln.
ppln pisze:Ale chcą jakiś zagraniczny system informacji pasażerskiej (R&G ma tylko moduł współpracy z modemem radiowym, nie Wi-Fi
A nie da się tego GPS-a osobno?
ppln pisze:czyli by trzeba było obstawić całe miasto acces pointami
Oj, żebyś w złą godzinę nie powiedział.
J-31 pisze:Nawymyślali w tym przetargu, czyli będzie to co zwykle... Solaris Urbino 12 III
Co jak zwykle? Najpierw dowiedz się jak jest, jak chcesz się wypowiadać. Kupowanie solnic to nie jest w Płocku żadna reguła.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Kupowanie solnic to nie jest w Płocku żadna reguła.
To może nie jest reguła, ale jednak po Płocku jeździ trochę SU12 ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

I co z tego? W latach 2000-2002 kupiono tego dość sporo, potem przyszedł czas na m. in. MAN-y, rozmaite używki, Jelcze i (niestety) Merce, dopiero ostatnio kupili kilka solnic. Równie dobrze mogą kupić coś innego, a że ppln chce Solarisów — chcieć to se można.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Równie dobrze mogą kupić coś innego, a że ppln chce Solarisów — chcieć to se można.
A jakie autobusy wg. Ciebie mógłby kupić KM Płock ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To trzebaby popatrzeć w SIWZ i ustalić, do czego to pasuje. A tak nie patrząc:
- Mercedesy
- Solarisy
- Volva
- Jelcze
- coś ze Słupska chyba nie, choć nigdy nie wiadomo
- wschód j/w
- mam wrażenie, że o czymś zapomniałem
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 16:29 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:To trzebaby popatrzeć w SIWZ i ustalić, do czego to pasuje. A tak nie patrząc:
¬le mnie Zrozumiałeś. Nie interesuje mnie SIWZ, tylko Twoja opinia :mruga:

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:a że ppln chce Solarisów — chcieć to se można.
Volvo jest drogie, a na pewno droższe niż Solaris, tym bardziej przy małych zamówieniach. To nie jest chcieć/nie chcieć, ale raczej rynkowe realia. Gdyby chcieli Volvo to by mogli dać kryterium silnik własny producenta autobusu.
MPK Łódź też testuje Volvo, ale planów zakupu nie widać.

lemba

Post autor: lemba »

plocmaster pisze:coś ze Słupska chyba nie, choć nigdy nie wiadomo
Scania czy Kapena??

marekJG

Post autor: marekJG »

Też sądzę, iż nie ma się co rozpisywać. W tym przetargu wygra Solaris. Volvo, Man sporo sobie życzą. Skoro nie potrafią zbijać cen przy bardzo dużych przetargach (vide: Volvo >> Wrocław) tym bardziej nie zrobią tego przy tak śmiesznie małym zamówieniu. A swoją drogą to niecały rok temu prezes KM twierdził że w najbliższych latach płocką komunikację mają zasilać wyłącznie używane autobusy. Czyżby radni sypnęli ekstra kasę na ten zakup?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Pewien płocczanin przeczytawszy to poprosił mnie o przekazanie następującej informacji: „Raczej nic takiego nie twierdził, a nawet jeśli, to nic z tego nie wynika, radni niczym nie sypnęli nadprogramowo. Wiadomo było, że będą zakupy nówek w tym roku, tylko każdy myślał że więcej. I nie byłbym taki pewny — testy to jednak coś, poza tym akurat o cenę zbytnio tu nie chodzi".

kombino

Post autor: kombino »

Solaris,Volvo,MB.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Okazuje się, że KM Płock chce kupić także używane wozy 15-metrowe: http://infobus.pl/text.php?id=17977&from=main

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

MAN NL313-15?
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2415,506,411.html
Jeśli tak to świetny wybór, dziś miałem przyjemność obejrzeć sobie jeden z tych wozów, ładne, zadbane, masa czujników cofania zakręcania, przycinania ludzi etc... kamery, klima

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

irisbus pisze: masa czujników cofania zakręcania, przycinania ludzi etc...
Ja to bym się nie cieszył. Jeżeli by je kupili to mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i te czujniki od razu odłączą. One się nie nadają na nasze warunki...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

bystrzak2000 pisze:Okazuje się, że KM Płock chce kupić także używane wozy 15-metrowe
Eureka. Plocmaster już o tym pisał. :mruga:

A ja ciekawy jestem, czy Zarząd KM Płock poczuł potrzebę zakupu deskorolek, czy po prostu zwietrzyli dobry interes i spodobały im się te autobusy ;)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

bystrzak2000 pisze:Okazuje się, że KM Płock chce kupić także używane wozy 15-metrowe: http://infobus.pl/text.php?id=17977&from=main
Ja bym je chętnie widział w GOPie (zgadnijcie gdzie :P), ale jeżeli KM Płock był szybszy to jestem zmuszony tylko pogratulować szybkości w wyborze :P :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”