[Przemyśl] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:W razie co są jednak inne firmy przewozowe - np. Veolia
Tylko z czym Veolia by weszła :?: Jakie wozy by zaproponowali :?:
Może MZK kupi jakieś i wróci wszystko do normy, choć sam nie wierzę w co piszę :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Tylko z czym Veolia by weszła :?:
Nie wiem jaka jest ich polityka - bo prócz gadki typu "jakość usług", jest też ekonomia o której nikt głośno nie mówi, ale istnieje i trzeba o niej pamiętać. ;)

Toteż Veolia nie musi od razu kupować fabrycznie nowego taboru. Może sprowadzić coś z zachodu. ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Toteż Veolia nie musi od razu kupować fabrycznie nowego taboru. Może sprowadzić coś z zachodu.
Trochę by musiała tego kupić, gdyż tych linii nie jest mało. Myślę, że to jednak będzie inna firma.
Udam się prawdopodobnie do zarządu MZK by dowiedzieć się czegoś więcej, czy w ogóle mają zamiar stanąć do przetargu.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze: Tylko z czym Veolia by weszła :?: Jakie wozy by zaproponowali :?:
A z czym by wszedł Warbus :?: Co to za różnica :?: Tak czy siak będzie trza "nowe" autobusy zakupić bez względu na zwycięzcę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem jak Veolia. Oni w sumie od dawna przejęli w tym rejonie PKS-y, więc mogą mieć zaplecze techniczne w rejonie Przemyśla.

Natomiast "Warbus" - o ile zainteresuje się przetargiem, przystąpi a potem go wygra - będzie musiał praktycznie inwestować od "zera", w nowe zaplecze, tabor i pracowników ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Kierowcy w ogóle nie wiedzieli o tym przetargu. Kiedy im o nim powiedziałem naprawdę się zdziwili. Już związki zawodowe mają treść przetargu i będą wywierać zapewne nacisk na władze MZK w jego sprawie. O dalszych postępach w sprawie będę informował ;) .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Kierowcy w ogóle nie wiedzieli o tym przetargu. Kiedy im o nim powiedziałem naprawdę się zdziwili. Już związki zawodowe mają treść przetargu i będą wywierać zapewne nacisk na władze MZK w jego sprawie.
... czyli co, szykuje się strajk ? :mruga:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:... czyli co, szykuje się strajk ?
Już nie.
Przetarg odwołano
http://gminaprzemysl.home.pl/bip/atach/ ... owania.pdf
Jednak związki zawodowe swoje zrobiły.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze: Przetarg odwołano
http://gminaprzemysl.home.pl/bip/atach/ ... owania.pdf
Jednak związki zawodowe swoje zrobiły.
Uczestnicy postępowania :?: Ktoś się zgłosił :?: Wiadomo może kto :?:
No i się tak spytam - co dalej :?:
Ostatnio zmieniony 2008-11-30, 22:23 przez Amalio, łącznie zmieniany 1 raz.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Amalio pisze:Uczestnicy postępowania Ktoś się zgłosił Wiadomo może kto
No i się tak spytam * co dalej
Jeszcze nie znam szczegółów. Najwyraźniej jak gmina zobaczyły jakie ceny oferują prywaciarze to się przestraszyła. Tylko pytanie kto by spełniał wymagania. Nie wiem też jaki procent udziału mają związki zawodowe.
Postaram się wybadać tą sprawę
A do tego co dalej, to zapewne zostaje na tych liniach MZK.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze:Tylko pytanie kto by spełniał wymagania.
A co to za problem je spełnić :?:
ŁK-MZK pisze:A do tego co dalej, to zapewne zostaje na tych liniach MZK.
Czyli będzie po staremu :?: Zastanawiam się co gorsze :]

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Amalio pisze:A co to za problem je spełnić
Trzeba mieć odpowiedni sprzęt do tego by móc spełnić warunki przetargu.
Amalio pisze:Czyli będzie po staremu Zastanawiam się co gorsze
Najwyraźniej po staremu. Kierowcy zapewne się cieszą z takiego obrotu sprawy.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze: Trzeba mieć odpowiedni sprzęt do tego by móc spełnić warunki przetargu.
A co to jest za problem kupić po wygraniu przetargu odpowiednich autobusów :?:

ŁK-MZK pisze:Kierowcy zapewne się cieszą z takiego obrotu sprawy.
Pasażerowie już mniej :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podejrzewam, że Przemyśl wróci do tematu po nowym roku. Ponowią przetarg, ale może na innych warunkach, albo na mniejszą ilość linii ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:Podejrzewam, że Przemyśl wróci do tematu po nowym roku.
Myślę, że jednak nie tak prędko. Dziwi mnie jednak fakt, że gmina tak szybko odpuściła sobie ten przetarg.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Dziwi mnie jednak fakt, że gmina tak szybko odpuściła sobie ten przetarg
To może rzeczywiście być podejrzane. Albo coś kombinowali i czym prędzej z tego uciekli... albo odpuścili sobie ale "na chwilę". Tyle tylko, że następny przetarg - o ile do niego dojdzie - może być lepiej przygotowany ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Otóż mam pewne informacje co do tego przetargu, ale nie mogę tego potwierdzić na 100%. Rozmawiałem z dwoma kierowcami w tutejszym MZK, którzy trochę się interesują tym co dzieje się wewnątrz. Podobno wygrał przetarg prywaciarz. Po czym okazało się, że nie ma taboru by spełnić warunki przetargu. Czy to możliwe, żeby przed jego ogłoszeniem nie sprawdzono tego :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Czy to możliwe, żeby przed jego ogłoszeniem nie sprawdzono tego :?:
Jeżeli Zarząd przemyskiego MZK nie potrafi sprawdzić, ile kosztuje "zagazowanie" PR-ki, wraz z jej remontem. To prawdopodobne jest, że nie sprawdzili, czy oferent jest przygotowany do obsługi linii.

Oczywiście nie wiem jak to tam było naprawdę, ale równie dobrze może być tak, że prywaciarz po prostu się przeliczył i okazało się, że nie ma kasy na zakup taboru, albo odmówiono mu leasingu tudzież kredytu na zakup.

... co by nie było, oznacza to, ni mniej ni więcej, że MZK nie odpuściło sobie tematu. Tylko zostało zmuszone do "odroczenia" tematu. :mruga:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Tylko, że MZK nie wystawiało przetargu, ale gmina. To wina gminy była, że nie sprawdziła dokumentów składanych do przetargu. MZK zaciera ręce, bo jest szansa, że znów oni będą jeździć na tych liniach.
J-31 pisze:Oczywiście nie wiem jak to tam było naprawdę, ale równie dobrze może być tak, że prywaciarz po prostu się przeliczył i okazało się, że nie ma kasy na zakup taboru, albo odmówiono mu leasingu tudzież kredytu na zakup.
Możliwe.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

http://www.infobus.pl/text.php?id=21636&from=main

MZK zamierza wystartować w tym przetargu :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”