[Puławy] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Bartek

Post autor: Bartek »

No właśnie, ja w tej sprawie mam zdanie podzielone. Z jednej strony szansa na zakup sporej ilość porządnych autobusów od Mercedesa, które z pewnością godnie zastąpiłyby wysłużone Jelcze puławskiego przewoźnika. Z drugiej strony nasz krajowy produkt, marka której niezbyt się poszczęściło a która walczy o przetrwanie i również buduje ciekawe pojazdy, tylko nie czarujmy się, jakością do MB nie dorównujące. Mimo, że osobiście kibicuję Solbusowi i podobają mi się ich autobusy to w tym starciu jestem zdecydowanie za Mercedesami.

ppln

Post autor: ppln »

Bartek pisze:Z jednej strony szansa na zakup sporej ilość porządnych autobusów od Mercedesa, które z pewnością godnie zastąpiłyby wysłużone Jelcze puławskiego przewoźnika.
Bartek pisze:tylko nie czarujmy się, jakością do MB nie dorównujące.
Oni na pewno oferują Citaro w obu zadaniach? Bo Conecto LF wcale tak dobrze wykonane nie jest, Solbusem nigdy niestety nie jechałem, ale obawiam się, że dużo gorzej skręcony niż Conecto LF być nie może.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

ppln pisze:Solbusem nigdy niestety nie jechałem, ale obawiam się, że dużo gorzej skręcony niż Conecto LF być nie może.
No właśnie i tutaj przydała by się opinia kogoś z Jaworzna, Tarnowa czy też z Wałbrzycha. Tam właśnie ostatnio Solbus ulokował swoje produkty.
Czy ostatnie Solbusy są tak tragiczne, że trzeba się go wystrzegać jak ognia?
Mam nadzieje, że nie. :P

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Janusz_K pisze:Czy ostatnie Solbusy są tak tragiczne, że trzeba się go wystrzegać jak ognia?
Mam nadzieje, że nie. :P
Zdecydowanie nie ;) Miałem okazję się przejechać Solbusami w Jaworznie i wcale nie są tragiczne, wręcz przeciwnie, rzec by można że nawet lepiej niż dobrze :) Jak od tamtego czasu się zmieniły? Nie sądzę, żeby na gorzej ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

ppln pisze:Oni na pewno oferują Citaro w obu zadaniach? Bo Conecto LF wcale tak dobrze wykonane nie jest, Solbusem nigdy niestety nie jechałem, ale obawiam się, że dużo gorzej skręcony niż Conecto LF być nie może.
W sumie racja. Zupełnie zapomniałem, że w 12m mogli wystawić turasy.
Solbusem SM12 miałem przyjemność jechać w Tarnowie - wykonanie raczej na poziomie Solarisa choć na wolnych obrotach nadwozie wibruje.

lukmek

Post autor: lukmek »

PKS Dzierżoniów do eksploatowanego prototypowego Solbusa SM12 miał tylko jedno zastrzeżenie: problemy z elektryką. Obecnie chyba w końcu serwis Solbusa uporał się z tym, bo SM12 regularnie jeździ, a nie stoi i kierowcy nie psioczą już na ten wóz.

Cóż, z Puławami jest jeden problem - mieliby Mercedesa Citaro i CitaroK, które moim zdaniem są najlepiej wykonanymi, dopracowanymi i najbardziej komfortowymi pojazdami KM z obecnie produkowanych. Jednak Solbus też posiada pewne zalety jak niska masa własna, duża pojemność pasażerska, podłoga na wysokości 320mm, czy szerokie przejście między tylnymi nadkolami. Skoro nie słychać jakiś specjalnych narzekań na jakość tych pojazdów z Jaworzna, czy Wałbrzycha (swoją drogą drogi w Wałbrzychu to niezły poligon doświadczalny dla autobusu) to sądzę, że wybór SM10 i SM12 nie jest złym rozwiązaniem :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Materiałami to SM12 jest zdecydowanie za Conecto ale raczej trudno złożyć coś gorzej od tureckiego Mercedesa.
Ja mimo wszystko jestem za Mercedesem. Prawda jest też taka, że moim zdaniem przyszłość Solbusa w cale nie jest taka jasna. Niekoniecznie będzie dobrze się pchac w markę która za niedługo może zniknąć z powierchni ziemi jeśli im się jednak nie uda. A jeśli w dodatku padnie na Citara, to wybór jest wręcz oczywisty jak dla mnie.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Amalio pisze:Ja mimo wszystko jestem za Mercedesem.
Ja też ale pamiętajmy, że w Puławach sami sobie określili wymogi co do autobusów i musieli się liczyć z tym, że może wygrać też Solbus a nie Merc choć pewnikiem cenowo dużo droższy.
Amalio pisze:Niekoniecznie będzie dobrze się pchac w markę która za niedługo może zniknąć z powierchni ziemi jeśli im się jednak nie uda
To zróbmy (my - jako społeczeństwo polskie) aby się udało. A osobiście wolałbym polskiego Solbusa niż zagraniczne barachło w postaci MAZów, Bogdanów, SORów, Otokarów i innych turkarów. :chytry:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Janusz_K pisze: To zróbmy (my - jako społeczeństwo polskie) aby się udało.
Tak. Zorganizujmy zbiórkę pieniędzy...
Bo ja nie widze sensu wciskać jakiemuś miastu na siłę autobusów których nie chcą :chytry:
Janusz_K pisze: A osobiście wolałbym polskiego Solbusa niż zagraniczne barachło w postaci SORów,
Autobus ma być dobry, a nie koniecznie Polski. I czas spojrzeć realnie na to, że Solbus to ta sama liga co SOR. Z SORa z resztą ta marka się urodziła.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Janusz_K napisał:
A osobiście wolałbym polskiego Solbusa niż zagraniczne barachło w postaci SORów,

Autobus ma być dobry, a nie koniecznie Polski. I czas spojrzeć realnie na to, że Solbus to ta sama liga co SOR. Z SORa z resztą ta marka się urodziła.
Jak już coś cutujesz to cytuj przynajmniej pełne zdanie a nie wyrwane wragmenty. Chyba zapomniałeś, że było jeszcze o Mazie, Bogdanie, SoRach i innych tureckich wynalazkach.
Amalio pisze:Bo ja nie widze sensu wciskać jakiemuś miastu na siłę autobusów których nie chcą
Nikt nikomu nie wciska na siłę żadnych autobusów - każdy sobie sam określa co chce.
A jak już piejesz na linii Solbus - SOR, to jako patriota wyprowadź się kilkanaście kilometrów na południe, zmień obywatelstwo i wtedy wychwalaj czeskie SrORy. Ja do "bratniego" narodu czeskiego nie czuję żadnej sympatii bo nie ma za co.
Dla Ciebie prócz Mercedesa (ale nie tureckiego), MANa no i SORa wszystko inne to właśnie badziewie łącznie z Solbusem, Autosanem i Solarisem.
Nie ujmując Twojej szerokiej wiedzy w całym temacie Twój osobisty i arogancki stosunek do innych na tym forum jest po prostu wk...cy.
Janusz_K pisze:A osobiście wolałbym polskiego Solbusa niż
.... Wyraziłem jedynie własną opinię co wyraźnie zostało zaznaczone i nie występuję tutaj jako ekspert w odróżnieniu od Ciebie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie. Nie potrzebnie się spieracie. Wybór należy do przewoźnika - czyli MZK Puławy. I to jest teraz ich problem, a my jedynie możemy ciepliwie poczekać na zakończenie postępowania oraz podpisanie umowy ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

A mi się podoba jak Janusz dowalił do pieca, bo wyciągnąć zdanie z kontekstu każdy potrafi.
Ja ogólnie kibicuję Solbusowi, bo jeżeli to są naprawdę dobre wozy - potrzebują klientów, żeby odbić się od dna.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Janusz_K pisze: Nikt nikomu nie wciska na siłę żadnych autobusów - każdy sobie sam określa co chce.
A jak już piejesz na linii Solbus - SOR, to jako patriota wyprowadź się kilkanaście kilometrów na południe, zmień obywatelstwo i wtedy wychwalaj czeskie SrORy. Ja do "bratniego" narodu czeskiego nie czuję żadnej sympatii bo nie ma za co.
Dla Ciebie prócz Mercedesa (ale nie tureckiego), MANa no i SORa wszystko inne to właśnie badziewie łącznie z Solbusem, Autosanem i Solarisem.
Nie ujmując Twojej szerokiej wiedzy w całym temacie Twój osobisty i arogancki stosunek do innych na tym forum jest po prostu wk...cy.
Może zacznij na początek od siebie, bo Twój natarczywy sposób bycia polegający na tym, że przy każdej nadażającej się okazji na TWB i o zgrozo od jakiegoś czasu tu na forum, polega na pastwieniu się nad jedną marką powoduje u niektórych odruch wymiotny. I z każdym swoim postem popadasz w coraz większe i bardziej irracjonalne szaleństwo które doprowadzi do wolę nie wiedzieć czego. Niestety widzę, że ciężko przyjąć do świadomości, że inni też potrafią coś zrobić wystarczająco dobrze by swój produkt sprzedać. Nie widzę żadnego powodu dla którego przedsiębiorcy mieliby optować za SORem z powodu jego pochodzenia( co czasem może występować w przypadku autobusów niemieckich, zwłaszcza Mercedesa), więc jest to po prostu jeżdżący dowód uznania przedsiębiorstw i gdyby Solbus był lepszy, to jego by kupowano. Ale jak mówi staropolskie ludowe przyłowie - "żal dupę ściska".
Czytając wasze wypowiedzi naprawdę cieszę się, że źle rozumiany patriotyzm nie rozpuścił mi mózgu i potrafię się cieszyć zdroworozsądkowym myśleniem.
Solbus to mieszanka co przeciętnej klasy autobusu i chyba dość wygórowanej ceny ( a przynajmniej na początku był nawet nieznacznie droższy od Solarisa co było w moim odczuciu po prostu porażką), więc kupowanie autobusu dla idei jest powodem jakiegoś totalnego skrzywienia które maluje się tym, że wokół Solbusa roztacza się jasna poświata gdy tymczasem SOR jest strącany do piekieł. Jak komuś spodobał się Solbus i chce go mieć u siebie, to bardzo fajnie, bo jest on dość innowacyjny i ogólnie przyzwoity, ale w przeciwnym wypadku naprawdę szkoda zachodu(zwłaszcza w obliczu Citaro) i już na pewno powinny dać sobie siana osoby które tak gorąco kibicują Solbusowi, a konkurenta mieszają z gnojem zapominając, że jest to bezpośredni konkurent "ich" marki :chytry:

Janusz_K pisze:Jak już coś cutujesz to cytuj przynajmniej pełne zdanie a nie wyrwane wragmenty.
Michalbc pisze:A mi się podoba jak Janusz dowalił do pieca, bo wyciągnąć zdanie z kontekstu każdy potrafi.
Dobra. Spoko. Skoro nazywacie to wyrywaniem z kontekstu, to może odniosę się do całej wypowiedzi. Jest rzeczą po prostu śmieszną porównywanie SORa do MAZa czy Bogdana jednocześnie stawiając Solbusa nie wiadomo ile wyżej. Skoro jest to wyrwanie z kontekstu to "dowalę" się jeszcze do tego co w tym towarzystwie robi Otokar? Bo co? Ach no tak - jest turecki czyli:
- jest barachłem, bo jest turecki, a autobus takiego pochodzenia z definicji jest do niczego
- jest niepolski, a to przekreśla cokolwiek

A jednocześnie można przeczytać, że te autobusy nie są złe. Tak więc to Janusz sieje bzdurną propagandę.
Pisząc barachło o takich autobusach jak SOR czy Otokar jest porównywalne do powiedzenia tego samego o Solbusie. I widać komu patriotyzm mózg rozpuścił.
Chciałbym naprawdę zobaczyć pianie z zachwytu nad Otokarem jakby mu przyczepić znaczek Autosana lub Solbusa. No ale on jest tylko z Turcji.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Chciałbym w tym miejscu przeprosić wszystkich mieszkańców Puław, że tak tutaj wychwalałem Solbusa i na prawdę przykro mi, że nie będziecie jeździć Mercedesami i to Citarami i Citarami K. - to tak zupełnie serio piszę.
Przekonałem się, że jeden lubi banany a drugi ich nie cierpi. Jeden lubi je za to, że są zdrowe, pożywne i potrafi wyliczyć jakie to odżywcze składniki w sobie mają. Ten drugi nie cierpi ich tylko za to, że są żółte i mają taki zakrzywiony kształt i pochodzą np. z Nikaragui. Niestety ten pierwszy będzie miał zawsze rację (niech zacytuję wyrocznie: " żal dupę ściska")
Panowie. Nie potrzebnie się spieracie. Wybór należy do przewoźnika - czyli MZK Puławy. I to jest teraz ich problem, a my jedynie możemy ciepliwie poczekać na zakończenie postępowania oraz podpisanie umowy
Ja po prostu nie cierpię bananów.
I to tyle w tym temacie
(jakiekolwiek wypływają dla Was z tego wnioski proszę zachować je dla siebie)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mam trochę dosyć Waszej jałowej dyskusji. Bo tak naprawdę nic z niej nie wynika. :chytry:

Jeśli jeszcze raz ktokolwiek zejdzie z tego tematu i zacznie w tym temacie dyskusję o wyższości jednej marki nad drugą... to normalnie zmarnuję sobie sobotę oraz niedzielę i zaczne wycinać Wasze posty. A chyba nie Chcielibyście "tego" ... żebym zmarnował sobie niedzielę :retard:

Dlatego moja ostatnia życzliwa sugestia jest taka - wracamy do sprawy przetargu MZK Puławy :!:

Czy któryś z kolegów ma coś nowego do wniesienia, a propo tego przetargu ? :cool:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jak donosi infobus.pl przetarg wygrał Solbus.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

2 nowe pojazdy śmigają już od prawie miesiąca na liniach MZK Puławy. Są to Autosan A8V #162 i Mercedes Sprinter #163.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

I są pierwsze nówki:
Amicus_Puławy:
są i zdjęcia , sory za rozmiar ale wstawiałem na szybko

http://mzk-p-wy.bloog.pl/?ticaid=6d04e

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... tcount=660

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

I to ex. Krakowskie!

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

A co miały się marnować ex krakowiaki na placu. Biała Podlaska i Warszawa dostanie nówki na pewno od zera składane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”