[Poznań] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
voy

Przetarg na 30 przegubowców w Poznaniu.

Post autor: voy »

http://www.uzp.gov.pl/biulety/2005/245/245_7170.html
Termin realizacji zamówienia to 5 miesięcy. Kryterium ceny to 60%, 30% właściwości techniczno-eksploatacyjne, warunki gwarancji 4%, warunki serwisu 4%, jakość obsługi pasażera(??) 2%. Rozstrzygnięcie przetargu pod koniec roku.
Czyżby to był koniec Ikarusów 280.26?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak. MPK Poznań zdecydowanie pozbywa się Ikarusów 280.26. A co wybiorą... Hmmm - spekulacji czas zacząć... :mruga: .... MAN czy Solaris ? :lol:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A może... Ikarus 280.xx :?: :retard:

Podi

Post autor: Podi »

No nareszcie cos drgnęło w zakupach nowych busów.Osobiście bym chciał NG313 :)

voy

Post autor: voy »

Tylko te nie są już produkowane.
Ile po tych dużych zakupach pozostanie Ikarusów 280 (w ogóle) i 280.26?

Podi

Post autor: Podi »

voy pisze:Tylko te nie są już produkowane.
To szkoda. Lion'sy też moga być :)
Ile po tych dużych zakupach pozostanie Ikarusów 280 (w ogóle) i 280.26?
Wiem tylko tyle,że baardzo mało(poniżej 30),może się Poznaniak w tej sprawie wypowie :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Obstawiam albo Lion's City, albo U18III inne raczej nie wchodzą w grę :)

Co do ikarków to sie konczy ich era na Kaczej od wczoraj kilka z nich stacjonuje na Warszawskiej :
1149-->1502
1150-->1510
1175-->1516
1176-->1520
1181-->1521

Jak juz jestesmy prz nowych wozach w Poznnaiu, to wreszcie pojawił sie NL283/3T #1068

DAB

Post autor: DAB »

Ja bm Wam życzył Tantusów ponieważ są to bardzo dobre autobusy znanej na całym świecie marki Jelcz :) A tak na serio to Solarisy U18 III :) MANów mielibyscie za dużo :!:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

DAB pisze:Ja bm Wam życzył Tantusów ponieważ są to bardzo dobre autobusy znanej na całym świecie marki Jelcz :) A tak na serio to Solarisy U18 III :) MANów mielibyscie za dużo :!:
Za Jelcze dziekujemy, sprawdzonych rzeczy nie bierzemy :)

Od przybytku głowa nie boli. Swoja drogą ja juz w 90% obstawiam, zę to MAN wygra. Są plany aby na zajezdni Kacza stacjonował tabor w 100% niskopodłogowych. Ikarusy 280.70A zostałyby przeniesione do A-1, tam natomiast skasowane zostałyby Ikarusy 280.26 :)

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Za Jelcze dziekujemy, sprawdzonych rzeczy nie bierzemy :smile:
Właśnie, po Vecto MPK chyba się już pożegnało z Jelczem na kolejne 10 lat :retard: ...
Poznaniak pisze:Swoja drogą ja juz w 90% obstawiam, zę to MAN wygra
Też tak chce :P

ZwierZ

Post autor: ZwierZ »

Według mnie największe szanse ma Solaris. ostatnio zgarnął parę kontraktow na przegubowce więc chyba nie będą mieli problemu z przedstawieniem dobrej oferty. Tym bardziej, że to blisko i przez Poznań ta fabryka tam powstała, więc na pewno będą chcieli swą pozycję tu utrzymać, a 30 sztuk to niezły kąsek.
Potem MAN, ktory też blisko i ostatnio wygrał tu proponując najniższą cenę.
Inne - Volvo, Scania, Irisbus ( Jelcz nie ma czym )... być może ktoś pokusi się na złożenie oferty. Jednak MPK mająca SU i Many to jednak będzie chyba przychylniej patrzeć w tę strone, żeby mieć w miarę jednolity tabor ( a przynajmniej ja tak bym zrobił ).
I ja obstawiam 60% Solaris do 40 % MAN.

Podi

Post autor: Podi »

Moim zdaniem dużym kreterium wyboru Man-a będzie to,_jak sprawowa się będą Lion'sy.

11David

Oby to był MAN

Post autor: 11David »

Ja szczerze mówiąc mam wielką nadzieję, że to będzie MAN, a jak czytam wypowiedzi zwierza z tym złomem na avatarze to mnie ciarki przechodzą. Po co komuś w Poznaniu kolejne rozlatujące się i trzesące się Solarisy?? Nie rozumiem jak można popierać tak niedopracowany i niesolidny sprzęt. A tak naprawdę Kacza to o wiele lepsza zajezdnia niż Warszawska i dlatego tam powinien trafiać nowy sprzęt np. przegubowe Lion's-y!! :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A Wrocławiowi zarzuca się monopol Volvo. Widzę, żę Poznań zmierza ku Mananizacji :D

Podi

Post autor: Podi »

11David pisze:A tak naprawdę Kacza to o wiele lepsza zajezdnia niż Warszawska i dlatego tam powinien trafiać nowy sprzęt np. przegubowe Lion's-y!! :biggrin:
Czemu kacza jest lepsza?Bo mają MAN-y -super powód
11David pisze:Po co komuś w Poznaniu kolejne rozlatujące się i trzesące się Solarisy?? Nie rozumiem jak można popierać tak niedopracowany i niesolidny sprzęt
Jechałeś Vecto?Nie?Nie marudź.
11David pisze:a jak czytam wypowiedzi zwierza z tym złomem na avatarze to mnie ciarki przechodzą.
Są gorsze złomy...
11David pisze:Ja szczerze mówiąc mam wielką nadzieję, że to będzie MAN,
Ja też :P
Wilchelm pisze:A Wrocławiowi zarzuca się monopol Volvo. Widzę, żę Poznań zmierza ku Mananizacji
I bdb,tak ma być,choć Solariski tez przejdą :)


Proponuję jednak używać spacje po znakach przestankowych. u2w

56247

Post autor: 56247 »

Ja zaś obstaję przy Solarisie Urbino 18.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niezależnie co wygra MAN, czy Solaris, to z całą pewnością Evobus Polska zgrzyta właśnie zębami... :retard:

Milenium

Post autor: Milenium »

Ja myśle że to będą Lionsy przegubowe :).Tak ma być :D.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

30 18m Solarisów probably 1811,1812,1814-1841 jest już gotowych.
20 12m MANów też już widziano jak kręcą się po Sadah :)
Ostatnio zmieniony 2006-06-13, 15:01 przez Poznañczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:30 18m Solarisów probably 1811,1812,1814-1841 jest już gotowych.
10 sztuk nie jest jeszcze wykończonych !
Poznańczyk pisze:20 12m MANów też już widziano jak kręcą się po Sadah :)
A raczej stoją :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”