[Łomianki] Przetargi KM

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

[Łomianki] Przetargi KM

Post autor: Marcin_558 »


lukmek

Post autor: lukmek »

Mam przeczucie, że przetarg preferuje autobusy MANa. Pasuje tu zwłaszcza zapis o silniku umieszczonym poziomo pod podłogą i kratownicy zabezpieczonej w procesie kataforezy zanurzeniowej.

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

To chyba dobry kierunek zważywszy na posiadany przez Łomianki tabor (Man-y, Jelcze M121 chyba z Manowskimi silnikami). Solówki Mana byłyby ciekawym zastępstwem dla PR-ek :)

lukmek

Post autor: lukmek »

Z M121 jest pół na pół, tzn 2 mają silnik Iveco, a dwa MAN.
Byłoby ciekawie gdyby to MAN wygrał :)
Dobrze, że przewoźnik chce dążyć do unifikacji pojazdów, nawet jeśli to mają być silniki i skrzynie biegów.

trasamd

Post autor: trasamd »

lukmek pisze:Mam przeczucie, że przetarg preferuje autobusy MANa. Pasuje tu zwłaszcza zapis o silniku umieszczonym poziomo pod podłogą i kratownicy zabezpieczonej w procesie kataforezy zanurzeniowej.
Jeżeli tylko konkurencja nie zaoferuje niższych cen niż MAN (a to mało prawdopodobne), to prawie pewne jest, że Łomianki wzbogacą się o NL273.

Aczkolwiek obawiam się unieważnienia przetargu. Rada Gminy przeznaczyła na ten cel 6,5 mln, co daje 722 tys. na sztukę. Do końca nie jestem pewien czy za taką sumę uda się kupić autobus, któregoś z producentów, którzy będą mogli wystartować w tym przetargu.

Co do gniotów to są 3 sztuki M121I (1 szt. 239 KM i 2 szt. 264 KM) i 2 egzemplarze M121M.

Po dokładniejszym sprawdzeniu SIWZu jednak doszedłem do wniosku, ze MANów w Łomiankach (chyba) nie będzie, ponieważ wymagania techniczne wcale nie wykluczają ani Solarisa ani Solbusa.

Zabezpieczenie nadwozia metodą kataforezy nie jest wymagane, lecz jedynie akceptowalne przez zamawiającego. Konstrukcja pojazdu może być wykonana ze stali nierdzewnej i właśnie takie rozwiązanie stosuje Solaris i Solbus.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Jeżeli Łomianki chcą autobus za tak małą cenę, to bardzo prawdopodobne, że wygra Solbus ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

DominikR pisze:wygra Solbus
Poczytaj uważnie SIWZ.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »


Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Pierwszy załącznik odnosi się do MAN-a. MAN zadał to samo pytanie, przy przetargu na przeguby dla Gliwic.

Drugi załącznik obstawiałbym do Solarisa. Podobne pytania były zadawane naszemu MPK, gdy ogłaszali przetarg.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Coffee pisze:Pierwszy załącznik odnosi się do MAN-a. MAN zadał to samo pytanie, przy przetargu na przeguby dla Gliwic.
Tylko Irisbus Citelis i Scanie mają silnik poprzeczny.

trasamd

Post autor: trasamd »

Jako autora drugiego zestawu pytań typuje Autosana z modelem M12LE. I moim zdaniem ten fakt zdradzają pytania 15, 16, 17, 18 i 19.

Pyt 15. Autosan nie ma jeszcze homologacji na ten model i chciałby świadectwo dostarczyć dopiero we wrześniu, po jej otrzymaniu.
Pyt 16. Nie mają modelu LF i dlatego pytają o możliwość wystawienia LE.
Pyt 17. jak wyżej, i w tym przypadku Autosana zdradza zapis z jednym stopniem poprzecznym, bo to chyba jedyny na rynku 12-metrowy autobus LE, który ma tylko jeden stopień.
Pyt 18. M12LE ma 12120 mm długości, stąd pytanie o możliwość dopuszczenia pojazdu o długości ponad 12 m.
Pyt 19. Swoje doświadczenie w produkcji niskopodłogowców tej wielkości w ostatnich latach Autosan chce udowodnić poprzez wykazanie eksportu A12.13CLE do Szwecji.

Moim zdaniem Autosan szukał możliwości wystartowania w tym przetargu mimo faktu, że SIWZ nie dopuszcza ich modelu.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Przetarg na 9 sztuk wygrał Solaris Bus & Coach:

http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=32817

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No ładnie... Znów Solaris. :retard:

No, ale przynajmniej nie będą żółto-czerwone Solarisy :diabeł:

8239
Posty: 34
Rejestracja: 2007-02-24, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8239 »

Marcin_558 pisze:Przetarg na 9 wygrał Solaris
No to właśnie nie jest jeszcze powiedziane, bo ponoć solaris nie spełniał warunków przetargu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

8239 pisze:No to właśnie nie jest jeszcze powiedziane, bo ponoć solaris nie spełniał warunków przetargu.
Niepotrzebnie wprowadziłeś nas w błąd, tym postem... bo Solaris spełniał warunki tego przetargu.

Dodatkowo, wg. Przegubowca firma Solaris Bus & Coach była - jednym oferentem, w tym przetargu.

Tak więc na pewno KM Łomianki kupią SU12 III. Autobusy mają przyjechać we wrześniu br.

:strzałka: http://www.przegubowiec.com/component/c ... ja-omianki

8239
Posty: 34
Rejestracja: 2007-02-24, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8239 »

J-31 pisze:Niepotrzebnie wprowadziłeś nas w błąd, tym postem...
Rzeczywiście, bardzo przepraszam wszystkie osoby, które poniosły jakiekolwiek straty związane z nabyciem błędnej wiedzy z mojego posta.
Oparłem się na wiadomości innej osoby z tego forum, której nie negowano, toteż uznałem ją za słuszną. Oczywiście moim błędem było nie zapoznanie się ze specyfikacją przetargu i zabieranie w jej temacie głosu, za co najserdeczniej przepraszam.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

8239 pisze:Rzeczywiście, bardzo przepraszam wszystkie osoby, które poniosły jakiekolwiek straty związane z nabyciem błędnej wiedzy z mojego posta.
Oparłem się na wiadomości innej osoby z tego forum, której nie negowano, toteż uznałem ją za słuszną. Oczywiście moim błędem było nie zapoznanie się ze specyfikacją przetargu i zabieranie w jej temacie głosu, za co najserdeczniej przepraszam.
Spoko. Nic się wielkiego nie stało. Czekamy na Solarisy ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Przypominam że nowe SU12 dla Łomianek będą około września :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_558 pisze:Przypominam że nowe SU12 dla Łomianek będą około września :)
Tak, pamiętam i czekam na nie z niecierpliwością. ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Podobno w fabryce są dopiero ich szkielety (info ze wczoraj).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”