[Koszalin] Przetargi MZK

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Milenium

Post autor: Milenium »

Adrian_ pisze:Czy wszystkie autobusy ma dostarczyć 1 producent, czy też będzie ich 2? :)
Przetarg jest rozpisany, większych informacjii nie ma :). Mam nadzieję że ujżę many Lion's City, bo bym je naprawdę chciał. Piąte miasto w Polsce miałoby Lion'sy (moje obliczenia).
Adrian_ pisze:Co do tych 10-metrowców to podejrzewam, ze będą to Urbino 10
Ja też tak myślę. I Solaris złamie miasto bez Solarisów dwoma 10 metrowymi solniczkami ;).

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Salus na pewno nie wygrają przetargu w Koszalinie, ponieważ MZK Koszalin nie posiada tego typu autobusów. Poza tym myśle, że w tym przetargu pod uwagę będą brane szczególnie autobusy, które był testowane w Koszalinie. Poza tym może Koszalin posiada wiele MAN-ów, ale z drugiej strony pierwszy raz jestem z Solarisami. Z pewnością będą trochę bardziej przestronniejsze od małego MAN-a.

ppln

Post autor: ppln »

Salus nie jest niskopodłogowy :)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

[Koszalin] Przetargi MZK

Post autor: Mrozard »

No i mamy przetarg... na dwie solówki: http://mzk.koszalin.pl/index.php?s=060290

Zapewne dzięki tej dostawie w zapomnienie odejdą 1157 (neon wystawiony na sprzedaż) i 1193 (najstarszy wóz na zajezdni - rocznik 1983) lub 1137 (jedyny wóz z układem drzwi 2-2-0).

A co do samego przetargu: stawiałbym na MANa lub Volvo (na tego pierwszego zdecydowanie bardziej, ma on większe szanse), podobno MZK przestało lubić Scanie...

(PS. nie pytajcie się czemu założyłem nowy temat - po prostu uznałem, że to jest bardziej odpowiednie miejsce na tą informację).
Ostatnio zmieniony 2010-09-24, 21:21 przez Mrozard, łącznie zmieniany 1 raz.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Po pobieżnej lekturze SIWZ stwierdzam, że tylko MAN i Scania spełniają wymogi.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Tylko ciekawe czy MAN wystartuje?

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Marcin_558 pisze:Tylko ciekawe czy MAN wystartuje?
Oby, mam dość Scanii... Tylko czy MAN będzie chciał wystartować w przetargu na tak małą ilość pojazdów, jeżeli ma możliwość wystartowania w innych przetargach rozpisanych na większą ilość wozów (chociażby w przetargu na przeguby dla MZA).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Obawiam się, że MAN może nie być zainteresowany nawet warszawskim przetargiem (w zasadzie przetargami, bo ZTM też zorganizowało przetarg na 50 przegubowców dla ajentów). Oni mają do wyprodukowania około 600 pojazdów dla DB Stadtverkehr. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Oni mają do wyprodukowania około 600 pojazdów dla DB Stadtverkehr. ;)
Ale to bynajmniej nie zapcha całej fabryki:
To oznacza, że w najbliższym czasie do Paryża dotrze ponad 500 autobusów z polskiej fabryki MAN w Sadach.
Jak widać możliwości zakładu są znacznie większe. A to przecież i tak nie wszystko.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Ale to bynajmniej nie zapcha całej fabryki:
Oczywiście, że tak, toteż zapewne walczą o rynki Europy Zachodniej. Natomiast czy staną do przetargu na dwa autobusy 12-metrowe dla Koszalina ? Tego nie wiem, ale wiem, że dwie sztuki autobusów to nie jest dla nich jakaś wielka ilość. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

MAN takie przetargi ostatnio olewał, za to o 50 autobusów na pewno walczyć będzie ;)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

No właśnie, myślę, że większość pamięta, jak MAN za wszelką cenę próbował znaleźć haka na Solarisa w przetargu na 75 autobusów dla MPK Poznań. @mrozard, szykuj się na kolejne Scanie ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

MAN startuje na 15 sztuk w Suwałkach ale nie miał szans bo jest droższy od Mercedesa i Solarisa.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Pojawiły się wyjaśnienia do dwóch pytań: http://mzk.koszalin.pl/index.php?s=060293

Nie wiecie może kto mógł zadać takie pytania? Przy pierwszym, nie wiem czemu, w głowie świta mi Scania, ale kto zadał drugie - nie wiem.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Przy drugim nie będzie Mercedes? :>

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

mrozard pisze: Nie wiecie może kto mógł zadać takie pytania? Przy pierwszym, nie wiem czemu, w głowie świta mi Scania,
No chyba raczej na odwrót- Scania i MAN w żadnym razie Ci świtać nie powinny.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

No i mamy kolejne wyjaśnienia: http://mzk.koszalin.pl/przetargi/wyjasn ... obusy2.pdf

Kto mógł zadać te pytania? Przy nr 1 i 5 jestem pewien niemal w 100% że to Autosan, a przy nr 3 - Solaris. A reszta?

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

4 to chyba Mercedes, zaś 7 to (też chyba) Solbus.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A mi wszystkie od 1-7 wyglądają na Autosana.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Koszalin, dnia 26.05.2010r.

Sprawa dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę dla MZK Spółki z o.o. w Koszalinie dwóch nowych autobusów.

Na podstawie Art. 92 ust 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych - Zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie zawiadamia, iż w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę dla MZK Spółki z o.o. w Koszalinie dwóch nowych autobusów wybrano ofertę złożoną przez MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., Wolica, Aleja Katowicka 9, 05-830 Nadarzyn. Oferta firmy MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. jest jedyną złożoną ofertą nie podlegającą odrzuceniu.

MZK Koszalin
http://mzk.koszalin.pl/index.php?s=060301
Gratulujemy nowych MANów :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”