[Mielec] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Bartek

Post autor: Bartek »

Tu nie chodzi o miejski budżet, bo pieniądze MKS dostał z RPO, a między Citarem K a Solarisem 8.9 różnica cenowa jest niewielka, więc gdyby specyfikacja dopuszczała Citaro, to Evobus miałby bardzo duże szanse na wygranie.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ruszył kolejny przetarg na 10 sztuk 9m:

http://www.mks-mielec.pl/index.php?opti ... &Itemid=37

Bartek

Post autor: Bartek »

No i mamy oficjalne rozstrzygnięcie przetargu na 2x 12m CNG oraz na wdrożenie systemu informacji pasażerskiej.
MKS Mielec pisze:Miejska komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu informuje, że dokonany został wybór oferty najkorzystniejszej w przetargu nieograniczonym na „Dostawa nowych autobusów dla Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Mielcu (12m CNG) w ramach projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno-komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Mielcu wraz z wymianą taboru autobusowego”.
Komisja przetargowa dokonała oceny złożonych ofert i uznała za najkorzystniejszą ofertę złożoną przez:

Konsorcjum Firm: WOWO Sp. z o.o.
ul. Kombatantów 7;
15 – 110 Białystok (Lider)
oraz TEDOM s.r.o. Vycapy 195, 674 01 Trebic (Partner)

za cenę – 2.229.083,96 zł brutto.

Uzasadnienie wyboru: komisja dokonała wyboru oferty najkorzystniejszej na podst. najniższej ceny.
MKS Mielec pisze:Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu informuje, że dokonany został wybór oferty najkorzystniejszej w przetargu nieograniczonym na „Dostawa, uruchomienie i modernizacja istniejącego nowoczesnego zintegrowanego systemu zarządzania i wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej dla Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Mielcu w ramach projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno-komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Mielcu wraz z wymianą taboru autobusowego”.
Komisja przetargowa dokonała oceny złożonych ofert i uznała za najkorzystniejszą ofertę złożoną przez firmę:

R&G PLUS Sp. z o.o.
ul. Traugutta 7
39 – 300 Mielec

za cenę – 1.495.720,00 zł brutto.

Uzasadnienie wyboru: komisja dokonała wyboru oferty najkorzystniejszej na podst. najniższej ceny.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Jestem zdziwiony, że TEDOM wygrał :shocked:

A co drugiego przetargu nie jestem zdziwiony :P

BTW wiadomo kto jeszcze startował w tych dwóch przetargach ???

Bartek

Post autor: Bartek »

stachu pisze:Jestem zdziwiony, że TEDOM wygrał
Nie rozumiem zdziwienia.

stachu pisze:BTW wiadomo kto jeszcze startował w tych dwóch przetargach ???
Nikt.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

pr110 pisze:
stachu pisze:Jestem zdziwiony, że TEDOM wygrał
Nie rozumiem zdziwienia.
Może źle się wyraziłem, chodziło mi bowiem o to, że TEDOM nijako nie daje się "zapomnieć" i startuje. Chyba wyszedłem nieco na prostą ;)

pr110 pisze:Nikt.
Ok dzięki ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Startuje tam gdzie go chcą ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

A co z przetargiem na maluszki? :P

Bartek

Post autor: Bartek »

Dziś Solaris wygrał przetarg na dostawę 10 sztuk midików dla MKS Mielec. Będą to Alpino 8.9LE. 3 sztuki dotrą jeszcze w grudniu, kolejne 7 w lipcu 2011. Nie wiem z czego wynika taka duża rozbieżność między terminami dostaw, ale ważne, że w końcu będziemy mieć nowe pojazdy :D

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

pr110 pisze:Dziś Solaris wygrał przetarg na dostawę 10 sztuk midików dla MKS Mielec. Będą to Alpino 8.9LE.
Gratuluje zakupu :) Mielec po Lesznie drugim miastem z Solarisami Alpino 8,9LE.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

A ja wam wręcz współczuje...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

pr110 pisze:3 sztuki dotrą jeszcze w grudniu, kolejne 7 w lipcu 2011. Nie wiem z czego wynika taka duża rozbieżność między terminami dostaw, ale ważne, że w końcu będziemy mieć nowe pojazdy
Możliwe, że żeby nie stracić przetargu Solaris mimo natłoku zamówień wyprodukuje tylko te 3 sztuki by później spokojnie wyprodukować kolejne ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Coffee pisze:A ja wam wręcz współczuje...
Ja się cieszę, że jest cokolwiek, bo jeszcze trochę i mogło by nie być nic.
Fakt faktem, że moim faworytem na następcę H9-35 był MB CitaroK, ale trudno.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Ja się cieszę, że jest cokolwiek, bo jeszcze trochę i mogło by nie być nic.
Ja nie uznaję zasady "lepszy rydz, niż nic". Niestety patrząc po kolejnych dostawach Solarisa do Krakowa, stać mnie tylko i wyłącznie, by Wam współczuć... Bo niestety za takie pieniądze, jakie MKS dał za te Alpina, można by było kupić kilka (więcej) Autosanów M09LE, w podobnej jakości wykonania, tych dwóch pojazdów...

Bartek

Post autor: Bartek »

Coffee pisze:Ja nie uznaję zasady "lepszy rydz, niż nic"
Mieszkając w Krakowie to sobie możesz nie uznawać i nie rozumieć. W małych zaściankowych miejscowościach każdy nowy autobus jest na wagę złota, nie ważne, że to Solaris, Bogdan czy inny hebel, jest nowe i zastąpi Autosany i to jest najważniejsze. Przez lata systemy KM na Podkarpaciu były zaniedbane, bez jakichkolwiek dotacji.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Jeśli jakość wykonania będzie zbliżona do mobilisowskich, to nie będzie zbytnich powodów do zmartwień.

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

MKS Mielec

Post autor: tantus »

Szkoda tylko, że w tych kryzysowych czasach podkarpaccy przewoźnicy nie wspierają producenta z regionu...

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Re: MKS Mielec

Post autor: stachu »

tantus pisze:Szkoda tylko, że w tych kryzysowych czasach podkarpaccy przewoźnicy nie wspierają producenta z regionu...
Ja bvym to nazwał nieodpowiedzialnością regionalnych włodarzy etc. :)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

pr110 pisze:W małych zaściankowych miejscowościach każdy nowy autobus jest na wagę złota, nie ważne, że to Solaris, Bogdan czy inny hebel,
Tak... Ale za cenę 10 Solarisów miałbyś 12, albo i 15 Autosanów lub innych wozideł, które jakościowo nie są w ogóle (albo minimalnie) gorsze od Solarisa...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

stachu pisze:Ja bvym to nazwał nieodpowiedzialnością regionalnych włodarzy etc.
Moim zdaniem powinno się wybierać najlepsze wozy, a nie patrzeć po regionach. Gdyby te "regionalne" firmy potrafiły zrobić dobre autobusy to zapewne wygrywałyby w przetargach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”