[ROW, Subregion Zachodni] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nikt nie jest w stanie złożyć oferty na autobus 10m.

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Który punkt dyskwalifikuje AMZ?

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

A jednak wszystkie pojazdy muszą być tej samej marki - źródło: ROWkom.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

alojz pisze:Który punkt dyskwalifikuje AMZ?
Dzielona szyba.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Dzielona szyba.
Chyba dla 50 autobusów drobna zmiana konstrukcyjna przedniej szyby nie powinna być problemem dla konstruktorów AMZ ;) a dostawca szyby też nie będzie robił problemu.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Pomyłka. AMZ oferuje dzieloną szybę.
No to wychodzi na to, że AMZ może zdobyć Jastrzębie.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

No dokładnie, przecież Warbusowy ma dzieloną szybę, nawet zdjęcia w galerii KMF są jego...;)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

alojz pisze:Który punkt dyskwalifikuje AMZ?
Nie przeoczyłeś warunku doświadczenia ? Ja tam jak byk widzę, że minimum referencji to 40 wozów w ciągu ostatnich 3 lat. Do tego AMZ nie ma na razie innego midziaka niż 1-2-1. Na moje oko zamówienie jest skrojone wprost pod Solarisa, aczkolwiek Solbus też by pasował (o ile zrobi się jedną kosmetyczną zmianę w specyfikacji, zatem należałoby to potraktować jako pomyłkę PKM'u). Wątpię jednak by się przełamali. Z jakiegoś powodu od czasu Zawiercia odpuszczają śląskie zamówienia.

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Jack the Ripper pisze:Nie przeoczyłeś warunku doświadczenia ? Ja tam jak byk widzę, że minimum referencji to 40 wozów w ciągu ostatnich 3 lat.
Przyjąłem, że znajdzie się trochę banków posiadających wymagane doświadczenie.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

A przyjąłeś, że będą banki, które wyjdą do AMZ'ta a nie na odwrót ? Nie podzielałbym tak Twojego optymizmu Dzuli.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

W międzyczasie odbył się przetarg na obsługę linii kursujących wewnątrz ¯or. Wygrało je A21 z Rybnika. Co ciekawe startował tam też jastrzębski PKM z Mikrusem jako podwykonawcą. Trochę mnie dziwi taka ofensywa, ale w sumie jest to dla mnie pozytywne zaskoczenie.
¬ródło + szczegółowe informacje: BIP UM ¯ory

Tigin

Post autor: Tigin »

Co to za firma te A21, obsługuje na dzień dzisiejszy coś gdzieś? Nie wiem czy się cieszyć, czy martwić. Niby gorzej od VBusa być nie może, ale okoliczni prywatni przewoźnicy potrafią w tym względzie zaskakiwać ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

ROWkom pisze:A21 Sp. z o.o. - czyli konsorcjum firmy cateringowej, prowadzącej od listopada działalność przewozową i firmą p. Pawelca z Biechowa
W KRSie podano, że wszystkie udziały ma jakiś Robert Grzybek (50*100zł). Możecie sobie poszukać choćby po numerze KRS: 0000482518 na stronie KRSu.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No co jak co, ale ofensywa PKMu dziwić nie powinna. Gdyby przegrali swoje miasto, to zniknęli by chyba całkiem? Po drugie tak czy inaczej teraz mają mnóstwo niepotrzebnych autobusów. Zamiast martwić się ich sprzedażą cześć ześlą na ¯ory. To chyba całkiem logiczne będzie.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

PKM z Mikrusem składają odwołanie odnośnie żorskiego przetargu - Artykuł na tuZory.pl.
Na BIPie ¯or póki co odwołania brak.
W sumie nie dziwię się, w KRSie kapitał zakładowy firmy to jak już pisałem 5000 zł, zarząd jest jednoosobowy. Oby odwołanie okazało się zasadne.

___________________________Stary post z 2014-01-14, 18:48___________________________
Przetargi na Jastrzębie i Czerwionkę były bardzo podobne (co do LE i roczników), więc ten chwyt raczej nie przejdzie. ¯ory przegrali (tam i tak były nówki potrzebne), więc zostaje sprzedaż lub szukanie innych przetargów w regionie, a na żaden się póki co nie zanosi.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: [ROW, Subregion Zachodni] Przetargi

Post autor: oolek15 »

Są zmiany w SIWZ przetargu PKM Jastrzębie na dzierżawę nówek:
- sprecyzowano że chcą 20 wozów 12m i 30 10m
- zmieniono terminy:
* otwarcie kopert - 11 marca 2014 roku o godzinie 12:00
*Wymagany termin wykonania: do 30.04.2014 roku – dostawa 15 sztuk autobusów o długości 12 m, do 31.08.2014 roku – dostawa pozostałych 35 sztuk autobusów.
Co ciekawe wśród pytań do SIWZ nie ma zapytania o długość pojazdu (np. od Solarisa).
→SZCZEGÓŁY←

_______________________________________________Stary post z 2014-02-10, 16:30_______________________________________________
No i odwołanie A21 w Jastrzębiu przyjęte (pewnie będzie nowy przetarg) a odwołanie PKM w Żorach (wygrywa A21) odrzucone.
Ostatnio zmieniony 2014-02-28, 00:44 przez oolek15, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: [ROW, Subregion Zachodni] Przetargi

Post autor: oolek15 »

No i są kolejne zmiany - PKM chce nie 50 a 15 nówek, wszystkie po 12 metrów. Solaris? Chcą wydać 12,5-14 mln zł. Termin dostawy: 30.04 2014r.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: [ROW, Subregion Zachodni] Przetargi

Post autor: oolek15 »

Żyjemy w chorym kraju. Konsorcjum złomo-prywaciaków złożyło odwołanie od unieważnienia przetargu MZK na obsługę Jastrzębia. Jeżeli KIO to uzna postąpi wbrew logice i będzie oznaczało że mamy chore prawo* / siedzą u kogoś w kieszeni (jak w sprawie warszawskich śmieci)*. 197,8 mln zł od PKMu było "rażąco niskie" a 208,3 mln zł Pawelca i spółki miałoby być OK? [Źródło]

* - niepotrzebne skreślić

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ROW, Subregion Zachodni] Przetargi

Post autor: alojz »

oolek15 pisze: 197,8 mln zł od PKMu było "rażąco niskie" a 208,3 mln zł Pawelca i spółki miałoby być OK?
Czytałeś odwołanie (ze zrozumieniem)? Przetarg został unieważniony, bo oferta Pawelca była za droga.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: [ROW, Subregion Zachodni] Przetargi

Post autor: oolek15 »

alojz pisze:Czytałeś odwołanie (ze zrozumieniem)? Przetarg został unieważniony, bo oferta Pawelca była za droga.
Ale pojawiło się odwołanie od tegoż unieważnienia, więc sprawa dalej się toczy. Tak, czytałem. I wyczytałem że chcą uzyskać odwołanie unieważnienia, zmusić MZK do przyjęcia ich oferty i zapłacenia kosztów postępowania odwoławczego. Zacytowane przez Ciebie zdanie miało podkreślić brak logiki KIO w przypadku przyjęcia odwołania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”