[Warszawa] Przetargi MZA

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Przetargu jeszcze nie ma, ale jeśli MZA podpisze umowę z NFOŚ - to należy oczekiwać, że takowy będzie. A na co ?

MZA planuje zakupić 38 szt. autobusów przegubowych hybrydowo-gazowych w ramach Gazeli. MZA planuje, że umowa z NFOŚ zostanie podpisana jeszcze tej jesieni. Potem zarząd MZA wystąpi do miasta o wydatkowanie brakujących pieniędzy... a wtedy, będą mogli rozpisać przetarg ;)

:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 50601.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Zapowiada się skromny rok zakupowy w warszawskim MZA. MZA planuje jedynie zakupić 10 szt. elektryków, tym klasy maxi. A także dwa autobusy szkoleniowe dla OSK ;)

Przetargi w przygotowaniu :strzałka: http://infobus.pl/znamy-plany-zakupowe- ... 82317.html

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: Marcin_558 »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Nareszcie - MZA już od dawna zapowiadało ten przetarg ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Przetarg na 10 elektryków - komisja przetargowa otworzyła oferty. Do walki o ten kontakt stanęły trzy firmy:

- 2G Bus&Coach (Solbus) - 10 elektrycznych pojazdów wycenili na kwotę 23 589 714,90 zł.
- Ursus Bus (konsorcjum AMZ i Ursusa) - 24 981 300 zł.
- Solaris Bus & Coach - 26 438 850 zł.

Więcej info pod poniższym linkiem ;)
:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 52653.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Komisja przetargowa MZA rozstrzygnęła przetarg na 10 "elektryków". Zwycięzcą jest konsorcjum AMZ/Ursus z Lublina

:strzałka: http://infobus.pl/dobra-passa-ursusa-wy ... 87837.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

21 września miało miejsce rozstrzygnięcie przetargu MZA na 10 elektryków - wygrało go konsorcjum AMZ/Ursus z Lublina... A dzisiaj mamy protest - Blue Line próbuje zaskarżyć decyzję komisji przetargowej :cool:

:strzałka: http://infobus.pl/solbus-vs-mza-warszaw ... 88187.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Nawiązując do swojego poprzedniego postu - KIO odrzuciło protest Solbusa, zatem nic już nie powinno stać na przeszkodzie, aby MZA podpisało umowę z konsorcjum AMZ/Ursus na 10 szt. autobusów elektrycznych ;)

:strzałka: http://www.mza.waw.pl/spolka-mza/aktual ... ektrobusow

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Nikt nic nie pisze - to ja już uzupełnię ostatni post w sprawie przetargu na 10 elektryków.

MZA podpisało umowę z konsorcjum AMZ/Ursus, autobusy (City Smile) dotrą w połowie przyszłego roku, aczkolwiek czekają nas ciekawe testy elektryków.

Jeden przegubowy elektryk buduje się właśnie w dużej fabryce w miejscowości której nazwa zaczyna się na literę "B" - celowo napiszę trochę ukrycie. Sprawa jest dziwna, ale pewna, bo pewne znane małżeństwo właśnie produkuje autobus, który będzie dedykowany dla nas, ale nie będzie nasz, bo będzie na testach ;)

Natomiast konsorcjum AMZ/Ursus też ma przysłać swojego elektryka na testy... BYD nadal jeździe po Warszawie, widziałem go w zeszłym tygodniu na Bielanach i aż się zdziwiłem - błąka się niczym duch, ale jest żwawy niczym "szesnastka" po dopalaczach ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Czekaliśmy w Warszawie na zapowiadany od pewnego czasy przetarg MZA na zakup 90 szt. autobusów... no i jest, ale przypominają mi się wiadomości z Radia Erewań, czyli:

1. Nie zakup - tylko leasing
2. Nie 90, ale tylko 80, ale tym razem 35 solówek i 45 przegubów, a w tym 5 na CNG... i tu mnie zastanawia, gdzie MZA chce tankować te 5 szt. ;)

Szczegóły
:strzałka: http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE ... HTML&src=0

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: Auper »

CNG bardzo fajna sprawa, ma pewne zalety w porównaniu z dieslem, jak mniejszy hałas, o wiele wyższa kultura pracy silnika, przez to mniejsze wibracje więc i konstrukcja mniej obrywa, szybciej się zagrzeje w zimie, więc i żadnego webasto czy innego "dewasto" nie trzeba. Jedyny kłopot to koszt zakupu, no i koszt budowy i utrzymania stacji cng. Nie wiem jak jest z samymi kosztami utrzymania autobusu cng względem on ale jestem przekonany że jest bardziej opłacalny niż bezsensowne elektryki...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Muszę przyznać, że mam pewne mieszane uczucia, bo miałem okazję jechać SU12 CNG MPK Radom - i on był niesamowicie głośny. Strasznie wibrował, czasami był nawet aż za głośny.

Może to wina jakości wykonania, może wina nadmiernej eksploatacji i złego serwisowania....

... bo będąc w Tychach obowiązkowo pchnąłem się w tyskie SU12 CNG jak również, udało mi się załapać na gazowego Lion'sa. I byłem mocno zdziwiony. MAN Lion's City to zupełnie inna galaktyka względem Solarisa, nie wnikajmy w szczegóły, ale za to tyskie - napotkane przeze mnie - SU12 CNG były niesamowicie ciche. I to mnie mocno zaskoczyło. :)

Byłem i nadal jestem pod ich bardzo pozytywnym wrażeniem ;)

Także to może być wina eksploatacji ;)

No, ale tu mamy na razie przetarg MZA - co trafi do MZA ? Tego dowiemy się za niedługo ;)

alpino575
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-07, 09:43

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: alpino575 »

Został ogłoszony także oddzielny przetarg na leasing 10 krótkich elektryków. Co do CNG - Solarisowe w Toruniu to tragedia, głośne, chylą się gorzej niż zwykłe (wręcz zacierają o krawężniki, a na przystankach lubią się przechylać na lewo) i nikt nie chce tym jeździć, bo wozy są niestabilne no i bardziej zamulone.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Oki - zatem zwracam honor MZA, będzie jednak 90 autobusów. Te 5 CNG, to mają być ponoć przeguby. Coś mi się jednak widzi, że to chyba będą wszystko Solarisy, bo wpłynęła oferta znanej nam już, przynajmniej w Warszawie, firmy ;)

Shadi
Posty: 71
Rejestracja: 2010-08-24, 17:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: Shadi »

Za stroną MZA:
Dwa konsorcja zgłosiły się do udziału w przetargu na leasing autobusów dla Miejskich Zakładów Autobusowych. Chodzi o dostawę 80 autobusów, w tym 35 pojazdów klasy maxi o dwunastu metrach długości oraz 45 przegubowców.
Pierwsza z ofert została złożona przez konsorcjum Evo Bus Polska sp. z o.o. (lider) oraz Pekao Leasing sp. z o.o. W pierwszej części na dostawę wozów 12-metrowych zaproponowano 50.080.438, 67 mln złotych brutto, natomiast w drugim zadaniu na przegubowce 88.469.168,44 mln złotych brutto.
Drugie konsorcjum mLeasing Polska (lider) oraz MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o. zgłosiło się tylko do pierwszej części przetargu. Za 35 autobusów 12-metrowych oczekuje 49.835.368,80 mln złotych.
Pierwsze dostawy mają nastąpić po 24 tygodniach od dnia podpisania umowy.
Czyli wygląda na to, jeżeli wybrane zostaną najtańsze oferty, że będziemy mieli kolejne Mercedesy (nie wiadomo czy Citaro czy Conecto) i pierwsze w MZA solowe Many! Jeżeli Mobilis wygra w przetargu na 12-metrowce i to się utrwali, to wygląda na to, że będziemy mieli zastrzyk pierwszy od dawna MANów!
Dziwi brak Solarisa i Solbusa wśród oferentów. Solarisa chyba po raz pierwszy od dawna...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

Wow. A to niespodzianka. Ja bym powiedział, że nareszcie nie ma w ofercie Solarisa :)

Nie pogniewałbym się ani na MAN-a Lion's City ani na Mercedesa - nawet Conecto LF :-P

Shadi
Posty: 71
Rejestracja: 2010-08-24, 17:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: Shadi »

Coś się ten przetarg nam przeciąga, choć nie ma zbytniej konkurencji, to jakoś po miesiącu powinien być ogłoszony zwycięzca... Dziwne..
Myślę, że zobaczyć w mieście nowe krótkie Many Lion's City to najlepsza z dostępnych opcji, w związku z tym że Solaris nie znalazł się w gronie ofert, a z drugiej strony to nie wiem czy Stalowa nie byłaby na tym poszkodowana. To znaczy w 2010 relokowano z niej Solarisy U18 z 2008 i przez kilka lat, do 2015 dostawała ona symboliczne ilości nowego taboru, jakieś Solarisy 16 czy 25 sztuk, które były przeznaczone dla Redutowej. To oznacza że MZA jeszcze trochę myśli kategoriami specjalizacji, którą wymyśliło bodajże w 2005 roku, że Woronicza i Ostrobramska to Solarisy, Kleszczowa Neoplany, a Stalowa Many. I wiesz po prostu. Ciężko mi się widzi teraz żeby Stalowa musiała oddać swoje nowe Solarisy 12-ki, tylko dlatego że nagle ma Many i potem znowu czekałaby na szczęśliwy traf, aż Man coś ugra w mieście. W tym czasie zaś dostawała by starsze wozy ściągane z różnych zajezdni. Natomiast co do Mercedesów 18-tek to ja osobiście też bym chętnie je przywitał, nie zaszkodzi większa różnorodność taborowa w stolicy, Kleszczowa by mogła skasować kolejne Urbino 15, których w sumie będzie mi szkoda, ale powiem ci że na wawkomie i nie tylko, słyszy się głosy narzekania pod adresem designu nowego Conecto, gdzie częściowo się zgadzam i w związku z jego testami w mieście, pod adresem jego awaryjności. Ponoć nie wyjechał on prawie na miasto, a ciągle był na zajezdni. Ale to musiałbym potwierdzić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

To testowe Conecto LF G - rzeczywiście miało pecha w Warszawie. Trochę pojeździł i miał jeździć do końca stycznia br., ale nie dojeździł do końca terminu. Natomiast pojechał na tourne po Polsce i nie było z nim większych problemów ;)

Co do designu - PKM Sosnowiec odbiera teraz swoje MB Conecto LF G i one są jeszcze "po staremu". Zatem to wszystko zależy od zamówienia... przynajmniej na razie ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy testowiec nowej generacji MB Conecto LF daje rade cały czas jeździ. MZA miało pecha.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Przetargi MZA

Post autor: J-31 »

No i znamy już decyzję MZA w kwestii dwóch przetargów na leasing autobusów

- 80 szt. autobusów z napędem konwencjonalnym - wybrano ofetę Evobusa i to oznacza, że do Warszawy przyjedzie już najnowsza generacja Conecto LF II (całość) z czego 45 szt. to przegubowce
- 10 szt. autobusów elektrycznych - wybrano ofertę Solaris Bus & Coach - najwyraźniej, ale to jeszcze nie jest potwierdzone, chyba to będzie IV generacja ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”