[Opole] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[Opole] Przetargi MZK

Post autor: Szymon »

http://www.mzk.opole.pl/przetargi.php

Super, wreszcie jakiś przetarg, pierwszy od prawie czterech lat, osobiście mam nadzieje, że wygra MAN ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Brawo - szkoda, że MZK chce kupić tylko dwa autobusy. Ciekawy jestem, który producent wygra ? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Fajnie gdyby był to pierwszy przetarg wygrany przez solbusa SM12, ale... chyba się na to nie zanosi.
W ocenie oferty aż 15 pkt jest do zdobycia jeśli pojazd nie wymaga AdBlue, 10 jeśli poducent autobusu jest jednocześnie producentem. Oba wymogi automatycznie premiują MANa. Prztyczek w nos dla tej firmy jest tylko taki, że ze szkielet poddany katoforezie można dostać 5 pkt., a za stalowy 10.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

J-31 pisze:szkoda, że MZK chce kupić tylko dwa autobusy.
Ano szkoda, ale to miasto dało i tylko dwa da się wyżebrać, ale bardzo mi się podoba, że mają mieć klimę dla kiermana i przyciemniane szyby :)

Lopez pisze:Fajnie gdyby był to pierwszy przetarg wygrany przez solbusa SM12
Jak dla kogo fajnie :chytry:

Lopez pisze:W ocenie oferty aż 15 pkt jest do zdobycia jeśli pojazd nie wymaga AdBlue, 10 jeśli producent autobusu jest jednocześnie producentem silnika.
Jest bardzo prawdopodobne, że wygra MAN, ponieważ Jelcza już nie ma a MAN to jedyna firma, którą MZK może kupić, Solaris raczej nie ma szans a o Mercusiu możemy już zapomnieć, zostają jeszcze Volvo i Scania z czego ta druga też ma jakieś szanse, ponieważ gdy była na testach u nas to bardzo się spodobała zarządowi MZK ;)

Ja osobiście liczę na Lion'sa

J-31 już nie długo będziesz musiał zmienić rysunek w podpisie ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

W takich przetargach, gdzie nie wiadomo, kto wygra, zwykle wygrywa Scania ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szymon pisze:J-31 już nie długo będziesz musiał zmienić rysunek w podpisie ;)
Nie ma sprawy. Niech tylko ktoś wyprodukuje dla Opola autobusy i będzie nowy rysunek w podpisie :mruga:

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

bystrzak2000 pisze:W takich przetargach, gdzie nie wiadomo, kto wygra, zwykle wygrywa Scania
Wiesz co? Chyba będziesz miał racje :|

marekJG

Post autor: marekJG »

W Scanię raczej nie wierzę. Najbardziej prawdopodobny jest MAN. Osobiście pokusiłbym się o Solbusa.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

marekJG pisze:W Scanię raczej nie wierzę. Najbardziej prawdopodobny jest MAN.
Przecieki z MZK Opole informują jednoznacznie o wygranej Scanii, MAN też ma wielkie szanse ale zobaczymy po 24.09 ;)
Osobiście pokusiłbym się o Solbusa.
Ja Ci dam Solbusa! A po za tym i tak nie wystartuje bo w SIWZie jest napisane, że pojazd nie może być prototypem i ma być wyprodukowany w min. 15 egzemplarzach, więc Solbus papa :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szymon pisze:Ja Ci dam Solbusa! A po za tym i tak nie wystartuje bo w SIWZie jest napisane, że pojazd nie może być prototypem i ma być wyprodukowany w min. 15 egzemplarzach, więc Solbus papa :D
Dla Solbusa to żaden problem, po prostu sprzedadzą Wam SM12 jako SN11... a SN11 nie jest przecież prototypem i został sprzedany w ilości przekraczajacej 15 sztuk :diabeł:

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Ja trzymam kciuki za MANa,a Solbus no nie wiem. Wszystko się może zdarzyć :D

Lopez

Post autor: Lopez »

Wymogi są tak skonstruowane, że Solbus w zasadzie odpada w przedbiegach.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

W sumie czy tak naprawdę, zależałoby opolskiemu MZK na Solbusach, wątpie, dlatego ja stawiam na MANa, co do Scanii to mam mieszane uczucia. Marka w Polsce nie góruję, wątpie też, że MZK porwie się na Scanię, chociaż gdzieś tam w głębi kto wie. Po prostu jest zbyt droga. To jest moje zdnaie, ale oczywiście, mogę się mylić. Ja tak uważam. MAN powinien wygrać, natomiast jeżeli wygra Scania to będę mile rozczarowany.

Pozdrawiam serdecznie :)

pesa120n

Post autor: pesa120n »

stachu pisze:W sumie czy tak naprawdę, zależałoby opolskiemu MZK na Solbusach, wątpie, dlatego ja stawiam na MANa, co do Scanii to mam mieszane uczucia. Marka w Polsce nie góruję, wątpie też, że MZK porwie się na Scanię, chociaż gdzieś tam w głębi kto wie. Po prostu jest zbyt droga. To jest moje zdnaie, ale oczywiście, mogę się mylić. Ja tak uważam. MAN powinien wygrać, natomiast jeżeli wygra Scania to będę mile rozczarowany.

Pozdrawiam serdecznie :)
A czy MAN góruję ? W tym roku jedynie 9 autobusów będzie sprzedanych na polski rynek, poza tym Scania doskonale pasuję do wymogów ( EGR i nie tylko ) Scania jest dobrą i solidną marką, jedyny mankament - słabe wykonanie wnętrza i co za tym idzie, mocno skrzypi.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

pesa120n pisze:A czy MAN góruję ? W tym roku jedynie 9 autobusów będzie sprzedanych na polski rynek, poza tym Scania doskonale pasuję do wymogów ( EGR i nie tylko ) Scania jest dobrą i solidną marką, jedyny mankament - słabe wykonanie wnętrza i co za tym idzie, mocno skrzypi.
Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, ale czy Scania choć konfortowa i solidna marka jest na tyle dobra, żeby wkroczyć na polski rynek??? Scania pasuje do przetargu opolskiego, ale mnie się wydaje, ze jest nie na naszą kieszeń. MAN jest sprawdzoną marką na rynku polskim. Jak będzie zobaczymy 24.09

Pozdrawam :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

stachu pisze:Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, ale czy Scania choć konfortowa i solidna marka jest na tyle dobra, żeby wkroczyć na polski rynek??? Scania pasuje do przetargu opolskiego, ale mnie się wydaje, ze jest nie na naszą kieszeń. MAN jest sprawdzoną marką na rynku polskim. Jak będzie zobaczymy 24.09
No hejże Stachu - a czy Pamiętasz ile Scanii Omnii Jeździ w Krakowie ? Jest ich tam cała masa.

W Warszawie CN270UB jest już 100 sztuk.

Z mniejszych przewoźników, a choćby MZK Konin kupiło również dwie takie Scanie - zresztą nie tylko oni. ;)

Zatem, dlaczego MZK w Opolu miałoby nie kupić Scanii OmniCity ? ;)

Nickt

Post autor: Nickt »

Scania Omnii City i Solarisy Urbino dla wszystkich :D Lepszy tabor to mniej spalin i większy komfort. Niech żyje postęp :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nickt pisze:Scania Omnii City i Solarisy Urbino dla wszystkich :D
No tak, ale MZK Opole póki co chce kupić jeden autobus. I z tego co już wiemy, to na pewno nie będzie Solaris Urbino ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Solarisowi ewidentnie podziękowali na starcie. Swoją drogą warto zadać pytanie: ciekawe dlaczego z miejsca odrzucili najlepszego polskiego producenta autobusów?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Solarisowi ewidentnie podziękowali na starcie. Swoją drogą warto zadać pytanie: ciekawe dlaczego z miejsca odrzucili najlepszego polskiego producenta autobusów?
Nie wiem, ale może dlatego, że ktoś z MZK zraził się do Solarisa - III-cia generacja potrafi być jednak kłopotliwa. I dlatego MZK preferuje coś innego. :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”