[Opole] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie działa to normalnie i stało się już standardem. Nie ma z tym większych problemów ;)

Mexicano3

Post autor: Mexicano3 »

Na stronie MZK pojawiło się 8 pytań wraz z odpowiedziami zamawiającego, a także jedna informacja o zmianie w SIWZ.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Autosan, EvoBus i Irisbus pogonieni na drzewo.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Jeszcze został Solaris :(

solaris150

Post autor: solaris150 »

Na 99 % przetarg wygra MAN, ja wam to mówię ;)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

O ile nie zaszaleje z ceną...

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Nie wiem jak jest z przetargami w innych miastach, ale patrząc przez pryzmat kryzysu, zwykle w Polsce liczy się w przetargu tylko cena (albo jest to 90% całej oferty). W naszym przetargu cena to tylko 60%, więc myślę, że jeśli MAN byłby droższy, to i tak nadrobiłby sobie warunkami technicznymi.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Oj było ostatnio trochę zamówień, gdzie cena miała wagę mniej niż 70 %. Np. w Nowym Sączu. Tam nie dość, że MAN dał cenę z kosmosu, do tego warunki techniczne, które go premiowały nie pozwoliły na zwycięstwo. U was w stosunku do Solarisa za technikę miałby nieco ponad 6.5 punkta przewagi. Przy kosztorysie zamawiającego, który obstawiam, że będzie w granicach 15,5 - 17 mln zł dając odpowiednią cenę (ok. 60 tys. zł mniej na jednej sztuce w stosunku do faworyta) można z palcem w nosie odrobić stratę.
Szczerze kibicuję MAN'owi w zasadzie od kiedy interesuję się zbiorkomem, ale ostatnie 4, może nawet 5 lat na polskim rynku tej firmy to kompletna porażka w zdobywaniu zamówień. To cena kosmos, to oferta skopana... za dużo tego. Aż chce się rzecz- Laszlo wróć !

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Tym niemniej przez ostatnie dwa lata udało im się opchnąć swoje wyroby MZK, więc wierzę, że i tym razem się uda. Choć łatwo na pewno nie będzie biorąc pod uwagę wielkość zamówienia. Zainteresowanie będzie spore.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Amalio pisze:Tym niemniej przez ostatnie dwa lata udało im się opchnąć swoje wyroby MZK, więc wierzę, że i tym razem się uda.
Pamiętam tamto zamówienie. Ale trzeba przyznać, że wtedy było MAN'owi łatwiej z 2 powodów:
* nie przeginali tak z cenami
* SIWZ był dużo bardziej skonkretyzowany mimo wszystko; tutaj większe 'nożyczki' w kilku punktach swoje robią
Amalio pisze:Choć łatwo na pewno nie będzie biorąc pod uwagę wielkość zamówienia. Zainteresowanie będzie spore.
Tak na dobrą sprawę to będzie kolejna okazja by zobaczyć prawdziwą konkurencję (tzn. więcej niż 3 oferentów).

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »


solaris150

Post autor: solaris150 »

Bardzo dużo tych pytań, więc będzie ciekawy pojedynek. :)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Dziś nastąpiło otwarcie ofert, złożyły je 3 firmy: MAN, Solaris i MB ;) Z nieoficjalnych informacji wynika, że MAN złożył najniższą ofertę (nieco ponad 14mln za 18 wozów). Oficjalnie o zwycięzcy dowiemy się pewnie jutro :)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Niecałe 780 tys. zł za jedną autko ? Chyba netto. O zwycięzcy zaś dowiedziecie się za jakiś czas.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

No i mamy oficjalne zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty. Brawo dla MAN-a, bo zdobył komplet punktów :)

Klik -> MZK

solaris150

Post autor: solaris150 »

Hah :) wiedziałem że MAN to zgarnie, Solaris i Mercedes nie mają co szukać w Opolu ;)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Szymon pisze:No i mamy oficjalne zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty. Brawo dla MAN-a, bo zdobył komplet punktów :)
Strachałem, strachałem ale na szczęście niepotrzebnie. Gratuluję MAN'owi jak i Opolanom. Mam nadzieję, że za tym zwycięstwem pójdzie obicie się tego producenta na polskim rynku :)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Nasze mają w wakacje dojechać ZTCP, więc wątpię że pierwszym.

No i poza tym przeniesienie lwa na podszybie to kit a nie lift. :P

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Dla mnie jest to różnica, będzie widać z daleka z jaką dostawą mam do czynienia ;)

solaris150

Re: [Opole] Przetargi MZK

Post autor: solaris150 »

Helo, widziałem na infobusie info że Opole ogłosiło już przetarg na 2 wozy, będą to zapowiadane dyskorolki ?? Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”