[Opole] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Nie chce siać plotek ale kumpel ze Słupska miał coś w opisie że Opole zamówiło Scanie...

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Ja trochę bardziej jestem przy zarządzie MZK niż pejterr i nieoficjalnie wiem, że MZK ma chrapkę na MANa, Solaris to raczej nie będzie bo nie będą wchodzić w piątą markę, tak samo z Solbusem, wiec pozostaje Scania i MAN, ale będę trzymał kciuki za tego drugiego ;)

pejterr

Post autor: pejterr »

Informacje odnośnie przetargu są następujące:
*MZK chciało MANa, lecz ten nie złożył oferty :cry: ;
*oferty złożyli (same eSy :) ): Scania, Solaris, Solbus.

Także nic nie wiadomo, ale Scani raczej nie będzie, bo zadowolenie z nich opiszę tak: w zeszłym tygodniu ZNOWU była awaria, tym razem nawaliły obie :D
Jedna zepsuła się przy zaczynaniu 1 kursu w zatoczce przystankowej największej pętli w mieście i stała tak do południa, bo nawet serwis jej nie umiał ruszyć, ale już jeździ.
W drugiej klima padła i jest w naprawie :)

Solbusa wg. mnie nie będzie <b>napewno</b>, więc może Solaris :)

No i jeszcze jedno:
Do końca roku MZK chce wycofać Ikary (w co osobiśce nie wierzę), w związku z czym chodzą plotki o przetargu na nowego 15 metrowca
(w co też nie wierzę, bo już o kase na tego prosili miasto, więc za co jeszcze jeden)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To, że jakiś mechanik z MZK jest wściekły na Scanie, to jeszcze nic nie oznacza. Szczególnie, że to ani nie jedyny ani pierwszy przetarg na autobusy w Polsce. Tak było np.

:strzałka: w Toruniu (ktoś się podobno wściekł na MAN-y... a teraz MZK kupuje kolejne egzemplarze),

:strzałka: w Warszawie (SU12 III dla MZA były niesamowicie awaryjne... a mimo to MZA nadal kupuje Solarisy i właśnie czekamy na następne 20 szt. SU18 III)

... Reasumując - ja czekam na kolejne Scanie w Opolu :mruga:

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

To, że jakiś mechanik z MZK jest wściekły na Scanie, to jeszcze nic nie oznacza.
I mechanik i pięć kierowców z dwóch Scanii i zarząd i wszyscy MKMowie, ale mam szokującą wiadomość, przetarg wygrał(a)... Scania :nuts: Podobno ma mieć dodatkowe wyposażenie i ma być tańsza (przypomnę, tamte kosztowały 904tyś. za sztukę). Ale się kopert posypało...

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Szymon pisze:
To, że jakiś mechanik z MZK jest wściekły na Scanie, to jeszcze nic nie oznacza.
I mechanik i pięć kierowców z dwóch Scanii i zarząd i wszyscy MKMowie, ale mam szokującą wiadomość, przetarg wygrał(a)... Scania :nuts: Podobno ma mieć dodatkowe wyposażenie i ma być tańsza (przypomnę, tamte kosztowały 904tyś. za sztukę). Ale się kopert posypało...
No to trzebaby unieważnić przetarg :D

A teraz tak całkiem poważnie. Jeżeli są uwagi co do produktu Scanii, no to zarząd musi poważnie przemyśleć problem. Tak mi się wydaję.

marekJG

Post autor: marekJG »

Jasne w Warszawie jeżdżą Scanie w pokaźnej ilości sztuk i nie ma z nimi większych problemów, Opole dziwnym trafem nie może sobie z nimi poradzić. Coś mi się zdaje, że niektórzy chcą żeby one się psuły. A co do Mana to raczej olewa Opole (zresztą nie zależy mu na mniejszych zamówieniach)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

marekJG pisze:Jasne w Warszawie jeżdżą Scanie w pokaźnej ilości sztuk i nie ma z nimi większych problemów
Może jeden z ponad stu wozów, to nie jest duży problem w Warszawie, ale gdyby w Opolu w jednej z dwóch Scań po roku eksploatacji padł most napędowy, to nie byłoby wesoło :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co by nie gadać, to ja mogę czuć się jasnowidzem - przetarg w Opolu, zgodnie z moimi domysłami, mimo wszystko wygrała Scania :D

marekJG

Post autor: marekJG »

Co pozwala przypuszczać, że te Omnicity poniewierane tak przez opolskich MKMów nie są takie złe jak niektórzy chcieliby je widzieć. Inaczej MZK zrezygnowałoby ze współpracy ze Szwedami.

pejterr

Post autor: pejterr »

Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo, bo termin związania z ofertą wynosi 30 dni, więc mam nadzieje że wynik przetargu się zmieni :)

allbercik23

Post autor: allbercik23 »

Ma ktoś może link lub sam SIWZ tego przetargu???
Na stronie internetowej MZK nic nie jest napisane o tym przetargu...
Przetarg widmo czy co????



Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Oficjalnie wygrała Scania, kosztowała 878 tys, i będzie za miesiąc :(

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


pejterr

Post autor: pejterr »

Tak, tylko powinna być 2 tygodnie temu...
A czemu dopiero teraz... tu kolejny dowód na to że na rynku europejskim chyba nie ma większego klamora niż scania:
Jak jechała do Opola to.... skrzynia biegów sie rozsypała...

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

UM Opole ogłosił przetarg na dostawę 10 nowych niskopodłogowców
http://www.bip.um.opole.pl/?przetargi=1 ... 1&eid=2194

lukmek

Post autor: lukmek »

Jeśli MAN wystartuje, to powinien wygrać przetarg bez problemu.
Zbiera punkty w kryteriach: EURO5 bez SCR, producent silnika=producent autobusu, moment obrotowy powyżej 1200Nm i bezobsługowy układ smarowania podwozia.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

No właśnie miałem pisać :)
SIWZ pisze:Pojemność silnika - W przedziale: 8.500 cm3 – 11.000 cm3
Moc silnika, max. moment obrotowy - Moc w przedziale: 185 kW – 210 kW, osiągany moment obrotowy minimum 1050 Nm.
Kto ma taką pojemność? Wiem tyle, że silnik w przedziale od 250km do 280km.

Tak jak lukmek pisze, dużo wskazuje na MANa, choć obawiam się, że jest to łakomy kąsek dla Solarisa, chociaż nie cena jest tu najważniejsza, bo jest ponad milion na autobus :) Tak czy siak z całego serca liczę na MANa.

lukmek

Post autor: lukmek »

W tej pojemności mieści się DAF PR183 (Solaris), Scania DC9 17, MAN D2066 i Volvo D9B.
W Solarisa wątpię, bo starci za dużo punktów w ocenie technicznej.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Pytanie: W punkcie 4.1. „Opisu Przedmiotu Zamówienia” określono, że szyba czołowa ma być dzielona. Prosimy o potwierdzenie, że Zamawiający wymaga, aby szyba czołowa autobusów była dzielona w pionie, co zapewnia minimalizację kosztów eksploatacji.

Odpowiedź: Zamawiający potwierdza, iż wymaga, aby szyba czołowa była dzielona w osi pionowej.
Jakie pytanie :) Solaris albo MAN?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”