[Niemcy] Komunikacja miejska w Berlinie

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

[Niemcy] Komunikacja miejska w Berlinie

Post autor: OPi »

Witam!

Interesuje mnie sprawa tramwajów w Berlinie. Zamierzam się w najbliższym czasie wybrać do tego bliskiego miasta. Niestety nigdzie w internecie nie znalazłem dokładnych informacji o tamtejszych tramwajach. Interesowałby mnie jakiś spis i schemat linii, oraz jakieś ogólne informacje o tramwajach, itd.

Zna ktoś taką stronę? (może być po niemiecku)
Ostatnio zmieniony 2010-08-28, 10:55 przez OPi, łącznie zmieniany 1 raz.

Busik105

Post autor: Busik105 »

http://www.berliner-verkehr.de/
http://www.berlin-straba.de/linien.htm

Mam nadzieję,że to pomoże. Tylko dobrze poszukaj,jest spis linii,mapka,spis taboru itd. ;)

Michał

Post autor: Michał »

Wow, sieć połączeń jest naprawdę wielka. Ciekawe ile dni zajmie zjeżdżenie całej. Ile tam kosztuje całodobowy, albo tygodniowy na całą sieć? Specjalistą z niemieckiego nie jestem i trudno mi się połapać w tym cenniku.

Busik105

Post autor: Busik105 »

http://www.visitberlin.de/english/berli ... erkehr.php

Proszę bardzo. Jest tam to z grubsza określone. ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Michał pisze: Ile tam kosztuje całodobowy, albo tygodniowy na całą sieć?

Ja tam się ukurat martwić o to nie muszę. Mogę kupić specjalny bilet na miejcu, za 10€ i mogę na nim jeździć po KM w Szczecinie, KM w Berlinie i koleją między Szczecinem, a Berlinem. :cool:

Wielkie dzięki! Właśnie takie stronki by MKM są najdokładniejsze. ;) Nawet znalazłem notkę o wagonach niemieckich wysyłanych do Szczecina. :P
http://www.berlin-straba.de/index.htm
Ostatnio zmieniony 2010-08-21, 04:28 przez OPi, łącznie zmieniany 1 raz.

Busik105

Post autor: Busik105 »

Wielkie dzięki! Właśnie takie stronki by MKM są najdokładniejsze. ;) Nawet znalazłem notkę o wagonach niemieckich wysyłanych do Szczecina. :P
http://www.berlin-straba.de/index.htm
Ano widzisz. Cieszę się ,że mogłem pomóc. :-P

rietze

Post autor: rietze »

A czy znajdę mapy linii BVG do ręki, bo ja pierwszy raz jadę do Berlina, czy ja muszę kupić mapę przez internet?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jak kupisz kartę miejską (CityTourCard, czy jakoś tak) to dostaniesz do niej mapkę.

rietze

Post autor: rietze »

Ale zamierzam kupić bilet specjalny przez DB Bahn CityMobil.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Myślę, że samą mapkę też w punkcie sprzedaży dostaniesz, może nawet za darmo.

rietze

Post autor: rietze »

Dziękuję za odpowiedzi. Jak wysiądę z pociągu, to od razu pójdę do punktu BVG ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oczyma wyobraźni widzę już naszego miłego forumowego kolegę - Rietze - jak wpada do BOK BVG i krzyczy

"Bry ! POPROSZę SCHEMAT KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ BVG !" :retard:

I w tym momencie wszyscy podnoszą ręce do góry, myśląc, że to napad :diabeł:

A zatem jeśli gdzieś w TV dowiemy się o napadzie na BVG - to wiadomo, kto to był :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Albo postanowi spróbować się dogadać w narzeczu plemion zaodrzańskich i będzie mówił: ,,Guten morgen... Eee... Eine... Stadtskomunikationschemat bitte... Schemat linien... Verstehen?"

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Albo postanowi spróbować się dogadać w narzeczu plemion zaodrzańskich i będzie mówił: ,,Guten morgen... Eee... Eine... Stadtskomunikationschemat bitte... Schemat linien... Verstehen?"
Tak. I wydadzą mu schemat linii tramwajowych Szczecina :diabeł:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Ostanio odwiedziłem Berlin, i muszę przyznać, że nie było wcale tak łatwo z tymi mapkami jak mówiliście. W punktach informacyjnych dawali tylko mapki S-bahnu i U-bahnu, a mapki linii autobusowych i tramwajowych nigdzie nie znalazłem. Toteż przez cały dzień byłem skazany na S-bahn i U-bahn. Na pewno w Wawie łatwiej dostać mapkę, niż w Berlinie. :diabeł: Ale nie narzekam, wycieczka udana.

A wiecie ile za wszystko zapłaciłem? 29€ za wspólny bliet do 5 osób na KM w Berlinie, w Szczecinie i na kolej w całej Brandenburgii. Bilet nazywa się Berlin-Brandenburg-Ticket i polecam wszystkim na przyszłość. ;)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

BBT jest ważny w KM chyba wszystkich miast Brandenburgii.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Na stronie VBB jest napisane że tylko w aglomeracji Berlińskiej i w Szczecinie.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »


Na pewno jest ważny w KM w Eberswalde.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Niektóre źródła mówia o tym, że jest to ważny we wszystkich miastach, a inne że nie, ale dokładniej mi tego nie wiadomo. Inną kontrowersją jest też to, że kasa nr 7 twierdzi, ze nie mozna się na tym bilecie poruszać sie pociagami IC, ale też niektóre źródła twierdzą że można. Miłośnicy Eberswaldzkich trolejbusów na pewno dowiedzą się dokładniej w kasie numer 7 na Głównym (kasa PR-DB).

EOT

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ja tam 2 lata temu jeździłem na takim bilecie po Poczdamie, bo usłyszałem, że można... Ale z drugiej strony kanar mnie nie złapał, więc nie mogę potwierdzić tego na 100% :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”