[Wielka Brytania] Komunikacja miejska w Slough

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Rudy »

No i stało się, od tygodnia linie 75/76 i 78 jeżdżą przez 24 godziny, także mamy pierwsze nocne autobusy w Slough. Ale ale, żeby nie było tak pięknie: 75 kończyło w Maidenhead, 76 na Cippenham a 78 na Britwell. Lecz po godzinie 23:00 dojeżdżają one jedynie do centrum Slough co według mnie jest bezużyteczne, bo jedyne miejsce gdzie dojedziemy oprócz lotniska to Langley.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, jaki będzie popyt na nocne kursy tych linii. Jeśli nie będzie chętnych...to nie wiem jak długo się te nocne kursy utrzymają ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: pmaster »

Cippenham
Hehehe

Pyrkopek

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Pyrkopek »

Witam, pomoże mi ktoś ? Muszę się dostać w poniedziałek do Hallbarn Beaconsfield Buckinghamskire HP9 2FE, a z racji iż jestem od niedawna w Slough nie orientuję się co gdzie i jak i kieruję do was pytanie jakim autobusem się tam mogę dostać? Mieszkam na Dawes Road SL2 5RN
I czy może mi ktoś wytłumaczyć jak z biletami tutaj jest ? Pytałem ludzi to jedni twierdzą że można kupić u kierowcy a inni że trzeba mieć jakaś kartę którą się doładowuje ? Ja natomiast nie mam zielonego pojęcia o komunikacji miejskiej w Slough i jestem trochę przerażony że muszę się tam dostać w poniedziałek, prosiłbym o szczegóły jeśli ktoś zna. Z góry dziekuję i Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: pmaster »

6A do dworca, potem przesiadasz się w 74 i wysiadasz na skrzyżowaniu Ronald Road i Park Lane. Bilet kupisz u kierowcy, tylko bądź miły i uśmiechnięty. UK jest zderegulowane, to niestety nie ma żadnych wspólnych taryf

Pyrkopek

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Pyrkopek »

Dzięki wielkie za pomoc :)

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Rudy »

First postanowił przyciągnąć klientów oferta weekendową która ma potrwać do końca stycznia. Czyli kup bilet jednodniowy w sobotę a drugi na niedziele masz gratis:
http://www.firstgroup.com/berkshire-tha ... et-cheaper
Według mnie to debilizm roku. Główny kierownik oddziału Berkshire tłumaczy że to ma przyciągnąć rodziny aby w weekendy jeździły na zakupy oraz w ciekawe miejsca. Tylko pan kierownik zapomniał że dniówka dla jednej osoby kosztuje £5.20, dodając drugą wychodzi nas £10.40 (już nie wspominając o dziecku). Tu się pojawia problem, ponieważ taksówka w większość miejsc zawiezie nas za £5 i to prosto z pod domu pod nasz cel. Lepszym rozwiązaniem było by obniżyć ceny biletów bo mamy najdroższe w rejonie (nawet w Londynie są tańsze) oraz poprawić punktualność bo tu jest słabo.

Kolejna nowość to zakup 5 Wrightów Streetlite które mają zastąpić najstarsze Citara oraz Volvo B7RLE/Wright Eclipse Urban na X74. Od poprzedniej dostawy różnią się oklejeniem specjalnie pod X74 oraz darmowym Wi-Fi:
https://www.flickr.com/photos/93036047@N02/24037777116/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: J-31 »

A propo. Czy ja dobrze widzę, czy to Volvo ma już oberwaną tylną klapę ?

:strzałka: https://www.flickr.com/photos/93036047@ ... 93/sizes/l

To są przecież nowe autobusy, które podmieniły Citaro. Czy First tak dba o te pojazdy, czy serwis jest za drogi ? ;)

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Rudy »

Pewnie coś robili przy nim i klapy nie domknęli. Od kiedy zamknięto zajezdnie w Bracknell czasami brakuje miejsca na zajezdni. To autobusy stawia się przed zajezdnią (to ulica zamknięta) lub na dworcu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: J-31 »

Firma się nie obawia, że ktoś im może w nocy zdewastować pojazdy parkując poza zajezdnią ? ;)

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Rudy »

Nie w Anglii. Przy takiej ilości miejskiego monitoringu to tylko jedynie głupcy by chcieli autobus zdewastować.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: J-31 »

Ok, dzięki i wszystko jasne :)

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Rudy »

http://www.firstgroup.com/berkshire-tha ... ges-slough
Od jutra (22 lutego) linie 75/76 nie będą się zatrzymywały na Bus Station w kierunku Maidenhead/Cippenham, w godzinach 15:00-19:00 ze względu na roboty drogowe przy rondzie które w ogóle nie jest po trasie. Za to będą się zatrzymywały po drugiej stronie ulicy przy CH Queensmere. Jedyne co może się przytrafić to korki. Jak dla mnie zmiana to debilizm roku bo albo zmieniamy trasę na ten przystanek dopóki nie skończą budowy ronda, albo zostawiamy linię na stałe na Bus Station.
Mapa podglądowa (żółta kreska to trasa w kierunku Heathrow, czerwona obecna stała w kierunku Maidenhead/Cippenham, niebieska obowiązująca w określonych godzinach):
Obrazek
Teraz wtrącę swoje 3 grosze. Wielokrotnie do nich pisałem aby obydwie linie na stałe nie zatrzymywały się na Bus Station w kierunku Maidenhead/Cippenham bo tracą czas. Bus Station nie jest po ich stronie drogi i lepiej aby jeździły od razu prosto. Wtedy można skierować autobus w stronę Heathrow na Bus Station bo na dzień dzisiejszy autobus zatrzymuje się przed nią. First oznajmił mi że to by było wielką pomyłką bo wprowadziło by to ludzi tylko w większe zakłopotanie. Dwa lata po tej wiadomości wprowadzają coś takiego i to jeszcze w określonych godzinach, co bardziej tylko miesza ludziom w głowach i jest ok. Hipokryzja i ułomność tej firmy z roku na rok przekracza kolejne poziomy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: J-31 »

Sorry, że tak może dziwnie zapytam, ale nie znam Slough - Napisałeś, że Bus Station "nie jest po ich stronie drogi". Co to znaczy ? Nie można tam skręcić z ulicy, tudzież jest za ciasno na autobusy ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: pmaster »

Że muszą skręcić w lewo.
Cippenham, hehehehehehehe.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: J-31 »

Oki, to muszą skręcić w lewo, ale w sumie co to za problem skręcić w lewo. Co prawda pamiętam starych driverów, którzy potrafili skręcać tylko w prawo, ale nie wydaje mi się, aby w Slough mieli z tym problem :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: pmaster »

Czy tam w prawo, co za różnica.
Może nie ma wydzielonego prawoskrętu, a ruch jest duży

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Rudy »

Chodzi o układ świateł, że przez jakiegoś mądrego inżyniera trzeba pokonać 5 par świateł na krótkim odcinku.
Obrazek
Gdzie mało kiedy trafi się na zieloną falę, do tego korki teraz się nie pojawiły tylko są od dawna.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: Auper »

Myślę że nie ilość a system ich działania kaskadowego jest źle opracowany...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Slough

Post autor: J-31 »

No proszę, a ja myślałem, że niezsynchronizowana sygnalizacja świetlna to tylko w Polsce. A tu się okazuje, że w Wielkiej Brytanii też takie "kwiatki" się zdarzają. Mimo wszystko wydaje mi się, że tutaj problemem do rozwiązania jest nie zsynchronizowana sygnalizacja. To i czas przejazdu będzie szybszy ... tylko czy władze Slough zauważają tam jakikolwiek problem ? :mruga:

PS. Zajrzałem sobie na google i m.in. na street view. Bo z powyższego zdjęcia to niewiele widać. Tam jest jakiś bus pas (mam na myśli Wellington street, choć co prawda tylko w jedną stronę), a tak poza tym to na Wellington St jest strasznie ciasno, pomimo tego, że ulica jest dwupasmowa. Co więcej do dworca autobusowego poprowadzony jest "Bus Lane", tak więc autobusy nie powinny mieć większych problemów z dojazdem do Dworca. Sam dworzec ma bardzo ładną architekturę i z tego co wylookałem na SV to sporo tam autobusów dociera ;)

Swoją drogą to wg. mnie - przynajmniej na moje krzywe oko - jest sens z dojazdem autobusów do Bus Station, z dwóch powodów - Tesco, które z tego co zauważyłem jest sporym centrum handlowym, ale najważniejsze to dworzec kolejowy. To jest dobre miejsce przesiadkowe ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”