[Kanada] Komunikacja Miejska

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

^^ Tak. Kierowca nie jest aż tak oślepiany słońcem, jeśli ma taką szybę pod kątem, niż prostą. Wygląda dziwnie, ale kierowca to kierowca :) Bliżej nas, to zastosował to np. Leyland w modelu Lynx.

pawel115

Post autor: pawel115 »

Tez nie bardzo wiedzialem czego ta szyba pod takim katem dzieki za wyjasnienie aha jezdza moze w Polsce autobusy Van Hool w Kanadzie sa jednym z regionow York polozonych blisko Toronto firma chyba z Belgii.Orion i Nova Bus maja tez europejskie korzenie Orion nalezy do grupy Daimler AG a Nova Bus do Volvo AB.Orion Wycofal sie z produkcji autobusow miejskich w tym roku i zamknal fabryke w Kanadzie,Daimler AG bedzie tylko sprzedawal autobusy Setra .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Van Hool w Polsce ? Tak. I to wcale nie mało ;)

Np. PolskiBus.com

Tego TD921 Altano sfociłem w Łodzi
:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=25767

A ten TD927 Astromega w Warszawie na jednej z imprez ;)

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=26730

To tylko dwie przykładowe fotki, ale tych autobusów w Polsce jest znacznie więcej ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Jeżdżą też wozy typowo miejskie:


Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

BSC nie ma tych VH od dwóch lat. Jest to nawet ujęte w komentarzu pod zdjęciem które podlinkowałeś.

pawel115

Post autor: pawel115 »

W Ontario z tego co sie orientuje jezdza tylko miejskie Van Hool ponizej link do fotek

http://www.flickr.com/photos/vb5215/col ... 030354177/

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

Tera ja się spytam: czy Kanada ma jakieś prawo lub coś w ten deseń, że ileśtam procent autobusu (lub innego podobnego pojazdu) musi być wyprodukowane w Kanadzie (względnie w Stanach)? Mam na myśli to prawo, które jest w Stanach. Właśnie dlatego na przykład VanHool ma swoją fabrykę gdzieś tam w Stanach (nie jest mi dane wiedzieć, gdzie :P ).

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie ma tam takiego prawa.

ppln

Post autor: ppln »

TranslatorPS pisze:Tera ja się spytam: czy Kanada ma jakieś prawo lub coś w ten deseń, że ileśtam procent autobusu (lub innego podobnego pojazdu) musi być wyprodukowane w Kanadzie (względnie w Stanach)?
To się raczej nazywa zdrowy rozsądek. Wożenie autobusu statkiem z Europy raczej nie byłoby w żaden sposób opłacalne, poza tym trwałoby wieki

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zdrowy rozsądek? W przetargach na pewno byłby ujęty czas produkcji i cena, jakby wychodziło konkurencyjnie to może by kupili. Taki zapis to zapis protekcjonistyczny, USA broni swojego rynku.

ppln

Post autor: ppln »

To na pewno znalazłby się jakiś lokalny producent, który mógłby u siebie wyprodukować autobus 3. generacji (zakładając, że jakiś przewoźnik chciałby normalny autobus europejskiej klasy) i to wszystko kosztowałoby taniej niż u firmy europejskiej.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ppln pisze:To na pewno znalazłby się jakiś lokalny producent, który mógłby u siebie wyprodukować autobus 3. generacji (zakładając, że jakiś przewoźnik chciałby normalny autobus europejskiej klasy) i to wszystko kosztowałoby taniej niż u firmy europejskiej.
Ale to działa wręcz na odwrót. Musiałby się znaleźć europejski producent który by chciał stworzyć pojazd w północno amerykańskiej specyfikacji. Nikt Ci nie kupi normalnej europejskiej konstrukcji. VH też robi te modele ekstra pod tamtejszy rynek.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ppln pisze:To na pewno znalazłby się jakiś lokalny producent, który mógłby u siebie wyprodukować autobus 3. generacji (zakładając, że jakiś przewoźnik chciałby normalny autobus europejskiej klasy) i to wszystko kosztowałoby taniej niż u firmy europejskiej.
Właśnie o tym piszę, dlatego Twój poprzedni post jest bez sensu.

pawel115

Post autor: pawel115 »

W Kanadzie sa przetargi na autobusy podobnie chyba jak w Polsce nova bus, wczesniej orion I new flyer maja fabryki with kanadzie .

spex

Post autor: spex »

Amalio A w jaki niby sposób rynek Kanadyjski różni się od Europejskiego?

pawel115 Mógł byś mi zrobić kilka bardziej szczegółowych zdjęć tych wieszaków na rowery?

pawel115

Post autor: pawel115 »

spex zrobie fotki (bike racks) wieszakow nastepnym razem jak bede w pracy one zostaly montowane do autobusow nie tak dawno temu i teraz prawie wszystkie busy je maja

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy te wieszaki często są wykorzystywane ? Czy dużo rowerów jest przewożonych ? ;)

pawel115

Post autor: pawel115 »

Uzywane sa nie tak znowu czesto wczoraj pracowalem 8.5 godzin I 3 razy byl uzywany na kanadyjskim forum sympatykow komunikacji miejskiej wielu ludziom sie one nie podobaja bo uwazaja ze troche szpeca autobusy mi osobiscie nie przeskadzaja w Polsce sa uzywane?

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

W Jaworznie taki sprzęt mają (w Solbusach), a czy korzystają? - nie wiem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pawel115 pisze:w Polsce sa uzywane?
Sporadycznie, się pojawiają na autobusach, ale bardzo sporadycznie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”