[Kanada] Komunikacja Miejska

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
pawel115

Post autor: pawel115 »

spex zrobie fotki (bike racks) wieszakow nastepnym razem jak bede w pracy one zostaly montowane do autobusow nie tak dawno temu i teraz prawie wszystkie busy je maja

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy te wieszaki często są wykorzystywane ? Czy dużo rowerów jest przewożonych ? ;)

pawel115

Post autor: pawel115 »

Uzywane sa nie tak znowu czesto wczoraj pracowalem 8.5 godzin I 3 razy byl uzywany na kanadyjskim forum sympatykow komunikacji miejskiej wielu ludziom sie one nie podobaja bo uwazaja ze troche szpeca autobusy mi osobiscie nie przeskadzaja w Polsce sa uzywane?

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

W Jaworznie taki sprzęt mają (w Solbusach), a czy korzystają? - nie wiem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pawel115 pisze:w Polsce sa uzywane?
Sporadycznie, się pojawiają na autobusach, ale bardzo sporadycznie ;)

spex

Post autor: spex »

Formuła 1 pisze:W Jaworznie taki sprzęt mają (w Solbusach), a czy korzystają? - nie wiem.
W Jaworznie mają? Ale chyba z tyłu pojazdu?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

spex pisze:Amalio A w jaki niby sposób rynek Kanadyjski różni się od Europejskiego?
A co - może chcesz mi powiedzieć, że się nie różni :?:
spex pisze: W Jaworznie mają? Ale chyba z tyłu pojazdu?
A zauważyłeś żeby gdziekolwiek w Polsce czy w ogóle w Europie były bagażniki z przodu :?:
U nas przepisy są zbyt restrykcyjne na takie rzeczy.

@paweł115 u nas w gruncie rzeczy nie ma bagażników rowerowych. U nas rowery się przewozi wewnątrz autobusów.

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

A mnie się wydaje, że coś takiego podobnego u nas było (względnie nadal jest?) na gniotach i M081MB jeżdżących do ZOO w Lasku Wolskim zpod dawnej Cracovii. Tyle, że zamontowane z tyłu.

Tu ilustracja:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Warto dodać, że np. w Warszawie nie ma bagażników na rowery na zewnątrz autobusów, a jednocześnie zdarza się, że kierowcy nakazują opuszczenie pojazdu, osobom, które chcą przejechać z rowerem - parkując rower w środku. Tak więc jak Widzisz Pawle, Polska to taki trochę dziwny kraj, w Kanadzie stojaki to rzecz normalna, w Polsce raczej nie.

Aczkolwiek stojaki coraz częściej pojawiają się w pociągach, również w metrze - w Warszawie - nie ma problemów z przewożeniem rowerów (chociaż stojaków nie ma) ;)

spex

Post autor: spex »

Jeszcze chyba w Jaworznie są, tylko tam się rowery wiesza za pierwsze koło z tyłu autobusu (a nie stawia jak w Krakowie).

pawel115

Post autor: pawel115 »

W Kanadzie sa uzywane nawet w autobusach dalekobieznych ale tu jest duza walka o kazdego klienta bo duzo mniej osob korzysta z komunikacji miejskiej czesto autobusy sa w 1/3 puste.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

W zeszłym roku do Toronto przyjechał pierwszy z zamówionych Bombardierów TTC LRV. Nie mogłem znaleźć informacji ile ma ich przyjechać, ale wiem tylko tyle, że dostawa zakończy się w 2014r. Z samym egzeplarzem Bombardiera jest ciekawostka, gdyż jakieś polskie tramwaje go przypominają, a raczej nieudolnie próbują naśladować ;)
https://www.ttc.ca/About_the_TTC/Projec ... /index.jsp
https://www.ttc.ca/About_the_TTC/Projec ... /index.jsp
http://www.youtube.com/watch?v=MnRqBItDHwk

Generalnie to wygląda, że włodarze robią w tej chwili akcję medialną w stylu wrocławskiego "Tramwaju PLUS" - wprowadzając system poboru opłat w bramkach w drzwiach tylko w nowych tramwajach, by podkreślić, jak wielkie zmiany nastąpią w torontyjskiej komunikacji tramwajowej ;)

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Strasznie... europejsko wygląda

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Wygląda cholernie dobrze. Faktycznie tłist to słaba kopia.... Ale ile to cholerstwo musi mamony kosztować ?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Rumpel pisze:Faktycznie tłist to słaba kopia....
Chciałeś chyba napisać Swing ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Właśnie ten tramwaj budzi u mnie skojarzenia z Twistem, nie tylko za sprawą malowania, wydaje się być wyzszy i węższy od Swinga.

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 53
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: Lionsek! »

Moim zdaniem wygląda to bardziej jak biedna kopia NGT8 ale malowanie rodem z Twista. Cd. VanHollów, wg. mnie jest to Kanadyjski odpowiednik Solarisów, czyli stukające wyeksploatowane, zresztą w środku wygląda bardzo podobnie : http://www.flickr.com/photos/vb5215/635 ... 8030890797.

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

lionsek5 pisze:Cd. VanHollów, wg. mnie jest to Kanadyjski odpowiednik Solarisów,
VanHoole nie są kanadyjskie, tylko holenderskie/belgijskie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

BELGIJSKIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”