[Niemcy] Komunikacja VRR- ticket2000B

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
mirek_ns

[Niemcy] Komunikacja VRR- ticket2000B

Post autor: mirek_ns »

witam. poszukuje informacji na temat biletu miesiecznego zakupionego w Niemczech, land NRW, komunikacja VRR, konkretnie, chodzi mi o bilet ticket2000B kupiony w Neuss (taryfa 52). na stronie internetowej VRR po niemiecku, wyczytalem ze:
moge uzywac go w samej strefie 52 oraz w sasiadujacych strefach
po 19 moge zabierac dodatkowo osobe dorosłą i dzieci
na weekend i swieta takze z tym ze caly dzien wtedy
jest on bezimienny, czyli moge go pozyczyc komus innemu i ktos sobie moze jezdzic takze na nim.

interesuje mnie jednak stwierdzenie ktore znalazlem takze na ich stronie:

"Ihr Bonus:
montags bis freitags ab 19 Uhr, ganztägig an Wochenenden, gesetzlichen Feiertagen sowie am 24.12. und 31.12.:
- freie Fahrt in der Region D Nord oder D Süd
- Mitnahme eines weiteren Erwachsenen und von bis zu drei Kindern unter 15 Jahren"

chodzi mi o - freie Fahrt in der Region D Nord oder D Süd (przetlumaczylem sobie ze znaczy to iz moge jezdzic w regionie D nord i D sud, w te weekendy i swieta i po 19 i dodatkowo z osoba) . jednak patrzac na mapke tutajhttp://www.vrr.de/imperia/md/content/ti ... m_2013.pdf

widze ze ta strefa D jest duza i czy <b>napewno</b> bede mogł sobie w weekend jechac z kims np do dortmund, kleve czy wesel i nie obawiac sie przykrej niespodzianki podczas kontroli , ze jednek nie moge??

a ijeszcze jedno, moze ktos przyblizy mi temat Zusatzticket?? o co mniej wiecej chodzi.



moze ktos orientuje sie w temacie i udzieli mi pomocy, a takze prosze o ewentualnie poprawki jesli cos zle napisalem. uprzedzam ze czytalem juz tutaj na forum post jednegoi z uzytkownikow ktory opisywal VRR ale niestety nie znalazlem tam odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ZusatzTicket to są bilety uzupełniające. Tzn jeżeli masz bilet na jedną strefę, a potrzebujesz akurat pojechać na B, to dokupujesz Zusatz i masz już "jednorazowo" bilet na B. Albo gdy potrzebujesz wziąć rower, to dokupujesz Zusatz i możesz go zabrać.

A co do tego ticketu2000, to wychodzi na to, że możesz jechać dalej niż pozwala bilet w wymienionych tam na stronie okolicznościach (tudzież zabierać dodatkową osobę).

Po za tym moim skromnym zdaniem jeżeli będziesz się poruszał autobusami, to byłoby to imho mistrzostwo gdyby ktoś Cię wyrzucił z pojazdu :D

mirek_ns

Post autor: mirek_ns »

ok ZusatzTicket ogarnuje.

Amalio pisze:A co do tego ticketu2000, to wychodzi na to, że możesz jechać dalej niż pozwala bilet w wymienionych tam na stronie okolicznościach (tudzież zabierać dodatkową osobę).
no wlasnie wedlug mnie takze wychodzi na to, z tym ze jakos nie jestem w 100 % przekonany, dobrze by bylo gdbyby sie wypowiedzial ktos kto uzywa badz uzywał takowego biletu. bo akurat chcialem sobie jutro pojezdzic troche po regionie i nie iwem jak daleko sie moge wypusicic :D


Po za tym moim skromnym zdaniem jeżeli będziesz się poruszał autobusami, to byłoby to imho mistrzostwo gdyby ktoś Cię wyrzucił z pojazdu
wyrzucic moze nie wyrzuca ale bez mandatu sie byc moze nie obejsc :)

zreszta autobusami to jedynie po samym miescie, lecz dalej , (okolicznych miast jest tu multum) nie ma jak sobie szybka koleją miejska jezdzic,

mam na oku takze wyprobowanie trasy kolonia-frakfurt z ICE 300 km/h,ciekawe przezycie by to bylo. (przy zakupie biletu lotnicz4go z lufthansa, bilet na pociąg jest bezpłatny, dobra opcja )

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

mirek_ns pisze:
wyrzucic moze nie wyrzuca ale bez mandatu sie byc moze nie obejsc :)
A widziałeś kiedyś kontrolera w autobusie albo kierowcę który skrupulatnie sprawdza bilety? Jak tak, to winszuję ;)

Nie wiem jak stoisz z Niemieckim, ale jak ogarniasz, to proponuję się zapytać po prostu w KundenCenter, albo przy okazji podpytać kobucha w pociągu. Kierowcy autobusów taryfy nie ogarniają prawie w ogóle.

mirek_ns

Post autor: mirek_ns »

Amalio pisze:A widziałeś kiedyś kontrolera w autobusie albo kierowcę który skrupulatnie sprawdza bilety? Jak tak, to winszuję
szczerze mowiac pare razy okazywalem kierowcy bilet ale racja, nie byl specjalnie nim zainteresowany :D czesto tez wsiadam przez srodkowe drzwi wiec wtedy nic juz nie pokazuje nikomu, bo w sumie wlasnie kontrolerow jeszcze w autobusie nigdy nie widzialem ani tez kierowcy sprawdzajacego...

Amalio pisze:Nie wiem jak stoisz z Niemieckim, ale jak ogarniasz, to proponuję się zapytać po prostu w KundenCenter, albo przy okazji podpytać kobucha w pociągu
myslalem wlasnie o tym ,bo w pociagu czesto mozna spotkac kobuchow. tylko wlasnie z tym moim niemieckim jest roznie i nie wiem czy zrozumialbym dokladnie co mi odpowie, wiec najpierw chcialem poszukac w internecie informacji, ale jak widze ciezko o to. no nikt nie chce zdradzic mi tej tajemnicy heh :lol: pisalem na forum mypolacy lecz zanim zdazylem jakies sensowne informacje zebrac to juz zamkneli moj post, smieszne.

a tak poza tym, smacznego jajka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”