Wystawa Komunikacji Miejskiej w Gdańsku

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Matthai

Post autor: Matthai »

Damhan pisze:A gdzie więcej mogli wpuścić? Zauważ, ze do hali postojowej tramwajów, można było wjechać N-ką jechała ona powoli, więc można było zobaczyć różne ciekawe zakamarki i zrobić zdjęcia przez okno.
Takie zdjęcia mam. :P I z całego objazdu - zrobiłem ile tylko aparat mi wydolił. :P Jeszcze dziś będą w galerii. :D Niestety kanały trochę mi nieostre wyszły. W zasadzie bardzo. :cry:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja też byłem na tych, targach ale niestety z przygodami, najpierw jak jechałem linią 101 dużo czasy spędziłem w autobusie powód korki w centrum aż wreszcie, dojechałem na targi w ostatniej chwili, weszłem na hale to się zawiodłem, same pustki tylko były stoiska Zkm Gdańsk Gdynia i Mzk Wejherowo a gdy wyszedłem przed hale stały autobusy solaris III generacji z PKA i Mzk Wejherowo oraz 1 trollino i saurer 1 volvo i mercedes citaro oraz jeden san i mercedes z gryfu ale mi się udało zasiąść za kierownicą solarisa III generacji wrażenia super szkoda że zdecydowałem się w ostatnim dniu ale za rok też pojadę oraz wracając linia 101 też było trudno dostać się do centrum w końcu przy C.H Manhatan pan który jechał z nami powiedział kto chcę się dostać do centrum musi się przesiąść na tramwaj bo są duże korki i przejazd potrwa godzine.

Damhan

Post autor: Damhan »

Dominik pisze:ale za rok też pojadę
Skąd pewność, że takie coś będzie również za rok? Przecież to jest XXXI zjazd, a dopiero pierwszy w Gdańsku. ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Myślałem że takie, coś będzie za rok.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Heh, wystawcy, bądź przedstawiciele danych firm mogli chociaż pokazywać autobusy we wnętrzu,albo udostępnić autobusy zwiedzającym.W końcu nie każdy pasażer ma mozliwośc w codziennym dniu zobaczenia,w jakich warunkach pracuje kierowca i jakie wyposażenie posiada chociażby deska rozdzielcza.A tu nic konkretnego.A gadżety w postaci folderów to można sobie zamówić w danej fabryce i bodajze za darmo przesyłają je do domu.

Damhan

Post autor: Damhan »

Adrian_ pisze:Heh, wystawcy, bądź przedstawiciele danych firm mogli chociaż pokazywać autobusy we wnętrzu,albo udostępnić autobusy zwiedzającym.W końcu nie każdy pasażer ma mozliwośc w codziennym dniu zobaczenia,w jakich warunkach pracuje kierowca i jakie wyposażenie posiada chociażby deska rozdzielcza.A tu nic konkretnego.A gadżety w postaci folderów to można sobie zamówić w danej fabryce i bodajze za darmo przesyłają je do domu.
Przecież było wystawionych kilkanaście autobusów. Nie rozumiem tej wypowiedzi. :)

jacool

Post autor: jacool »

Byłem na wystawie w MTG, zakosiłem mnóstwo prospektów do przewertowania w domu (najbardziej interesujące mnie były te, reklamujące producentów rozjazdów itp elementów infrastruktury).
W zajezdni nie byłem, bo w tym samym czasie pisałem test na Politechnice Gdańskiej (dostałem się już, jestem studenciną :P, na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska - WILIŚ)
Wystawa podała mi się dość bardzo, jakbym miał więcej czasu, to bym się rozsiadł na każdym z foteli w autobusach, ale spieszyłem się do pracy :(
Najbardziej rozśmieszył mnie symulator tramwaju ZKM Gdańsk :rotfl:
Wyglądało to tak:
Z zewnątrz obudowa kabiny 105na - ¯elazka zrobiona z tkaniny :) W środku pulpit i wyświetlacz LCD z obrazem z kamery liniowego tramwaju :P Brak pedałów :(
Czyli pojeździć sobie nie pojeździłem w prawdziwej kabinie :( A już miałęm chrapkę na coś w stylu ATS z kabiną prawdziwej 105na :/

Matthai

Post autor: Matthai »

jacool pisze:W zajezdni nie byłem, bo w tym samym czasie pisałem test na Politechnice Gdańskiej (dostałem się już, jestem studenciną , na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska - WILIŚ)
Serdecznie gratuluję. :)
jacool pisze:Najbardziej rozśmieszył mnie symulator tramwaju ZKM Gdańsk
Wyglądało to tak:
Z zewnątrz obudowa kabiny 105na - ¯elazka zrobiona z tkaniny W środku pulpit i wyświetlacz LCD z obrazem z kamery liniowego tramwaju Brak pedałów
Śmieszny był ten symulator. :) Akurat mi się trafiło dziś, że złapałem na fotkę żelazko 1202 koło zajezdni, a na targach szczena mi spadła - symulator o numerze 1202. :rotfl: Mam dwa zdjęcia z niego. Jak mi zwiększą limit to będzie w galerii. Póki co mam 10 zdjęć z niedostępnych miejsc w zajezdni w kolejce do umieszczenia w galerii.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No właśnie,wystawionych było kilkanaście autobusów. Tylko,czy były otwarte i ogólnodostępne dla zwiedzających? z tego,co widziałem na niektórych zdjęciach nie widac było,by takowe pojazdy,jak Solaris z MZK Wejherowo, czy Scania z MZK Słupsk udostępniono ogólnie zwiedzającym.A co do symulatora trzeba było go sobie wziąć do domu :D.Chociaż w sumie dobrze,że został na targach, wszak był zrobiony z tworzywa łatwopalnego ;).

Matthai

Post autor: Matthai »

Nie miałem problemu, żeby wsiąść do autobusu i trojlebusu jakiego chciałem. Także za kierownicę.W zasadzie jedynym problemem byli bardzo młodzi amatorzy autobusów. ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Adrian_ pisze:Tylko,czy były otwarte i ogólnodostępne dla zwiedzających? z tego,co widziałem na niektórych zdjęciach nie widac było,by takowe pojazdy,jak Solaris z MZK Wejherowo
Wszystkie prócz Scani ze Słupska i Volva z Gdyni były otwarte.
Matthai pisze:Śmieszny był ten symulator. :) Akurat mi się trafiło dziś, że złapałem na fotkę żelazko 1202 koło zajezdni, a na targach szczena mi spadła - symulator o numerze 1202. :rotfl: Mam dwa zdjęcia z niego. Jak mi zwiększą limit to będzie w galerii. Póki co mam 10 zdjęć z niedostępnych miejsc w zajezdni w kolejce do umieszczenia w galerii.
Ale za to pulpit był wiernie odwzorowany.
Matthai pisze:Póki co mam 10 zdjęć z niedostępnych miejsc w zajezdni w kolejce do umieszczenia w galerii.
Ja tam też poprzełaziłem przez te taśmy i też wszedłem na tory odstawcze i w okolice i nikt nic nie powiedział. W sumie to całkiem udał się ten weekend. Jeszcze powiem krótko o corso:
Mniej więcej 11.15 wozy już były na pętli Brzeźno Plaża. Oczywiście miłośników wiele. W paradzie brały udział Bergmann, N-ka, 105N, 105Na "żelazko" i Citadis. Oczywiście dużo ludzi starszych z Niemiec i USA. Przejazd ulicami: Hallera, Al. Zwycięstwa, 3 Maja, Wałami Jagiellońskimi, Jana z Kolna, Kliniczną i Hallera z powrotem do Brzeźna. Pogoda dopisała i naprawdę była świetna atmosfera.

Matthai

Post autor: Matthai »

Damhan pisze:Mniej więcej 11.15 wozy już były na pętli Brzeźno Plaża. Oczywiście miłośników wiele. W paradzie brały udział Bergmann, N-ka, 105N, 105Na "żelazko" i Citadis. Oczywiście dużo ludzi starszych z Niemiec i USA. Przejazd ulicami: Hallera, Al. Zwycięstwa, 3 Maja, Wałami Jagiellońskimi, Jana z Kolna, Kliniczną i Hallera z powrotem do Brzeźna. Pogoda dopisała i naprawdę była świetna atmosfera.
Niestety w tym nie mogłem uczestniczyć. :( Ale czuję w kościach, że jeszcze niejedna impreza ZKM Gdańsk nas czeka. :lol:

ppln

Post autor: ppln »

Adrian_ pisze:Tylko,czy były otwarte i ogólnodostępne dla zwiedzających?
A co to za problem otworzyć sobie autobus otwieraczem zewnętrznym? ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Akuratnie w przypadku otwieracza zewnętrznego nie należy otwierać przy osobach odpowiadających za autobus ;).A co do tramwajów to jaką trasą przebiegało tzw."korso" i ile tramwajów brało w nim udział (wiem,że na pewno była eNka, zabytkowa 105N i Bergmann).

Dobrze Ci radzę, abyś uważnie przeczytał mój poprzedni post, a później zadawał pytania. :/ -mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-05-28, 10:37 przez Adrian_, łącznie zmieniany 1 raz.

Damhan

Post autor: Damhan »

Hehe, widzę, ze sporo osób wrzuciło zdjęcia. To ja już nawet nie muszę nic ładować z targów. Z zajezdni też nie trzeba, bo chciałby patrzeć na odstawione stopiątki na bocznych torach odstawczych. ;) Wrzućcie jeszcze Sana, Jelcza Vero, gdyńskiego SUIII, Merce z Gryfu, gdyńskie Volvo, małego Mana, i słupską Scanię. To już chyba będzie wszystko. Jeszcze mógłbym to wrzucić, ale:
1. Koniec limitu
2. Mała niedyspozycja czytnika do karty pamięci. ;)

Matthai

Post autor: Matthai »

Damhan pisze: Wrzućcie jeszcze Sana, Jelcza Vero, gdyńskiego SUIII, Merce z Gryfu, gdyńskie Volvo, małego Mana, i słupską Scanię. To już chyba będzie wszystko.
Ja bym jeszcze wrzucił symulator Tramwaju, "dziadka i wnuczka" z gdyńskich trojlebusów, bilet elektroniczny no i małe autobuski i tramwajki z gablot. :P

[ Dodano: 2006-05-28, 11:15 ]
Aaaaa, zapomniałem o 114Na z hali w zajezdni wczoraj - stał na podnośnikach. Taki biedny, samotny... :(

[ Dodano: 2006-05-28, 11:18 ]
Ale to jutro - dziś znowu limit. :cry:

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Damhan pisze:Hehe, widzę, ze sporo osób wrzuciło zdjęcia. To ja już nawet nie muszę nic ładować z targów. Z zajezdni też nie trzeba, bo chciałby patrzeć na odstawione stopiątki na bocznych torach odstawczych. Wrzućcie jeszcze Sana, Jelcza Vero, gdyńskiego SUIII, Merce z Gryfu, gdyńskie Volvo, małego Mana, i słupską Scanię. To już chyba będzie wszystko.
Mam foty wszystkich busów oprócz małego MANA i gdyńskiej solarki :)
No ale będę to wrzucał po 2 dziennie bo taki mam limit :(

Matthai

Post autor: Matthai »

mgajewski pisze:gdyńskiej solarki
Mam chyba 4 - w tym jedną zza kierownicy. :P

Damhan

Post autor: Damhan »

Dziadek i wnuczek już jest. Symulator rzeczywiście przydałoby się wrzucić. Najbardziej zdziwiło mnie stoisko ZKM Gdynia (tam były te modeliki w gablotach). W środku pełno gadżetów: długopisy, czapeczki, smycze, jakieś chustki itp., ale oczywiście wszystko zamknięte w gablocie na klucz. Przemiły pan stojący obok powiedział, ze to leży tam tylko... na wystawę. Na gdańskim stoisku zaciekawilł mnie również system sterowania ruchem ZKM. Były tam pokazane tramwaje na trasie (w postaci małych kropek z numerami taborowymi obok). Pokazywało to w jakim miejscu miasta znajduje się dany tramwaj. Bardzo to pomocna rzecz dla dyspozytora. Chciałbym mieć takie coś w domu. :D

PS. A co to za bilet elektroniczny? Nie widziałem czegoś takiego.

Matthai

Post autor: Matthai »

Modeliki w gablotach wrzucę, podobnie stację SKM z Lego. ;) Symulator wrzucę także. A bilet elektroniczny pokazał ZKM Wejherowo. Mniej więcej coś takiego co kilka lat temu testowali w dwóch tramwajach w Gdańsku. Też wrzucę. :P

[ Dodano: 2006-05-28, 22:43 ]
Dziadka i wnuczka wrzucono, ale z autobusów. Ja tak nazwałem trajtka retro i Solarisa. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”