105 lat tramwaju elektrycznego w Krakowie

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
szubak

105 lat tramwaju elektrycznego w Krakowie

Post autor: szubak »

MPK S.A. w Krakowie i Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych zapraszają do uczestniczenia w IV Wielkiej Paradzie Tramwajów, która odbędzie się w dniu 11.06.2006 na trasie: Zajezdnia Nowa Huta - Cichy Kącik - Zajezdnia Nowa Huta z okazji 105 rocznicy uruchomienia tramwaju elektrycznego w Krakowie (1901-2006). Parada będzie połączona ze zwiedzaniem Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta (ul Ujastek 12).

Program imprezy:
godz. 9:00 - 12:00
- Zwiedzanie Zajezdni Nowa Huta z przewodnikiem.
- Wystawa taboru tramwajowego na placu postojowym.
- Oficjalna prezentacja wyremontowanego zabytkowego wagonu Linke Hofmann.
- Konkurs wiedzy o tramwajach z nagrodami.
- Dodatkową atrakcją będzie przejazd z instruktorem wagonem szkoleniowym na terenie zajezdni.

godz. 12.00
Rozpoczęcie Wielkiej Parady i przejazd z Zajezdni Nowa Huta na Cichy Kącik. Kolumna tramwajów złożona będzie z wszystkich typów wagonów tramwajowych: zabytkowych (SN1, LH, SN2+PN2, N+ND, 102N, 102Na, T4+B4) i obecnie eksploatowanych (105Na, NGT6, E1+c3, GT6) oraz zabytkowego autobusu Jelcz "ogórek" z przyczepą.

godz. 13:00
ok. 45 minutowy postój na Cichym Kąciku.

godz. 13:45
Powrót kolumny tramwajów do zajezdni.

godz. 15:00
Zakończenie imprezy.

Zapraszamy do udziału w imprezie i życzymy miłej zabawy!
Ostatnio zmieniony 2006-06-05, 16:52 przez szubak, łącznie zmieniany 1 raz.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Pozwolę sobie przykleić tę informację by się nie zapodziała. ;)

Ja oczywiście wybieram się i na 99.9% będę w zajezdni jak i na paradzie tak więc myślę, że obszernej fotorelacji z mojej strony można się spodziewać. :) A czy ktoś z forumowiczów również ma zamiar być na imprezie ?

@Szubak, z tego co się orientuje w tamtym roku na dniu otwartym Zaj. Podgórze były wystawione bodajże 3 pojazdy kołowe - autobusy. Czy na podobną, skromną "prezentację autobusową" można liczyć i tym razem ?

szubak

Post autor: szubak »

Hmmm, nie wiem czy dobrze zrozumialem o co dokladnie chodzi, ale wydaje mi sie, ze mowisz o tzw. "wycieczkach komunalnych". Odbywa sie to corocznie w ramach Dni Krakowa, w zeszlym roku byla rowniez mozliwosc zwiedzania Podgorza, czy podobnie bylo podczas tegorocznych, nie wiem.
Co do 11 czerwca, z tego co sie orientuje na terenie KH zadne autobusy raczej wystawione nie zostana (poza zabytkowym jelczem ogorkiem z doczepa). Jedynymi przedstawicielami tego srodka transportu w tym meijscu jest kilka sztuk odstawionych jelczy 120M, z tym ze nie obiecuje, czy ich nie "uprzatna" do niedzieli. ;)


A i jeszcze jedno, wszystkich ktorzy sie na ta impreze w niedziele wybieraja zachecam zeby z nami juz na miejscu pogadac, zawsze sie kogos nowego pozna, naprawde nie gryziemy i mozna z nami bez obaw pogadac :D ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Hmmm, nie wiem czy dobrze zrozumialem o co dokladnie chodzi, ale wydaje mi sie, ze mowisz o tzw. "wycieczkach komunalnych". Odbywa sie to corocznie w ramach Dni Krakowa, w zeszlym roku byla rowniez mozliwosc zwiedzania Podgorza, czy podobnie bylo podczas tegorocznych, nie wiem.
W wycieczce komunalnej miałem przyjemność uczestniczyć :D - dokładniej to wczoraj była możliwość zwiedzenia zaj. Podgórze. :) Całkiem sympatycznie to wszystko przebiegało. :cool:
Z tego co słyszałem to również dnia wczorajszego oddawaliście "do użytku" wagon LH - fotki widziałem i powiem szczerze, że wykonaliście kawał dobrej roboty. Chociaż w Niedziele będę miał okazję go sobie z bliska oglądnąć. :mruga:

A czy podczas przejazdu parady odbędą się jakieś fotostopy, czy po prostu trzeba będzie cierpliwe oczekiwać na focenie w Cichym Kąciku ?

szubak

Post autor: szubak »

Nom LH prezentuje sie calkiem ladnie ;)

Co do fotostopow, to jako takich ich nie ma, niemniej jednak parada zatrzymuje sie po drodze na kilku przystankach i polecam pofocic wtedy. Znaczy sie szybki sprint do przodu, fotka, powrot do wagonu :D Mozna tez probowac focic z tylu wagonu to co jest "za nami", z racji tego ze rowniez w zeszlym roku pomagalismy w organizcj wiekszosc fotek mam wlasnie takich i musze przyznac, ze kilka prezentuje sie bardzo cacy ;) i
A focenia na Cichym Kaciku jakos osobiscie nie polecam, chyba ze jako dodatek do pozostalych fotek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra. No to się szykuje fajna impreza w Krakowie. :)

Profesor

Post autor: Profesor »

Tak jak kolega Szubak napisał, my nie gryziemy. Każdy z nas będzie miał charakterystyczny strój, oraz plakietke z imieniem i nazwiskiem, więc łatwo będzie można rozpoznać. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania, proszę pytać. Co do robienia fotek podczas przejazdu, to tak jak napisał kolega Szubak. Tam gdzie będziemy stawać, będzie zapewniona obstawa policji(by wstrzymać ruch samochodów), jakieś szybkie fotki będzie można robić. Jeszcze raz serdecznie zapraszam na impreze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niestety ja nie dotarłem na imprezę. Miałem już zaplanowany weekend. ¯ałuję. :wall:

A zatem moje pytanie. I jak było ? :)

Profesor

Post autor: Profesor »

J-31 pisze:Niestety ja nie dotarłem na imprezę. Miałem już zaplanowany weekend. ¯ałuję. :wall:

A zatem moje pytanie. I jak było ? :)
Szczerze mówiąc to nie mi jest to oceniać, ja tylko pomagałem by impreza jak najlepiej wyszła. Ocena należy do samych uczestników, ale myślę ,że było naprawdę fajnie :D

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Potwierdzam - impreza naprawdę sympatyczna i ciekawa :)
Frekwencja z pewnością zaskoczyła organizatorów z MPK, czego przykładem było np długie oczekiwanie na przejazd z instruktorem wagonem szkoleniowym na terenie zajezdni. Osobiście nie skorzystałem z tej atrakcji - może następnym razem :)
Oczywiście można było dokładnie zapoznać się z taborem tramwajowym - zarówno tym historycznym jak i obecnym, zwiedzić dokładnie zajezdnie z przewodnikiem oraz spróbować swoich sił w konkursach. :)
O godz 12 nasza parada wyruszyła ulicami krakowa do Cichego Kącika. Na jej czele stanął oczywiście świeżo wyremontowany wagon Linke-Hoffman LH z prezesem MPK oraz innymi uczestnikami imprezy na pokładzie. Ja załapałem się do Ogórka i muszę przyznać, że śmiało można by nazwać owy przejazd "Ogórkiem Extremalnie" :P
Około godz 13 dotarliśmy do w/w Cichego Kącika.
W Kąciku mile grała nam orkiestra, która przyjechała tramwajem także uczestniczącym w imprezie - Konstalem 105Na #876 ;)
Po 40 minutowym postoju w Cichym Kąciku wszystkie pojazdy biorące udział w paradzie rozjechały się do zajezdni, z których "pochodzą".

Fotki z imprezy w galerii - stopniowo będę wrzucać.

Dzięki wszystkim za mile spędzony czas. :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Dzięki wszystkim za mile spędzony czas.
A nie ma za co :P
Potwierdzam słowa Hannibala, było naprawde świetnie (również w BF231 :D :D o którym Hannibal nie wspomniał )
Brakowało tylko miga i hungara.
Rozkminiłem jak działają sterowniki do wyświetlaczy :P
Ciekawie było kiedy NGT6/2 #2025 miał na wyświetlaczu "105 MPK Kraków" (Prądnika Czerwonego nie było.."
Ostatnio zmieniony 2006-06-14, 19:40 przez M_Szymkowiak, łącznie zmieniany 1 raz.

szubak

Post autor: szubak »

M_Szymkowiak pisze:Rozkminiłem jak działają sterowniki do wyświetlaczy :P
Ciekawie było kiedy NGT6/2 #2025 miał na wyświetlaczu "105 MPK Kraków" (Prądnika Czerwonego nie było.."
Nom, trudne to nie jest ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

jest, jest.. w szczególności w tych, w których jest pokrętło...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”