Tramwajowa zamiana miejsc - GOP/Kraków

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Peter

Tramwajowa zamiana miejsc - GOP/Kraków

Post autor: Peter »

Nie wiem czy wszyscy o tym wiedzą, ale 07.10.2006r. odbyła się pierwsza część imprezy "Tramwajowa zamiana miejsc". Miała ona miejsce w GOP.
Co, gdzie i jak => Link 1 Link 2
Pojawiły się nawet filmiki Kolegów z Krakowa. :)
Film 1 pokazuje m.in. pętlę Wójtowa Wieś w Gliwicach, wjazd i część zajezdni w Gliwicach, przejazd odcinkiem między pętlą wschodnią i zachodnią koło St. Śląskiego oraz WPKiW a także zatrzymanie w Katowicach :strzałka: cz. 1
Film 2 pokazuje m. in. przejazd chyba najbardziej zdezelowanym torowiskiem (ul. Warszawska w Katowicach), przejazd przez tunel niedaleko pętli w Szopienicach (linie 14, 23) oraz przejazd jednotorowym odcinkiem linii 26 (+skrzyżowanie kolejowe) oraz fragment zajezdni Będzin :strzałka: cz. 2

Miłego oglądania życzę i zachęcam do wrzucania linków z fotkami i filmikami z tej imprezy zarówno z GOPu jak i Krakowa. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Peter pisze:(+skrzyżowanie kolejowe)
Jak to działa? Wiecie, u nas też trzebaby coś takiego… :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Widzę Peter, iż cała ta impreza obydwu klubów udała wam się znakomicie. Teraz tylko proponuję odbyć tą samą imprezę w Krakowie Waszymi 111N ;).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super impreza. :P

Ciekawe jak będzie w Krakowie. :)

Robson

Post autor: Robson »

Adrian_ pisze:Widzę Peter, iż cała ta impreza obydwu klubów udała wam się znakomicie. Teraz tylko proponuję odbyć tą samą imprezę w Krakowie Waszymi 111N ;).
No jak zamiana miejsc i w GOPie jeździli wagonem Krakowskim to logiczne że po Krakowie będą jeździć składem z GOPu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooops. Chciałem się wybrać, ale mam pecha IC z Warszawy przyjeżdża na Dworzec główny o godz. 8.57 czyli 7 minut po odjeżdzie specjalnego tramwaju... Hmmm.. Szkoda. :cry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Ooops. Chciałem się wybrać, ale mam pecha IC z Warszawy przyjeżdża na Dworzec główny o godz. 8.57 czyli 7 minut po odjeżdzie specjalnego tramwaju... Hmmm.. Szkoda.
Nie wiem, jak w przypadku tej imprezy, ale na innych imprezach komunikacyjnych można chyba dosiadać się w dogodnych miejscach. Tak więc J-31 jeśli będziesz chciał uczestniczyć w tej imprezie postaraj się uzgodnić z MKM-ami z Krakowa i GOP-u dogodne dla ciebie miejsce dosiadki i być może uda się wam to jakoś sprawnie zorganizować :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Nie wiem, jak w przypadku tej imprezy, ale na innych imprezach komunikacyjnych można chyba dosiadać się w dogodnych miejscach. Tak więc J-31 jeśli będziesz chciał uczestniczyć w tej imprezie postaraj się uzgodnić z MKM-ami z Krakowa i GOP-u dogodne dla ciebie miejsce dosiadki i być może uda się wam to jakoś sprawnie zorganizować
Na jednym z linków szukałem jakiegokolwiek kontaktu z mkm-ami, którzy organizują tą imprezę, ale poza informacją o imprezie nie udało mi się odnaleźć żadnego adresu mailowego, ale dzięki za podpowiedź jeszcze postaram się poszukać. Może coś rzeczywiście znajdę ;)

Peter

Post autor: Peter »

Kolejny film z imprezy w GOP. Tym razem podróż wagonem 4N #20 po dawnym zardzewiałym już szlaku sławnej linii 25. Niestety nie udało się przejechać do końca - tory już zarosły, rowki szyn wypełnione są jesiennymi liśćmi...
Potem powrót do zajezdni Będzin skąd również rozpoczyna się podróż i przejazd przez trójkąt, który właściwie teraz liniowo uczęszczany jest jedynie w kierunku Ronda Czeladzkiego. :mruga:
Spójrzcie tylko ile potrzeba nakładu pieniędzy i dobrej woli, żeby przywrócić czasy świetności sieci w GOP-ie. W niektórych przypadkach jest to moim zdaniem mało prawdopodobne :strzałka: cz. 3

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście przepiękna sieć. Głupio byłoby ją stracić. Zresztą jak tam widziałem na tym filmie, ludzie teraz w wielu miejscach na piechotę zasuwają do autobusu :/

Peter

Post autor: Peter »

Pojawił się pierwszy filmik z udziałem śląskich 111N w Krakowie podczas dzisiejszej imprezy :mruga:
=> Link

szubak

Post autor: szubak »

J-31 pisze:Na jednym z linków szukałem jakiegokolwiek kontaktu z mkm-ami, którzy organizują tą imprezę, ale poza informacją o imprezie nie udało mi się odnaleźć żadnego adresu mailowego, ale dzięki za podpowiedź jeszcze postaram się poszukać. Może coś rzeczywiście znajdę ;)
Szkoda, ze nie zagladnalem do tego watku wczesniej, planowy odjazd z Pawiej byl bodajze 9:15.
Nastepnym razem jak cos, pisz na gg 8150563 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

szubak pisze:Szkoda, ze nie zagladnalem do tego watku wczesniej, planowy odjazd z Pawiej byl bodajze 9:15.
To chyba, że coś się zmieniło, ponieważ na obu stronach napisano - planowany odjazd z ul. Pawiej godz. 8.50. Jak sprawdzałem rozkłady jazdy PKP IC, to jeden z pociągów przyjeżdżał tego dnia do Krakowa Gł. o godz. 8.57 + kilka minut możliwego spóźnienia. Dlatego nie było sensu i zrezygnowałem. Szkoda. :cry:

Trudno, będzie jeszcze nie jedna okazja. :P
szubak pisze:Nastepnym razem jak cos, pisz na gg 8150563
Ogromne dzięki. :)

szubak

Post autor: szubak »

O 8:50 byl poczatek imprezy, potem fotostop na Pawiej i planowy odjazd spod Dworca bodajze 9:15 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

szubak pisze:O 8:50 byl poczatek imprezy, potem fotostop na Pawiej i planowy odjazd spod Dworca bodajze 9:15 ;)
Ooops. To rzeczywisćie. Nie uściślono tego elementu. Szkoda. Trudno. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”