[Wrocław] Otwarcie zabytkowej linii tramwajowej we Wrocławiu

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Wrocław] Otwarcie zabytkowej linii tramwajowej we Wrocławiu

Post autor: Przemek »

http://transportnews.tk/ pisze:Od 6 grudnia po Wrocławiu kursować będzie regularnie zabytkowa linia tramwajowa.
Kursować będzie z Pl. Teatralnego do Hali Ludowej, na początek w weekendy.

Otwarcie linii nastąpi przy zabytkowym przystanku na Placu Teatralnym o godzinie 15:30.
Pierwszy kurs będzie darmowy. Następne zaś będą kosztować złotówkę za bilet ulgowy, za normalny - dwa złote. Kurs w obie strony ma kosztować trzy złote.
W zimie tramwaje będą wozić wszystkich chętnych w każdą sobotę i niedzielę.

Oprócz przystanku początkowego i końcowego, dłuższe postoje i możliwość dosiadki zaplanowano na największych placach: Dominikańskim i Grunwaldzkim.
Zależało nam na tym, żeby przypomnieć, że przedwojenny Wrocław słynął z produkcji tramwajów
- wyjaśnia Rajmund Papiernik z biura sportu, turystyki i rekreacji we wrocławskim urzędzie miejskim.
¬ródło: Transportnews.TK


Jutro deklaruję przyjście na otwarcie :)
Ostatnio zmieniony 2012-05-19, 18:52 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pomysł jest oczywiście świetny, tylko nie bardzo rozumiem, czemu MPK uruchamia taką linię teraz - w zimę (sorry pod koniec jesieni) - a nie np. w lato ? :roll:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Super, że coś takiego powstaje! :biggrin:
Tylko mam dwa pytania:
:strzałka: Linia będzie kursować z Placu Teatralnego na pętlę Zoo - czy to oznacza koniec linii 16, czy przenosiny jej na inną pętlę (np. Sępolno czy chociażby tej tuż przy zajezdni Dąbie), a może zmieszczenie na jednej krańcówce obu tych relacji (czy w grę wejdzie użytkowanie trzeciego toru przy Hali Ludowej :?: ) :?:
:strzałka: Co będzie ją obsługiwało - LH-3 Baba Jaga, konek 161, Berolina 1+2 Jaś i Małgosia, 102N 2002 Strachotek (wg mnie idiotyczne imię dla tramwaju :retard: ), 4N+4ND Bolek i Lolek czy może kilka różnych wagonów na raz :?:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

PAFAWAG pisze: :strzałka: Linia będzie kursować z Placu Teatralnego na pętlę Zoo - czy to oznacza koniec linii 16, czy przenosiny jej na inną pętlę
Nie.
PAFAWAG pisze::strzałka: Co będzie ją obsługiwało - LH-3 Baba Jaga, konek 161, Berolina 1+2 Jaś i Małgosia, 102N 2002 Strachotek, 4N+4ND Bolek i Lolek czy może kilka różnych wagonów na raz :?:
Różnie, prawdopodobnie raz tym a raz tym ;)


Dodano: 06 Gru 2007 22:51
http://transportnews.tk/ pisze:Jarmark świąteczny i KM

Już około 14:30 rozpoczęły się przygotowania na placu Teatralnym do rozpoczęcia obchodów mikołajkowych, których częścią będzie uruchomienie zabytkowej linii tramwajowej.

O 14:40 przyjechał Konstal N #1332 a potem także i Linke-Hoffman LH #1209 zwany "Babą Jagą", wypełniony Świętymi Mikołajami.
Kilka minut później przyjechał także i Konstal 102N #2002 "Strachotek" i zlot mikołajów rozpoczął się na dobre.

O 15:25 wszystkie wyżej wymienione tramwaje ruszyły w trasę z Pl. Teatralnego do Hali Ludowej po trasie:

Plac Teatralny - Świdnicka - Podwale - Sądowa - Kazimierza Wielkiego - Plac Dominikański - Plac Społeczny - Pl. Powstańców Warszawy - Most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej Curie - Rondo Reagana - Pl. Grunwaldzki - Skłodowskiej Curie - Wróblewskiego - Hala Ludowa


Spod Opery Wrocławskiej w stronę Hali Stulecia co kilkanaście minut kursował także specjalny tramwaj oznaczony literą E.
¬ródło: Transportnews.TK
Ostatnio zmieniony 2012-05-19, 18:53 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Achaaa. To ja chyba teraz rozumiem. MPK uruchamia okolicznościową linię turystyczną pod pretekstem Świąt Bożego Narodzenia ;)

Matthew

Post autor: Matthew »

Impreza była wczoraj i muszę przyznać, że było ciekawie :D Wystawili Lh "Baba Jaga" #1209, eNke #1332 i Strachotka.
PAFAWAG pisze: Linia będzie kursować z Placu Teatralnego na pętlę Zoo - czy to oznacza koniec linii 16, czy przenosiny jej na inną pętlę (np. Sępolno czy chociażby tej tuż przy zajezdni Dąbie), a może zmieszczenie na jednej
Po co likwidować tą 16 skoro linia muzealna będzie śmigać w weekendy.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Imprezka była udana, w dwie strony jechałem #1332 (jak by co to ja byłem ten "puszysty" w niebieskiej kurtce i brązowym swetrze z nie zaczesanymi włosami) przy okazji postoju poszedłem pod Dąbie. Fajnie by było jak by #1332 miał przydział na tą linę ale tak nie będzie (tak mówił motorniczy).

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Użytkownik B na Wrocławskim Forum Komunikacyjnym pisze:W każdą sobotę i niedzielę na trasie:
Opera - Świdnicka - Podwale - Krupnicza - WZ - pl. Dominikański - most Pokoju - Plac Grunwaldzki - most Zwierzyniecki - ZOO
ZOO - most Zwierzyniecki - Plac Grunwaldzki - Piastowska - Sienkiewicza - plac Bema - mosty Młyńskie - most Piaskowy - plac Dominikański - Teatralna - Opera ;

w godzinach:
odjazdy z Placu Teatralnego o godzinie: 12, 14, 16 i 18,
odjazdy z Hali Stulecia / ZOO o godzinie: 13, 15, 17 i 19
(od maja 2008 roku odjazdy co godzinę, także w piątki) ;

kursują "zabytkowe tramwaje":
LH #1209 (Baba Jaga), LH #1217 (kremowy SSB), 102N #2002 (Strachotek).


Bilet w jedną stronę N/U: 2zł / 1zł
w dwie: 3zł / 2zł


Info:
www.wroclaw.pl/m60777/p60800.aspx#0
Regulamin przewozu:
www.tmw.com.pl/linia.htm
Użytkownik mikwo na Wrocławskim Forum Komunikacyjnym pisze:Tutaj foto rozkładu jazdy z placu Teatralnego:
Obrazek

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kędzior pisze:LH #1217 (kremowy SSB)
To on jeździ? Super :)
Kędzior pisze:Tutaj foto rozkładu jazdy z placu Teatralnego:
Rozumiem, że ma zwracać uwagę ;)
Kędzior pisze:kursują "zabytkowe tramwaje":
LH #1209 (Baba Jaga), LH #1217 (kremowy SSB), 102N #2002 (Strachotek).
Wszystko na raz, czy może po jednym wagonie albo po dwa?
Ciekawe, czemu nie wybrali eNek, bo Berolinom to akurat się nie dziwię - który motorniczy chciałby prowadzić o tej porze roku tramwaj z otwartymi pomostami? ;)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

PAFAWAG pisze:Wszystko na raz, czy może po jednym wagonie albo po dwa?
Ciekawe, czemu nie wybrali eNek, bo Berolinom to akurat się nie dziwię - który motorniczy chciałby prowadzić o tej porze roku tramwaj z otwartymi pomostami?
Gdybym ja był motorniczym to bym chciał bo jestem zimnolubny.

Matthew

Post autor: Matthew »

PAFAWAG pisze:To on jeździ? Super
Będzie jeździł, bo już jest na ukończeniu.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A ja, że tak się wyrażę:
R E K L A M A C J A :wall:

W niedzielę wybrałem się z Mamą specjalnie na tą muzealną linię tramwajową, na godzinę 12.55 pod Halę Stulecia, na przystanek Zoo.
I nic - żadna Baba Jaga, Strachotek ani Bolek nie przyjechał i o 12.55, 13.00 ani nawet 13.10 :!: :( :confused:
Dopiero jak póżniej wracałem do domu po załatwianiu pewnych spraw, ujrzałem Babę Jagę (LH 1209), jak, zdaje się, zbierała się do odjazdu, z dwuosobową ekipą w środku, i, zdaje się, nikim więcej, o 14.39 :shocked:

Dlaczego nie trzymają się rozkładu jazdy (którego zresztą na przystanku nie było) :?: :!:
Co się stało, że żaden muzealniak nie przyjechał na godzinę 12.55, jak jest napisane na rozkładzie jazdy z Placu Teatralnego kilka postów wyżej (nie licząc Nauki Jazdy, która pomiędzy 12.30 a 13.00 zakręciła na pętli Zoo) :?: :!:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PAFAWAG pisze:Dlaczego nie trzymają się rozkładu jazdy (którego zresztą na przystanku nie było) :?: :!:
Może po prostu skończyły się Święta, jest już też po Nowym Roku - zatem... władze miasta "po cichu" zamknęły imprezę. No i tramwaj nie jeździ, albo jeździ kiedy chce... motorniczy :retard:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

J-31 pisze:Może po prostu skończyły się Święta, jest już też po Nowym Roku - zatem... władze miasta "po cichu" zamknęły imprezę.
Linia ta ma kursować aż do 30 kwietnia (przynajmniej tak jest napisane na rozkładzie jazdy z Placu Teatralnego).

Może wycofali godzinę 12.55 z rozkładu jazdy, albo zmienili go całkowicie (bo go przy pętli Zoo w ogóle nie było - może mieli go dopiero zamontować?)?

Ech :|

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Cóż przejazd z teatralnego pod halę trwa 30 minut może pojechał wcześniej.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

No i drugie: tramwaj jedzie po trasie z prędkością około 10km/h, więc nie jest to tak "hop siup" ;) Cały przejazd z Teatralnej do Hali Stulecia na tej linii może potrwać nawet około jednej godziny. W jedną stronę.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kędzior pisze:No i drugie: tramwaj jedzie po trasie z prędkością około 10km/h, więc nie jest to tak "hop siup"
Więc źle ułożyli rozkład jazdy? Powinni byli uwzględnić to, że LH, N czy Beroliny nie osiągają zawrotnych prędkości (do czego dochodzą jeszcze postoje po drodze) (jeśli tego nie uwzględnili).
Poza tym przy pętli ZOO byłem na czas, nawet przed czasem.
:|

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

PAFAWAG pisze:Więc źle ułożyli rozkład jazdy? Powinni byli uwzględnić to, że LH, N czy Beroliny nie osiągają zawrotnych prędkości (do czego dochodzą jeszcze postoje po drodze) (jeśli tego nie uwzględnili).
Poza tym przy pętli ZOO byłem na czas, nawet przed czasem.
:|
Możliwe, jednak ja uważam, że lepiej jest wsiadać na Teatralnym, bo w zależności, czy w ogóle ktoś wsiądzie czy nie, to tramwaj albo wyjeżdża na kurs, albo czeka aż ktoś wsiądzie, czasem mijając 1 lub 2 kursy.

Swoją drogą, muszę przyznać, że ta linia właściwie wozi powietrze.
Praktycznie wszyscy wysiadają na przystanku Pl. Grunwaldzki (w stronę Hali Stulecia), a potem cały odcinek tramwaj jedzie tylko z motorniczym i konduktorem. (Ludzie przesiadają się na "szybszy" tramwaj, czyli na linie 2,4,10,17,9)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:Swoją drogą, muszę przyznać, że ta linia właściwie wozi powietrze
Wg. mnie MPK popełniło pewien błąd. Albo zbyt mało reklamują tą linię, albo w tramwaju nic się niedzieje.

A przecież ludziom nie wystarczy by tylko pojeździć jakimś tam historycznym tramwajem po mieście. Warto by MPK zorganizowało jakieś mini imprezy - nawet np. konkursy dla dzieciaków, czy tym podobne ;)

Co gorsza, z tego co wywnioskowałem z Waszych postów, albo tramwaj nie trzyma się rozkładów, albo tych rozkładów po prostu nie ma. :|

Nie ma informacji, nie ma ludzi. :]

No i jeszcze jedno. Warszawscy konduktorzy (ludzie z KMKM) obsługujący historyczne tramwaje, zawsze zachęcają stojących na przystanku ludzi, by wsiedli, nawet jeśli chcą przejechać się tylko przystanek. Po prostu otwierają drzwi i głośno ogłaszają dokąd, którędy, bądź trasą jakiej "normalnej linii" jedzie ich tramwaj.

W ten prosty sposób, zawsze ktoś się znajdzie chętny. Przejedzie się starym tramwajem przez przypadek, a na dodatek zrobi to z radością ;)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Jak jechałem tą linią to konduktor nawoływał do wsiadania na każdym przystanku gdzie odjeżdżały normalne linie a tramwaj ma według rozkładu aż jeden przystanek na pl. Dominikańskim w stronę hali a w drugą stronę na Grunwaldzkim.
Kędzior pisze:No i drugie: tramwaj jedzie po trasie z prędkością około 10km/h, więc nie jest to tak "hop siup" Cały przejazd z Teatralnej do Hali Stulecia na tej linii może potrwać nawet około jednej godziny. W jedną stronę.
Hmm ja jechałem pół godziny z prędkością z 25-30km/h.
PAFAWAG pisze:Więc źle ułożyli rozkład jazdy? Powinni byli uwzględnić to, że LH, N czy Beroliny nie osiągają zawrotnych prędkości (do czego dochodzą jeszcze postoje po drodze) (jeśli tego nie uwzględnili).
Poza tym przy pętli ZOO byłem na czas, nawet przed czasem.
Oj nie taka Berolina wolna jak się wydaje... na festynach MPK na dzień dziecka wyciąga jakoś koło 50km/h, co do postojów to ja takowych nie uświadczyłem.

Zablokowany

Wróć do „Imprezy”