[05.01.2013] Pożegnanie "trzynastek"

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

[05.01.2013] Pożegnanie "trzynastek"

Post autor: Burmistrz »

Po 53 latach tramwaje typu 13N przeszły do historii. Ponad pół wieku były symbolem Warszawy, jednak z pewnością nie zostaną zapomniane. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zakończono liniową eksploatację pojazdów. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej wspólnie ze spółką Tramwaje Warszawskie zapraszają wszystkich na oficjalne pożegnanie "trzynastek", które odbędzie się 5 stycznia 2013 roku (sobota).

CO W PLANACH?

PARADA TRAMWAJÓW
Między 13.15, a 13.30 wyjedzie z terenu zajezdni R-4 „¯oliborz” parada, która ulicami: Marymoncką, Słowackiego, Mickiewicza, Andersa, Marszałkowską, Nowowiejską, Filtrową dojedzie do pl. Narutowicza. (Do parady na przystanku pod zajezdnią będzie można wsiąść. Na trasie nie będzie takiej możliwości!) W skład parady wejdą wagony: 13N #366+#218, #732+#753, #407, #2412, #53, #388 i SWING. Pojazdy pozostałe na plac Narutowicza udadzą się dwoma innymi trasami kilka minut po wyjeździe parady: Metro Młociny – Broniewskiego – Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – Filtrowa i Marymoncka – Popiełuszki – Okopowa – Grójecka. (Tu również przed zajezdnią będzie można wsiąść). Wszyscy spotykamy się na pl. Narutowicza.

LINIA "13N"
Spółka Tramwaje Warszawskie, wspólnie z KMKM Warszawa zaprasza na przejażdżki tramwajami typu 13N trasą, którą już od dawna "parówek" nie widziała. Po przeprowadzonym remoncie torowiska w Alejach Jerozolimskich (rok 2005) "trzynastki" dostały swojego rodzaju zakaz pojawiania się na tej trasie. 5 stycznia ponownie na nią wyjadą kończąc definitywnie swoją służbę jako wozy liniowe a rozpoczynając pracę jako zabytki. Historia tworzy się dziś!
Linia kursować będzie co ok. 10-15 min. Pierwszy tramwaj wyruszy z pl. Narutowicza po zakończeniu parady, natomiast ostatni po godzinie 18.
:strzałka: http://www.kmkm.waw.pl/index.php/wydarzenia/525-13n

W końcu podano jakieś szczegóły.

I tak dla jasności to przejazd w paradzie i na specjalnej linii 13N jest bezpłatny.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Będzie ktoś? Liczyłbym na jakieś zdjęcia, bo ja niestety w Wawie teraz się nie pojawię.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja niestety chyba nie dotrę, bo będę tego dnia - a przynajmniej o tej porze - poza Warszawą :]

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wydzieliłem posty, bo linki i zaproszenia na imprezy KM to się wrzuca do właściwego działu, a nie tam gdzie tramwaje.

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Post autor: Burmistrz »

Mam jakieś zdjęcia lecz nie są one mojego autorstwa a mojego kolegi:
:strzałka: http://postimage.org/gallery/ayk5p1ac/

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Kurna, szkoda, że nie TW nie mogło poczekać z tym do wiosny. Impreza byłaby sympatyczniejsza, a w mrozy tych kilka kabanów poprawiłoby wskaźnik uruchomienia :D

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Jeszcze tu jest fotorelacja jakby ktoś pragnął obejrzeć:
http://www.rynek-kolejowy.pl/38476/Wars ... arowki.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”