Szyby uchylne

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
PE 099

Post autor: PE 099 »

plocmaster pisze:Przecież szyby montowane fabrycznie były wadliwe, nie? Trzeba było wymienić, a że nie od razu dało się załatwić porządne, to na razie zamontowali byle co, byleby trzymało się w ramie.
I trzeba było tak od razu...
plocmaster pisze:Macie uchylne
W Manach owszem, ale one mają po sześć lat. A teraz wszystkie nowe wozy kupujemy z odsuwanymi oknami. Nawet Scanie 113ALB mają przy NG wymieniane szyby na odsuwane.
ep40 pisze: To macie NG313?


http://www.kmk.krakow.prv.pl/man_ng313.html
10 sztuk. Ale jak zaznaczyłem nasze MPK wypięło się zadkiem na MAN-a. Podobnie jak na pojazdy 15 metrowe. Więc mamy tylko pięć Neoplanów N4020, i jestem pewny że Kraków raczej nie kupi nigdy U15 itd...
J-31 pisze: Już wróciły szyby odsuwane do wszystkich Lionsów :mruga:
Mam nadzieję że te nie wypadają :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PE 099 pisze:Mam nadzieję że te nie wypadają :chytry:
Już nie wypadają. Wszystko jest OK. Te nowe okna są zupełnie inne. Różnią się konstrukcyjnie od poprzednich. Po za tym odsuwa się tylko jedna połówka ;)

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Napisze ktoś w końcu coś konkretnego (producentów)?? czy mam sie więcej już o nic nie pytać bo i tak niczego się nie dowiem :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PE 099 pisze:I trzeba było tak od razu...
Przecież ci piszę, że się nie dało. Co, MAN-y miały stać w zajezdni i przynosić straty? A tak dogadali się z ZTM-em i teraz wszystko piknie gra i bucy.
wnyku pisze:Napisze ktoś w końcu coś konkretnego (producentów)??
Pilkington, Bespo (nie wiem, czy jeszcze działają i pod jaką marką)
Moja rada: Wsiądź do jakiegoś autobusu miejskiego i zobacz, co jest napisane na szybach.

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Tyle tylko, że na szybach napisana jest marka szyby a nie okna. A z szybami nie mam problemu tylko z kompletnymi oknami.

ppln

Post autor: ppln »

Napisz do jakiegoś producenta (np. do Solarisa czy Jelcza)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Mam pytanie. Zastanawia mnie to.
http://img442.imageshack.us/img442/7623/man10bs3.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/4229/man14vs9.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/4792/man34mr4.jpg
Na zdjęciach zaznaczyłem małą uchylaną szybkę. Czy ona jest, aż tak bardzo potrzebna? Rozumiem, że przy szybach uchylnych każdy centymetr uchylanej szyby jest dobry bo wlatuje może więcej powietrza. Ale ta malutka szybka da aż tak dużo?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dużo, niedużo, zawsze trochę da.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Ale ta malutka szybka da aż tak dużo?
Ja myślę, że w przypadku akurat tego autobusu, producent zdecydował się na te małe szybki z dwóch powodów - po pierwsze efekt wizualny. A po drugie, chociaż jak sam Zauważyłeś, jest to minimalna ale zawsze jednak jakaś poprawa wentylacji wnętrza ;)

PE 099

Post autor: PE 099 »

W Scanii CN113CLL #PS069 wymieniono okna :!::!::!:

Z takich małych uchylnych:
http://www.kmk.krakow.prv.pl/autobusy/scania169.jpg
Na przesuwne o wysokości 50% okna. Dodatkowo wymieniono szyby z podwójnych na pojedyncze. Jak będą foty to pokażę :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PE 099 pisze:W Scanii CN113CLL #PS069 wymieniono okna :!:
No i pewnie przez to w autobusie będzie teraz nieco chłodniej w upały :mruga:

PE 099

Post autor: PE 099 »

Szczególnie takie jak dziś :cry: :wall:

Lopez

Post autor: Lopez »

PE 099 pisze:W Scanii CN113CLL #PS069 wymieniono okna
Okna to była najsłabsza strona tych pojazdów i nie ukrywam, że to jeden z głównych powodów dla których wolę poczekać 15 minut na następny autobus niż pojechać jakąkolwiek scanią...

PE 099

Post autor: PE 099 »

Nawet np. PE195 z pojedynczymi oknami które mają przesuwne partycje:?:

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

:)
Po raz kolejny przyszło mi na myśl: jak to jest że jeżeli pytam o coś i zakładam temat praktycznie w ogóle nie dostaje odpowiedzi albo odp. wymijające, które sprowadzają temat na OT. Znajdzie się ktoś na tym forum obeznany w temacie czy tylko pasażerowie sie tu wypowiadają?
PZDR :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

wnyku pisze:jak to jest że jeżeli pytam o coś i zakładam temat praktycznie w ogóle nie dostaje odpowiedzi albo odp. wymijające
Zależy na jaki temat, ciężko, by każdy znał 5 producentów okien
wnyku pisze:Znajdzie się ktoś na tym forum obeznany w temacie czy tylko pasażerowie sie tu wypowiadają?
Obeznani w temacie, czyli kto, jak nie pasażerowie? To co, jak jadę do szkoły mam kiermana zza fajery wyrzucić i jechać dalej sam? Ludzie z branży na takie fora nie wchodzą.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Obawiam się, że jeśli do tej pory odpowiedzi nie otrzymałeś, to szanse są raczej nikłe. Powód jest prosty: większość użytkowników, to osoby małoletnie - natomiast nawet ci, którzy mają do czynienia bezpośrednio z pojazdami niekoniecznie muszą znać mechanizm działania zawiasu. Dlaczego? Ponieważ jest to elemet dość niezawodny i chyba mało kto jest na tyle ambitny, żeby takowy rozbrajać i zapoznać się z jego budową. Osobiście znam dwie sytuacje wymiany okien uchylnych - jedną po kolizji - robiła to firma zewnętrzna i drugą czyli dokładanie szyb w Mercu O405NE - w tym przypadku po prostu usunięto starą szybę i na jej miejsce wklejono szybę z częścia uchylną. Tak więc podejrzewam, że nawet nasi blacharze nie znają budowy takiego mechanizmu - niestety...

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

u2w pisze:Tak więc podejrzewam, że nawet nasi blacharze nie znają budowy takiego mechanizmu - niestety...
Ciekawe, ile jeszcze takich mechanizmów kryje się w pojazdach KM... :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”