Do czego służy ta klapka ?

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Do czego służy ta klapka ?

Post autor: J-31 »

Skoro Wy Zadajecie różne pytanie, to i ja sobie pozwolę. ;)

Pytanie do naszych, forumowych fachowców. Co skrywa ta klapka ? Do czego ona służy ? ;)

Obrazek

Podobne klapki, po lewej stronie wagonów, spotkamy zarówno w 120N, jak i 123N.

A zatem - do czego służy i co skrywa ta klapka ? ;)

Citadis

Post autor: Citadis »

W 120N ta klapka to na pewno jest od miejsca wsypywania piasku do piasecznic, nie wiem czy 123N mają piasecznice ale jeśli tak to też jest to klapka od wsypu piasku. Natomiast w tej 105-tce też mogło by to być tym czym w wyżej wymienionych tramwajach, ale 105-tka nie ma piasecznic chyba że w tej zamontowano podczas jakiejś naprawy co było by dziwne. Tak więc dołączam się do twojego pytania o tą klapkę w tej 105-tce.

Mibars

Post autor: Mibars »

Citadis pisze: ale 105-tka nie ma piasecznic
Wydaje mi się, że jednak ma - Nie jeden raz widziałem już jak ruszając z przystanku sypie piachem pod koła, a potem lecą tylko iskry...


Zresztą - przed kołem na zdjeciu widać jakiś wieheisster, więc to moze być dysza...

Podi

Post autor: Podi »

Fabrycznie 105Na nie ma piasecznicy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na zdjęciu widzę, że to wyłupek, może one miały montowane piasecznice podczas NG, bo tak jak pisze Podi fabrycznie nie robiono stopiątek z piasecznicami (choć nie wiem jak to było w przypadku 105N2k).

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

To nie jest wyłupek, ale też po naprawie, ma klimatyzacje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja tylko dodam, że to nie jest fabrycznie nowy wagon i rzeczywiście jest po naprawie. Mogli mu zamontować piasecznicę - na próbę.

105N2k, podobnie jak inne 105-ki, fabrycznie nowe, nie posiadały piasecznic ;)

Czyli - wracając do tego zdjęcia - rozumiem, że to jest klapka do piasecznicy :)

nolem

Post autor: nolem »

J-31 pisze:Ja tylko dodam, że to nie jest fabrycznie nowy wagon i rzeczywiście jest po naprawie. Mogli mu zamontować piasecznicę - na próbę.
....
Czyli - wracając do tego zdjęcia - rozumiem, że to jest klapka do piasecznicy :)
Tak to jest jak najbardziej "klapka od piasecznicy".
"Na próbę" zamontowano piasecznicę zdaje się w 2062. Tam ta klapka aż tak się nie wyróżnia, gdyż jest polakierwoana w tym samym kolorze , co wagon.

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

A to jest #2060 więc też może mieć piasecznicę co widzimy na zdjęciu :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robert_529 pisze:A to jest #2060 więc też może mieć piasecznicę co widzimy na zdjęciu :)
Temat jest już wyjaśniony. On nie miał piasecznicy, jak był nowy. Natomiast zainstalowano mu piasecznicę, w trakie jednego z remontów ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”