Elektroniczne tablice przystankowe

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najprawdopodobniej system wskazuje czas przyjazdu wg. rozkładu, a nie wg. tego co faktycznie przyjeżdża. :]

Obserwując pracę tych tablic za każdym razem jest inaczej, zatem przyznam szczerze, że sam już nie wiem jak ten system pracuje, ale wiem, że TW chcą (przy okazji remontu) postawić następne takie tablice. :retard:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ja w ogóle zaczynam się zastanawiać nad zasadnością tego systemu na ciągach, gdzie tramwaje kursują nieraz częściej niż co minutę, a od września będzie dodatkowo stałe taktowanie co 5 lub 10 minut w szczycie. Sam pracuję w centrum, przynajmniej raz dziennie wsiadam w Alejach do tramwaju i nie patrzę na tablice w ogóle. Tramwaj zazwyczaj podjeżdża niemal od razu kiedy przychodzę na przystanek. Informacje prezentowane na tablicach zupełnie nie pomagają mi w podróży. Sądzę, że za te 8 milionów można by skupić się np. na porządnym zaprojektowaniu i wykonaniu zagospodarowania przystanków, a nie na systemie, który i tak będzie działał po swojemu, a tramwaje po swojemu.

VBusik

Post autor: VBusik »

A skąd wiesz różnie bywa :mruga:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Elektroniczne tablice przystankowe

Post autor: Przemek »

http://transportnews.eu/publicystyka/ar ... ankowe-led
Gdyby ktoś chciał poczytać sobie o tablicach przystankowych LED.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”