Elektroniczne tablice przystankowe

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:No widać ale 56 nie widać, tylko z linią 8 się machnęli, a ja dziś trochę się jej przypatrywałem i wszystko się zgadzało. :retard:
No bo akurat nie uchwyciłęm tego. Zreszta mozna zauważyć jeszcze, zę godziny odjazdów rtamwajow sa niepoprawne

[ Dodano: 2006-02-26, 13:45 ]
Robson pisze: Moim zdaniem jest to o wiele wygodniejsze niż spoglądanie na obecną godzinę i na godzinę odjazdu. Ale jak wiadomo to były by większe koszta ale nawet nie wiem czy by ludzie się "nauczyli" z takiego czegoś korzystać.
W sumie takowe wyswietlane informacje też są podręczne, przydałyby sie np. dla osób ktorej nie umieją dodwać minut :P

jacool

Post autor: jacool »

Ciekawe czy Gdańsk się pofatyguje o takie, podczas zbliżającego się remontu okolic Dworca Głównego. Bardzo ładnie to wygląda i bardzo wygodna sprawa. A już turyści pialiby z zachwytu :)

Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:Ciekawe czy Gdańsk się pofatyguje o takie, podczas zbliżającego się remontu okolic Dworca Głównego. Bardzo ładnie to wygląda i bardzo wygodna sprawa. A już turyści pialiby z zachwytu :)
Z jednej strony przetargu nie ma, więc nie wiadomo jaka będzie specyfikacja, a z drugiej strony takie rzeczy to z reguły przydają się na pętlach. W Jelitkowie możnaby coś takiego zamontować. Z drugiej strony wydajaje się to małe prawdopodobne. :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Damhan pisze:
jacool pisze:Ciekawe czy Gdańsk się pofatyguje o takie, podczas zbliżającego się remontu okolic Dworca Głównego. Bardzo ładnie to wygląda i bardzo wygodna sprawa. A już turyści pialiby z zachwytu :)
Z jednej strony przetargu nie ma, więc nie wiadomo jaka będzie specyfikacja, a z drugiej strony takie rzeczy to z reguły przydają się na pętlach. W Jelitkowie możnaby coś takiego zamontować. Z drugiej strony wydajaje się to małe prawdopodobne. :(
Nigdy nie mów nigdy!. A rusz moze jutro sie cos wydarzy :). Kto wie, kto wie :). Gdansk duze miasto, dużo turystów, z pewnoscia takie tablica przydałyby sie na newralgicznych węzłach przesiadkowych

jacool

Post autor: jacool »

Poznaniak pisze:przydałyby sie na newralgicznych węzłach przesiadkowych
Dokładnie :) W Jelitkowie to raczej małe szase są. Ale na Dworcu PKP powinno być już dawno takie ustrojstwo :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

jacool pisze:
Poznaniak pisze:przydałyby sie na newralgicznych węzłach przesiadkowych
Dokładnie :) W Jelitkowie to raczej małe szase są. Ale na Dworcu PKP powinno być już dawno takie ustrojstwo :)
W sumie ja też sie poniekąd dziwie, czemu w Poznaniu na PKP nie chca na chwilę obecna takiej tablicy zamontować.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:W sumie ja też sie poniekąd dziwie, czemu w Poznaniu na PKP nie chca na chwilę obecna takiej tablicy zamontować.
To logiczne!! Czekają aż budynek Dworca będzie wyremontowany i wtedy na nim powieszą, chyba że autobusy znikną po wprowadzeniu tramwajów linii 12 i 14 ze Sobieskiego na peron 7.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:W sumie ja też sie poniekąd dziwie, czemu w Poznaniu na PKP nie chca na chwilę obecna takiej tablicy zamontować.
To logiczne!! Czekają aż budynek Dworca będzie wyremontowany i wtedy na nim powieszą, chyba że autobusy znikną po wprowadzeniu tramwajów linii 12 i 14 ze Sobieskiego na peron 7.
Nie mów hop, przebudowy nie będzie, a nawet jakby miałą byc nikt sie nie określił w sprawie elektronicznej tablicy dla autobusów, dla kolei to inna bajka

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:przebudowy nie będzie
Nie, no zabójczy jesteś... Skąd Ty to możesz wiedzieć?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:przebudowy nie będzie
Nie, no zabójczy jesteś... Skąd Ty to możesz wiedzieć?
No w najblizszym okresie nie, wkońcu nie dostalismy pieniedzy, coś jeszcze?

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Tak! A czy to muszą być pieniedze te, których nie dostaliśmy? Jeszcze jeszcze NPR, ZPORR, PKP i UMP. :retard:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Nikt sie kwapi do tego aby wyłożyc pieniądze :rotfl:

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznaniak pisze:Nigdy nie mów nigdy!. A rusz moze jutro sie cos wydarzy :). Kto wie, kto wie :). Gdansk duze miasto, dużo turystów, z pewnoscia takie tablica przydałyby sie na newralgicznych węzłach przesiadkowych
Kto wie. Ciągle nas czymś zaskakują. Tak jak było z tablicami bocznymi. Nikt się nie spodziewał i z dnia na dzień się pojawiły. Ale rozumiem, że miałoby to być na przystanku autobusowym, bo na tramwajowym to sobie nie wyobrażam. :) I jeszcze jedno. Na Jana z Kolna takie coś byloby idealne, bo ciężko się szuka w tych kilkunastu rozkładach. Tak byłoby łatwiej.

jacool

Post autor: jacool »

Damhan pisze: Ale rozumiem, że miałoby to być na przystanku autobusowym, bo na tramwajowym to sobie nie wyobrażam.
I tu i tam :) Na tramwajowym bardzo dobrze by to wyglądało. I jeszcze w kilku innych miejscach. Autobusy na 100%, bo jest ich tyle, że ... I jeszcze na planowanym punkcie przesiadkowym Chełm.

Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:I jeszcze na planowanym punkcie przesiadkowym Chełm.
To już jest bardziej prawdopodobne. ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Takie tablice na pętlach to bardzo dobry pomysł, szczególnie gdy komuś pasuje kilka linii i musi biegać po kilku stanowiskach żeby zobaczyć wszystkie rozkłady, a w międzyczasie jeden z autobusów mu odjedzie :D

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

W Poznaniu taka tablica pod tym względem spełnia najważniejsza rolę na Dworcu Rataje, dlatego tam pojawiła się już dawno jako pierwsza w mieście, gdzie kilka linii jedzie do M1 lub Kinepolis. :rotfl:

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Gdyby te tablice elektroniczne na przystankach w GOPie zamontowali to zaraz je by ukradli :devil:

jacool

Post autor: jacool »

Gdyby te tablice elektroniczne na przystankach w GOPie zamontowali to zaraz je by ukradli
:rotfl: :nuts:
Serio? IMO wystarczy umieścić je wystarczająco wysoko i mocno przyspawać. Wtedy Franek z bloku nie będzie miał ochoty się męczyć i zostawi w spokoju. I jeszcze mała kamera, bo jak Franek przyjdzie z kolegami wyposażony w drabinę i palnik, to nie zdąży, bo go zwiną :P

MW

Post autor: MW »

Poznańczyk pisze:Ta tablica na Górczynie jest nawet ciekawsza niż ta na Ratajach, chociaż sam błędów nie zauważyłem.
Ja słyszałem, że jest niefortunnie zlokalizowana (widoczna tylko dla osób wsiadających do autobusu), nie wyświetla linii podmiejskich. Poza tym, jeśli są dwa stanowiska tramwajowe, to powinna wyświetlać bardziej konkretną informację niż "T"... Natomiast uważam, że rzeczywiście dodatkowa informacja za ile odjedzie dany pojazd byłaby praktyczniejsza.
Natomiast w Warszawie takie tablice mają pojawić się na węzłowych przystankach wraz z modernizacją trasy z Banacha na Gocławek, pojawią się też pewnie na Młocinach. A obecnie jedynie obserwować takie wyświetlacze na dworcach, z których odjeżdża SKM :D

[ Dodano: 2006-03-04, 14:38 ]
Poznaniak pisze:[Rataje dworzec
powiedz mi - czemu stanowiska mają takie dziwne oznaczenia? 1-1, 1-3 itp.?
A z taką dużą godziną u góry to rzeczywiście dodatkowa informacja ile zostało do odjazdu nie jest potrzebna :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”