Plany i wymiary Jelcza M121M

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
kilof

Plany i wymiary Jelcza M121M

Post autor: kilof »

Witam! Od kilku tygodni noszę się z zamiarem wykonania (z Polistyrenu) Jelcza M121M, ale niestety prace stoją w miejscu gdyż nie posiadam żadnych planów, a główne wymiary mogą mi posłużyć do wymierzenia pudła, ale już do usytuowania drzwi lub okien nie pomogą. Zwracam się więc z wielką prośbą do wszystkich forumowiczów, jeżeli posiadasz plany, (Wnętrze+Pudło) bardzo proszę o kontakt, lub umieszczenie ich w tym wątku. Fotografie potrzebne posiadam, chociażby z TWB, ale chciałem wykonać na własny użytek Jelcza M121M w malowaniu Meteor''a Jaworzno. Z góry dziękuję za pomoc, oraz pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-04-15, 21:08 ]
Sorki za post pod postem ale .. Znalazłem takie coś:

Obrazek

Chodzi mi właśnie o takie plany, tylko że większe i czytelniejsze bo wymiarów z rysunku nie odczytam .. ;)

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

Nie ma co liczyć na wymiary na gotowca. Modelarz dane takie musi opracować samemu. Z Internetu można pozyskać jedynie główne wymiary jak np. długość, szerokość, wysokość, długość zwisów, rozstaw osi, czasem szerokość drzwi. Dane takie dla większości eksploatowanych u nas typów znajdują się na stronie IGKM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”