Silnik dla Jelcza - MB czy Iveco?

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Krzysztof II pisze:podobają mi się Vecto
A cóż w nich takiego fajnego prócz silnika ? ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Shadow238 pisze:A cóż w nich takiego fajnego prócz silnika ?
Nawet nie, dostępny jest teraz także silnik Iveco :cry:

ppln

Post autor: ppln »

Iveco to jedne z najlepszych silników - mamy teraz gniota z Iveco i bije na głowę wszystkie nasze z MB.

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

Co Ty bredzisz. Iveco, to wielki shit. Nasze Mercedesy mają po 12 lat, 700.000 km przebiegu i jeżdżą jak się da i są lepsze od MAN-owskich nowych silniczków. MAN-y w przeciwieństwie do M-B nie kopcą. a te Iveco to taka "bezmoc"...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Robert_529 pisze:MAN-y w przeciwieństwie do M-B nie kopcą
Może trzeba wyregulować wtryskiwacze?
Robert_529 pisze:a te Iveco to taka "bezmoc"
Może po prostu słabsza wersja?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Robert_529 pisze:Nasze Mercedesy mają po 12 lat, 700.000 km przebiegu i jeżdżą jak się da i są lepsze od MAN-owskich nowych silniczków.
Łaskawie porównuj silniki w tym samym bądź też podobnym wieku. Kiedyś nie było Euro IV i silniki były inne.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ppln pisze:Iveco to jedne z najlepszych silników - mamy teraz gniota z Iveco i bije na głowę wszystkie nasze z MB.
Jedno co muszę tym silnikom przyznać to, że fajnie rozpędzają gniota z przystanku, ale czy są lepsze od silników MB- tutaj bym polemizował.
Robert_529 pisze:MAN-y w przeciwieństwie do M-B nie kopcą.
Wszystko zależy od eksploatacji tych silników- jeśli się o nie nie dba to będą również kopcić.

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

Ja daję konkretne przykłady w MPK Włocławek. Weźmy 120MM/1 z 1997, 120MM/2 z 2000 kopcą. Często zdarza się też to naszym I solarkom z 2003. U nas bardzo się dba o wozy. Każdy to powie, że MB są nie do zdarcia. Inwestycja w silnik popłaca.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to ja muszę dodać, że nasze - warszawskie czyli MZA - M121I/4, mają silniki Iveco i są naprawdę żwawe. Może nie mają "kopa" i nie wciska w fotele, ale naprawdę potrafią się szybko rozpędzić. ;)

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

Uwierz mi, nasze mają 3 biegi + Przedbieg ZF-a i potrafi Cię rzucić przy starcie. Ale to jak wdepniesz odpowiednio, tak to jest moc mimo wszystko...

Bartek

Post autor: Bartek »

J-31 pisze:No to ja muszę dodać, że nasze - warszawskie czyli MZA - M121I/4, mają silniki Iveco i są naprawdę żwawe
Zgadzam się, przy starcie nie ma takie kopa jak w MB ale za to rozpędzają się całkiem całkiem.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

ppln pisze:Iveco to jedne z najlepszych silników - mamy teraz gniota z Iveco i bije na głowę wszystkie nasze z MB.
Jak Iveco robi tak świetne silniki, to dlaczego czołowi producenci autobusów ich nie montują? W Iveco bawi się Jelcz, Solbus itp. Iveco jest najtańsze z producentów silników i montują je tylko ci którzy konkurują ceną autobusu a nie jakością.. Jak ktoś się szanuje to montuje MB, MAN-a, Dafa, Volvo. I zaręczam ci że każdy niemiecki, szwedzki czy holenderski silnik wytrzyma więcej od Iveco.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

siekierowy pisze:W Iveco bawi się Jelcz, Solbus itp.
Jeszcze Solaris kombinował z Iveco - warszawskie SUrbinetto 10 z 2003 roku mają silniki Iveco, ale to jedyny taki przypadek ;)

ppln

Post autor: ppln »

siekierowy pisze:I zaręczam ci że każdy niemiecki, szwedzki czy holenderski silnik wytrzyma więcej od Iveco.
W dłuższej perspektywie to nie wiem bo wszystkie wozy z Iveco (na CNG i ropę), którymi jeździłem były nowe (1-2-letnie), ale naprawdę miały niezłego kopa. Może to zależy od wyboru mocy silnika, ale gniotem z Iveco jeździ się całkowicie inaczej niż gniotem z MB i to mocno na korzyść Iveco.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Kwestia mocy i momentu obrotowego. Jakby wsadzić Mielca 200KM i MB 170 KM, to też będzie się lepiej jeździło z Mielcem, ale wiadomo który będzie na dłuższą metę lepszy. Solaris też kombinował z Iveco, ale chyba tylko po to żeby autobus był tańszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”