Zaparowane podwójne szyby...

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

marekJG pisze: Nie do końca. Taki rodzaj szyb montowany jest także w Autosanach. PKS Gostynin ma Lidery z takim rozwiązaniem. O dziwo nigdy nie widziałem, żeby były one zaparowane, albo żeby dostała się do nich woda. A przecież PKS też jeździ po dziurawych drogach.
PKS Katowice tez ma Lidera z podwójnymi szybami. I większość szyb jest rozszczelniona.

marekJG

Post autor: marekJG »

Amalio pisze:PKS Katowice tez ma Lidera z podwójnymi szybami. I większość szyb jest rozszczelniona
Więc może Gostynin bardzo dba o obsługę tych szyb. Albo Autosan lepeij je zmontował ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A te z Gostynina z jakiego są roku :?:

marekJG

Post autor: marekJG »

O ile się nie mylę to z 2001 roku (2 sztuki) oraz jeden z 2004. Szyby podwójne przyciemniane. Mam okazję jeździć takimi na kursie Jelenia Góra- Płock. Nie zauważyłem także, aby coś przy nich majstrowali (jakieś spuszczanie wody etc)
Tutaj masz fotki:
http://www.phototrans.net/14,224421,0.html
http://www.phototrans.net/14,86905,0.html

Bartek

Post autor: Bartek »

http://pl.youtube.com/watch?v=z3yZVAOlQoI To jest dobre. Pamiętam, solaris #710 miał takie fajne akwarium, nawet z glonami :D

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

To jest dobre. Pamiętam, solaris #710 miał takie fajne akwarium, nawet z glonami
U nas większość Volv po deszczu takie ma :wall:. Jednak rekordzistą jest pewne Volvo 7000A( numer nie pamiętam ), gdzie w ost. szybie po stronie bez drzwi akwarium było na wysokości prawie całego okna :!:

maly_miki

Post autor: maly_miki »

mars84 pisze:Niestety nie podaliście mi żadnego pomysłu z którego jako zwykły kierowca mógłbym skorzystać pozostaje mi czekać na reakcję przewoźnika...
Bo i niestety nie ma ¯ADNEGO sposobu na załatwienie tej sprawy. Szyby podwójne (izotermiczne) jeżeli nie są szczelne to:
a) nie spełniają swojej funkcji
b) mają w środku wilgoć, która normalnie jest absorbowana przez specjalny środek znajdujący się wewnątrz tej aluminiowej listwy z malutkimi dziurkami.

Jedyna możliwość naprawy tego problemu to demontaż całego okna, ponowne jego sklejenie wraz z wymianą absorbenta wilgoci. Innej metody nie ma. Wiem, że taka odpowiedź z punktu widzenia kierowcy nie rozwiązuje tematu. Przykro mi, ale tak jest i już.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

W PKSie Nowy Sącz, wpadli, na dość oryginalny pomyśl. Przy szybach, w których pojawiło się akwarium, głeboko nacięto uszczelkę (na jakieś 2 cm szerokości) i woda zaczęła się powoli wylewać. Na razie to działa :) Przepraszam, że odkopuję temat, ale myślę, że to ciekawy sposób.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

To tylko półśrodek. I wtedy praktycznie okno nie spełnia już swojej funkcji. Nie jest już szczelne i swobodnie do środka wchodzi powietrze atmosferyczne. Nie trzyma już oczywiście wtedy tak dobrze ciepła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”