Kasownik R&G KRG-6 - jak ustawić w trybie autonomicznym?

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
moto-jack

Kasownik R&G KRG-6 - jak ustawić w trybie autonomicznym?

Post autor: moto-jack »

Witam!
Jestem w trakcie przygotowywania mini-busów do obsługi połączeń lokalnych przez prywatnego przewoźnika. Zażyczył on sobie by zainstalować w nich kasowniki biletów papierowych KGR-6 firmy R&G gdyż takie może nabyć po likwidacji innego przewoźnika. Dostałem jeden taki kasownik "do testów", niestety bez jakiejkolwiek instrukcji. Syndyk powiedział mi tylko, że pracowały samodzielnie, bez jednostki sterującej (tylko zasilanie). Zworki na płycie są ustawione w pozycji "SAM". Na panelu sterującym pod wyświetlaczem numerycznym ("8.8.8.8." i po obu stronach potrójne czerwone diody) jest zestaw ośmiu mikroprzełączników "S1" oraz trzy przyciski "SW3", "SW2" i "SW1". Jeżeli ktoś posiada jakąś instrukcję w formie elektronicznej to proszę o przesłanie na mojego maila moto-jack(małpka)wp.pl . Ewentualnie proszę o opisanie sposobu programowania drukowanego przez w/w kasownik ciągu znaków. Będę też wdzięczny za wszelkie dane bo nie znam nawet poboru prądu tych urządzeń i nie wiem jakie zrobić zabezpieczenie. Z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-10-26, 18:02 przez moto-jack, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

Jakby ktoś miał instrukcję to by mógł tak swoją drogą wrzucić na otwarte forum.

Co do podłączenia:
Napięcie zasilania: 16,8 / 36 V
Pobór mocy: 3W
Pobór mocy na podrzewanie: do 30W
Zakres temp. pracy: -25 / +70 C
Wymiary gabarytowe: 266x155x103 mm
Masa: 1,2kg
Szerokość biletu papierowego: 28 / 45 mm
(z rg.com.pl)

moto-jack

Post autor: moto-jack »

wymiary to chyba nawet z podstawka sa troche mniejsze od podanych - na stronie R&G znalazłem tylko nowsze kasowniki z wyświetlaczami alfanumerycznymi, a mój ma tylko cyfry. ustawianie zegara i 12 pierwszych drukowanych znaków jest dość proste, sam do tego doszedłem na podsawie tabeli wewnątrz obudowy. Największy problem to wszystkie pozostałe ustawialne funkcje (wiem, że można zmieniać grubość czcionki np. bo przypadkiem to zrobiłem ale nie wiem w której pozycji to było) no i co ustawia się przy pomocy zestawu ośmiu mikroprzełączników...
pozdr

ps. Jeśli nikt nie będzie miał żadnej instrukcji to mogę opisać to co sam opracuje :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Po opisie wnioskuję, że są to KRG6 z pierwszej serii (przełącznik ośmiosekcyjny na płytce wyświetlacza i 9 par pinów konfiguracji). Tak więc na maila podsyłam Ci szybką "ściągę". Jeśli chcesz pełną instrukcję - będziesz musiał poczekać kilka dni.

moto-jack

Post autor: moto-jack »

Bardzo dziękuje, dostałem te pliki na maila. Jako że nie wyjaśnione jest tam wszystko to będę wdzieczny za pełną instrukcję. Ja mam jeszcze czas także nie pali się, jak będziesz miał wolną chwilę to podeślij.
pozdr

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Nie ma sprawy :) Ściągi były napisane typowo pod konfigurację w mojej firmie, więc rozumiem. Oczywiście, jeśli nie zapomnę to jutro postaram się zeskanować oryginalną pełną instrukcję R&G.
Cieszę się, że mogłem pomóc.

ppln

Post autor: ppln »

A dałoby się tę instrukcję wrzucić na forum czy jesteś objęty NDA?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ppln pisze:jesteś objęty NDA
:?:
Instrukcję, jeśli znajdę - bo się chyba zapędziłem - mogę podesłać mailem. Jak na razie do KRG6 znalazłem tylko DTR a instrukcję tylko do KRG6K/IB - więc nowszych modeli ale poszukam jeszcze.

ppln

Post autor: ppln »

NDA - Non-disclosure Agreement, skądinąd popularne w przypadku różnego rodzaju dokumentacji. A do SRG3000/3100P instrukcję może masz?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ppln pisze:Non-disclosure Agreement
OK, poniał. W zasadzie to żadna dokumentacja nie jest własnością ani moją ani firmy ale sądzę, że udostępnienie jej kol. moto-jackowi w celu, który przedstawił nie jest przestępstwem - z Tobą pogadam trochę inaczej ;).
Mam instrukcję tylko do SRG3000P - tylko takie użytkujemy.

ppln

Post autor: ppln »

To te SRG3000P by się dało na maila w celu, który nie jest przestępstwem (zresztą ciężko łamać prawo sterownikiem informacji pasażerskiej ;) )?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ppln pisze:by się dało na maila w celu...
Dałoby się ;)
ppln pisze:zresztą ciężko łamać prawo sterownikiem informacji pasażerskiej
A ew. słownictwo lub nawet zmyłki :?: :chytry:

ppln

Post autor: ppln »

I tak nie mam Taran Municoma żeby toto na poważnie programować ;)

A w ogóle to dzięki :)

moto-jack

Post autor: moto-jack »

Miałem małą przerwę w dostępie do internetu. Dziękuje wszystkim za pomoc - przy Waszej pomocy udało mi się to opanować i w miarę sprawnie ustawiłem wszystkie kasowniki. Busiki pojechały na trasę, oby wszystko grało długo i szczęśliwie.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”