Regulacja szybkości zamykania drzwi PR110

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Regulacja szybkości zamykania drzwi PR110

Post autor: wnyku »

Witam.
Miałem okazję grzebać dzisiaj przy regulacji drzwi (tak mi się wydaje) w Jelczu PR110. Zauważyłem, że skrzydła zamykają się nie po kolei. Z tego powodu uszczelki źle się zachodzą i wszystko wygląda nie estetycznie. Jak wydedukowałem szybkość zamykania reguluje się poprzez wkręcanie/ wykręcanie małej śrubki, która reguluje dopływ powietrza do siłownika otwierającego drzwi. Problem w tym, że jakiekolwiek kręcenie (nawet do oporu) nic nie dawało. Czy jest ktoś w posiadaniu wiedzy jak takie drzwi regulować, może ma jakiś schemat prawidłowego połączenia pneumatyki. Za wszystkie informacje będę wdzięczny. Pozdrawiam.

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Dopływem powietrza steruje też tzw. cewka(taka kostka z aluminium która ma podłączonych kilka przewodów z powietrzem i można nią otworzyć lub zamknąć drzwi bez udziału kierowcy).To ona dostaje impuls elektromagnetyczny i steruje dopływem powietrza do siłowników :) Spróbuj zamienić na cewce przewody zasilające siłowniki to powinno być tak że ta połowa co się otwierała wolniej powinna otwierać się szybciej i na odwrót :) A jeżeli to nie pomoże to widocznie do wymiany będzie siłownik bo jak napisałeś że regulacja nie działa to nic nie zrobisz, bo wydaje mi się że, zawiesza się membrana w siłowniku :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”