Tablice i wyświetlacze w tramwajach

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

... A już chciałem pomyśleć, że w Łodzi kursują "szybkie" tramwaje z przystankami na żądanie... :mruga:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:... A już chciałem pomyśleć, że w Łodzi kursują "szybkie" tramwaje z przystankami na żądanie... :mruga:
Na dole tablicy jest legenda, niestety trudna w odczytaniu na tym zdjęciu, ale innego w necie nie znalazłem.
W kwestii przystanków "na żądanie" - w Łodzi nie ma takowych ani dla tramwajów, ani dla autobusów. Wszystkie przystanki są stałe.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze: W kwestii przystanków "na żądanie" - w Łodzi nie ma takowych ani dla tramwajów, ani dla autobusów. Wszystkie przystanki są stałe.
Ciekawe dlaczego ?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Ciekawe dlaczego ?
W Centrum i przyległościach nie ma zupełnie takiej potrzeby, na peryferiach - może kilka by się znalazło takich, które mogłyby być "na żądanie", ale też raczej bardziej w przypadku autobusów niż tramwajów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki.
A wracając do tematu w Varnie spotkałem się z takimi dwustronnymi tablicami. Po jednej stronie np. linia nr 20, a po drugiej stronie linia nr 14 i nazwy przystanków krańcowych. Nawet to sfociłem, ale muszę poszukać.. ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Ok. Dzięki.
A wracając do tematu w Varnie spotkałem się z takimi dwustronnymi tablicami. Po jednej stronie np. linia nr 20, a po drugiej stronie linia nr 14 i nazwy przystanków krańcowych. Nawet to sfociłem, ale muszę poszukać.. ;)
Tablice z nazwami wyłącznie samych karańców są do bani, gdyż niewiele mówią...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak wiem. Zresztą w Warszawie w latach 80-tych już to przerabialiśmy... ;)

aleksej

Post autor: aleksej »

Szkoda ze te nowe lodzkie tablice sa tylko w Cityrunnerach (teraz WYLACZNIE na 10tce, nawet podczas awarji sa zatrzymywane i nie jada Narutowicza) i predko sie nie pojawia na innych pojazdach. A oprocz Citkow by sie przydaly przynajmniej w niskopodlogowych autobusach i tramach z wyswietlaczami (glownie Eliny i najnowsze remonty).

Pozdrawiam,
Aleksej

voy

Post autor: voy »

Niezła ta tablica w Łodzi. Rzeczywiście szkoda, że nie ma ich w innych pojazdach. Swoją drogą chciałbym takie w Rzeszowie.

szubak

Post autor: szubak »

Prawie identyczne tablice jak te lodzkie sa rowniez w krakowskich tramach. Z jedenj strony maja numer linii i napisana pokrotce trase (widac to przez okno na zewnatrz), z drugiej wygladaja prawie identycznie jak te w Lodzi. Jedyna roznica jest taka, ze w miejscach gdzie mozna sie przesiasc na cos innego, zamiast numerow linii sa nazwy koncowek na ktore mozna stamtad dojechac.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

jesli chodzi o Wrocław to cały czas systematycznie przybywa tablic elektronicznych , szczególnie w 105Na.Mam nadzieje że owa "reforma" nie obejmie 102na. :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:jesli chodzi o Wrocław to cały czas systematycznie przybywa tablic elektronicznych , szczególnie w 105Na.Mam nadzieje że owa "reforma" nie obejmie 102na. :lol:
Jeśli 102-ki są do "odstrzału" to na pewno nie... :D

Robson

Post autor: Robson »

Co najlepsze u nas wszystkie stopiatki maja diody :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Co najlepsze u nas wszystkie stopiatki maja diody :D
A fakt. I zdaje się czerwone. Czy to prawda, czy to kwestia zdjęć ? :)

Robson

Post autor: Robson »

Sa takie bardziej pomarańczowe. ALe sa bardzo przyjemne nie rażą w oczy i bardzo czytelne. Ale za to z tyłu sa czerwone diody które tylko w nocy sa widoczne :/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Sa takie bardziej pomarańczowe. ALe sa bardzo przyjemne nie rażą w oczy i bardzo czytelne. Ale za to z tyłu sa czerwone diody które tylko w nocy sa widoczne :/
Ooops. Nie dobrze. Ciekawe, czy wprowadza się je na stałem czy to test ? :(

Robson

Post autor: Robson »

Niestety juz na stałe bo nie ma kasy na lepsze :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

W Poznaniu pojawił sie kolejny skład 105Na+105NaD z wyswietlaczami firmy R&G. Mianowicie jest to skład 136+137. Skład wyposażony jest w wyswietlacz czołowy (dachowy przedni i tyln<font color=blue><b>i</b></font>), przedni wyswietlacz i dwa duze wyswietlacze boczne w obu wagonach

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:W Poznaniu pojawił sie kolejny skład 105Na+105NaD z wyswietlaczami firmy R&G. Mianowicie jest to skład 136+137. Skład wyposażony jest w wyswietlacz czołowy (dachowy przedni i tyln<font color=blue><b>i</b></font>), przedni wyswietlacz i dwa duze wyswietlacze boczne w obu wagonach
Extra. Czy Myślisz, że wyświetlacze R&G będą już stale dodawane do remontowanych 105-tek ? :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:jesli chodzi o Wrocław to cały czas systematycznie przybywa tablic elektronicznych , szczególnie w 105Na.Mam nadzieje że owa "reforma" nie obejmie 102na. :lol:
Jeśli 102-ki są do "odstrzału" to na pewno nie... :D
Parę lat temu będąc we Wrocławiu byłem zdziwiony, że w tych wehikułach montowane są nawet przyciski do otwierania drzwi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”