Ciśnienie w Solarisach I/II Generacji 12M

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
bubel12345

Ciśnienie w Solarisach I/II Generacji 12M

Post autor: bubel12345 »

Nie jestem pewien do miejsca zamieszczenia tego tematu (Jakby co to przenieście) Widze jak u nas solarisy nie obniżają się gdy się zatrzymują na przystanku, a nawet w góre dają prawą stronę :nuts: Chciałbym wiedzieć jeśli ktoś ma fote ich pulpit i wiedze jak obniżyć ten bok, bo znam jednego kierowce, który ma dobry kontakt z kierowcami od solarisów i ja bym mu wyjaśnił, a on by im pokazał, ponieważ widze jak wiele osób musi "wskakiwać" do autobusu :shocked:

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Widze jak u nas solarisy nie obniżają się gdy się zatrzymują na przystanku, a nawet w góre dają prawą stronę
Zapewne chodzi Ci o przyklęk.
Chciałbym wiedzieć jeśli ktoś ma fote ich pulpit i wiedze jak obniżyć ten bok, bo znam jednego kierowce, który ma dobry kontakt z kierowcami od solarisów i ja bym mu wyjaśnił, a on by im pokazał, ponieważ widze jak wiele osób musi "wskakiwać" do autobusu
Jesli mówimy o Solarisach to byc moze przewoznik wymontował ecas (elektroniczne sterowanie zawieszeniem). Nasze lubelskie gnioty i neoplany tez "posiadały" kiedyś przyklęk, ale MPK wymontowało im ecas... :nuts: A może po prostu wyłączyli przyklęk? :retard:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Gustawek pisze: Jesli mówimy o Solarisach to byc moze przewoznik wymontował ecas (elektroniczne sterowanie zawieszeniem). Nasze lubelskie gnioty i neoplany tez "posiadały" kiedyś przyklęk, ale MPK wymontowało im ecas... :nuts: A może po prostu wyłączyli przyklęk? :retard:
Albo kierowcą nie chce się obniżać ich :P

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Michalbc pisze:
Gustawek pisze: Jesli mówimy o Solarisach to byc moze przewoznik wymontował ecas (elektroniczne sterowanie zawieszeniem). Nasze lubelskie gnioty i neoplany tez "posiadały" kiedyś przyklęk, ale MPK wymontowało im ecas... :nuts: A może po prostu wyłączyli przyklęk? :retard:
Albo kierowcą nie chce się obniżać ich :P
Dokładnie. Zresztą na pulpicie powinien byc widoczny przycisk do obnizania autobusu w prawą lub lewą stronę.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

U nas rzadko kiedy kierowcy stosują przyklęk. Na przykład ja wychodzę z założenia, że jak na przystanku wsiadają np. 2 osoby to nie ma po co używać funkcji "przyklęku".

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

DominikR pisze:U nas rzadko kiedy kierowcy stosują przyklęk. Na przykład ja wychodzę z założenia, że jak na przystanku wsiadają np. 2 osoby to nie ma po co używać funkcji "przyklęku".
Jeżeli jest to IMO winna być używana. Przeta naciśnięcie przycisku tyle czasu nie zabierze, a po zamknięciu drzwi sam się poziomuje :)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Tak, ale to trwa dość długo.

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Michalbc pisze:
DominikR pisze:U nas rzadko kiedy kierowcy stosują przyklęk. Na przykład ja wychodzę z założenia, że jak na przystanku wsiadają np. 2 osoby to nie ma po co używać funkcji "przyklęku".
Jeżeli jest to IMO winna być używana. Przeta naciśnięcie przycisku tyle czasu nie zabierze, a po zamknięciu drzwi sam się poziomuje :)
To zależy od ustawień. U nas w Solarisach przy otwarciu drzwi autobus przyklęka, a przy zamknięciu powraca do swojej pierwotnej pozycji. Jeżeli w jakimś tam autobusie nie jest to zaprogramowane, to zapewne kierowca musi manulanie przyklękac i odklękac :mruga: .

bubel12345

Post autor: bubel12345 »

U nas jest parę przystanków na trasie po której jeżdżą solarisy i nic z tym nie zrobią :shocked: W Gliwicach bez problemu czy jest dużo osób czy mało i tak robią przyklęk i bardzo szybko to się dzieje.

kilof

Post autor: kilof »

Ciśnienie to moze byc w ukladzie hamulcowym albo w oponach :chytry:

Obrazek

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Tutaj moze gorzej widac, ale to jest ten przycisk nad pierwszym przyciskiem do otwierania drzwi, pierwszy od lewej :retard:

Obrazek

kilof

Post autor: kilof »

Ale to też nie jest tak do końca, bo każdy wóz może mieć to w innym miejscu, ba! W TLT #005 ma tak zakamuflowany ten knefel, że nikt tego nie używa bo nie wiadomo do czego on służy :| A co do pulpitu Actii, to nie jest drugi przycisk po prawej stronie pulpitu ten na dole? Pierwszy to mi się wydaje że jest do podnoszenia/opuszczania CAŁEGO pojazdu, a drugi do przyklęku :) Ale niech wypowie się ktoś kompetentny.

Gustawek

Post autor: Gustawek »

A co do pulpitu Actii, to nie jest drugi przycisk po prawej stronie pulpitu ten na dole? Pierwszy to mi się wydaje że jest do podnoszenia/opuszczania CAŁEGO pojazdu, a drugi do przyklęku Ale niech wypowie się ktoś kompetentny
Nasze lubelskie Solarisy mają taki sam pulpit i zawsze widzę, ze kierowca używa tego przycisku do przyklęku. Zresztą w przyblizeniu lepiej było by widac ten obrazeczek na przycisku, ale wziąłem to zdjęcie z TWB.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja nie wiem, czy tak można zrobić we wszystkich Urbino, ale zdaje się, że w Solarisach można włączyć funkcję przyklęku na stałe. Tak, że przy każdorazowym otwarciu drzwi - autobus przechyli się. Z tym spotkałem się np. w krakowskim SU18 III. Proces przechyłu trwał szybko i sprawnie. ;)

W Warszawie kierowcy stosują przyklęk sporadycznie ;)

bubel12345

Post autor: bubel12345 »

Dzięki wszystkim za pomoc, już wkrótce pomogę im przy tym ;) Proszę o zamknięcie tematu

Zablokowany

Wróć do „Technika”