Rozkłady jazdy dla kierowców, motorniczych w KM.

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Rozkłady jazdy dla kierowców, motorniczych w KM.

Post autor: MrStronek »

Witajcie, jak u was wyglądają rozkłady jazdy w pojazdach komunikacji miejskiej dla kierowców czy motorniczych :) ?

u mnie w MPK Łódź wyglądają tak :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Nasze są bardzo podobne ;)

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Do lubelskich rozkładów najbardziej zbliżony jest ten trzeci ;) . Swoją drogą to chętnie zobaczyl bym taki rozkładzik z MZA Warszawa :)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

U nas są podobne do tego drugiego.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

No po temacie sugerowałem się ogólnie rozkładami, ale rozchodzi się o po prostu o kursówki ;)

Przemyśl (MZK):
:strzałka: galeria/details.php?image_id=19065 (Niedziele i Święta)
:strzałka: galeria/details.php?image_id=18800 (Dni robocze)
:strzałka: galeria/details.php?image_id=18689 (Linia specjalna)
:strzałka: galeria/details.php?image_id=17447 (Linia rozrywana tzw. BIS-owa)
:strzałka: galeria/details.php?image_id=15960 (Soboty)

MZK Jarosław:
:strzałka: galeria/details.php?image_id=17564
Tylko taką udało mi się wykonać ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »



ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

O matko jakie to bycze :o: .
To się nazywa prostota wykonania i przede wszystkim kursówka czytelna ;) . Szkoda, że ja nie jestem w posiadaniu zdjęć starych kursówek :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gustawek pisze:drogą to chętnie zobaczyl bym taki rozkładzik z MZA Warszawa :)
Nic szczególnego. Są zbliżone do łódzkich rozkładówek - ale w Warszawie są one czarno-białe. Niektóre są pokreślone ręcznie. Natomiast chyba wszystkie (przynajmniej wszystkie widziane przeze mnie) - są zafoliowane ;)

Gustawek

Post autor: Gustawek »

A ile srednio kierowca w Warszawie robi kółek na swojej zmianie?

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Gustawek pisze:A ile srednio kierowca w Warszawie robi kółek na swojej zmianie?
Zapewne też to zależy od długości trasy ;) .
Mnie ciekawi czy Warszawie są linie BIS-owe (rano i popołudniu jeździ na jednej kursówce) :?:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

ŁK-MZK pisze: O matko jakie to bycze :o: .
Najdłuższa kursówka w Bolcu przez bwl 3 linii :P

ppln

Post autor: ppln »

ŁK-MZK pisze: Mnie ciekawi czy Warszawie są linie BIS-owe (rano i popołudniu jeździ na jednej kursówce)
Jakby cię interesowała przypadkiem Łódź, to w Łodzi coś takiego jest całkowicie normalne (brygada szczytowa)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

ppln pisze:Jakby cię interesowała przypadkiem Łódź, to w Łodzi coś takiego jest całkowicie normalne (brygada szczytowa)
A ta brygada jak jeździ w jakich godzinach :?: I co to za linia ;) :?:

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Np 60 i 60A
http://priv.gtlodz.eu/img16710.htm

Czy dość duża ciekawostka Z1B której takiej lini nigdy nie było, podczas remontu ŁTR
http://priv.gtlodz.eu/img16701.htm

Tak wyglądają brygady szczytowe

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Wielkie dzięki Norbert :)
60 i 60A to faktycznie rozpiska na cały dzień od samiuśkiego rana do wieczora i 3 kursy. Naprawdę to dla mnie ciekawostka, bo się z czymś takim nie spotkałem ;)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

J-31 pisze:Natomiast chyba wszystkie (przynajmniej wszystkie widziane przeze mnie) - są zafoliowane
W Poznaniu z tego co widziałem też są zafoliowane. I czarno-białe.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Mnie ciekawi czy Warszawie są linie BIS-owe (rano i popołudniu jeździ na jednej kursówce) :?:
Tzn. nie ma w Warszawie linii o oznaczenia X BIS. Linie "Bis" zlikwidowano jeszcze w latach 80-tych (przynajmniej linie zwykłe "BIS" - między innymi moja ulubiona linia 131 jest byłą 180BIS - zmiany dokonano 1-go września 1986 roku)

Natomiast są po prostu szczytowe kursy. Na wybranych liniach. Np. na linii 501. Są takie dodatkowe kursy wspomagające linię 501. Na krótkim odcinku tj. Stegny - Pl. Konstytucji).

Rano dodatkowe autobusy wiozą pasażerów ze Stegien do pl. Konstytucji (przesiadka do metra pl. Wilsona, lub do tramwajów na placu Konstytucji). Z powrotem autobusy wracają puste na Stegny.

A w godzinach popołudniowego szczytu, dodatkowe autobusy zabierają ludzi z pl. Konstytucji na Stegny.

Na Stegnach one kończą. Po czym kierowcy chowają tablicę przednią (albo jeśli to jest SU12 lub M121M, gasi zewnętrzne wyświetlacze) i jako "bezimienny" pojazd na pusto wraca na pl. Konstytucji ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:Tzn. nie ma w Warszawie linii o oznaczenia X BIS. Linie "Bis" zlikwidowano jeszcze w latach 80-tych
Jak widać nie wszędzie ;) . Do tej pory jednak kierowcy używają tych określeń. Nazywa się też linie takie, "liniami rozrywanymi". Dziwne, że u nas nie stosuje się pojęcia "linia szczytowa".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”