Wymiary autobusów Autosan

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
gustlik
Posty: 59
Rejestracja: 2015-02-18, 22:53

Wymiary autobusów Autosan

Post autor: gustlik »

Zakładam ten temat, bo brakuje mi kilku danych. Większość jest w prospektach i w sieci, ale nie odnalazłem tych dot. wysokości drzwi ręcznych w Autosanie H9-21 i H10-10.02 (roczniki po 1997 roku) oraz o wymiarach okien (szerokość i wysokość) w obu wymienionych modelach.
Proszę o podzielenie się wiedzą.

Awatar użytkownika
PuławTransporT
Posty: 12
Rejestracja: 2012-07-18, 14:21
Lokalizacja: Puławy -> Lublin -> Puławy
Kontakt:

Re: Wymiary autobusów Autosan

Post autor: PuławTransporT »

Jeśli masz prospekty z rysunkami technicznymi tych pojazdów i mają podstawowe wymiary naniesione to sam możesz mniej więcej obliczyć np. wysokość drzwi.
Wystarczy wykonać kilka obliczeń:
1. Podstawiasz dane pod zestawienie:
długość rzeczywista pojazdu w metrach (DP) ---- długość pojazdu na rysunku w cm (DPR)
wysokość rzeczywista drzwi niewiadoma w czyli (X) ----- wysokość drzwi na rysunku w cm (WDR)
2. Mnożysz dane "na krzyż" i wyciągasz z równania niewiadomą.
X*DPR = DP*WDR
3. wynik (X) da Ci w przybliżeniu wysokość drzwi w rzeczywistości.

Mam nadzieję że rozumiesz moje pomieszane tłumaczenie ;)

gustlik
Posty: 59
Rejestracja: 2015-02-18, 22:53

Re: Wymiary autobusów Autosan

Post autor: gustlik »

Dzięki za odpowiedź w tym wątku. Od czasu, gdy go napisałem minął już pewien czas i uległ zmianie stan mojej wiedzy na ten temat. Chciałem nawet usunąć to pytanie, bo w zasadzie jest już nieaktualne. Ok. miesiąca temu na podstawie prospektów autobusów Autosan i zawartych w nich rysunków schematycznych wykonałem dokładnie taki sam proces, jaki opisałeś dzisiaj. Poza własnymi obliczeniami i skalowaniem, przekopałem sieć, strony dot. autobusów, nasze forum i potrzebne dane mam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”