WINDA - pojazd komunikacji miejskiej (Ukraina)

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ikarus9587 pisze:mam windofobię... ;)
Też za nimi nie przepadam, na szczęście od 15 lat nie mieszkam w bloku z windą, i jakoś wytrzymuję, jak już muszę nią jechać — zwłaszcza, jak to jakiś nowszy model :D
Adrian_ pisze:w tym nie ma nic strasznego, zazwyczaj po godzinie czasu tego typu winda zostaje uruchomiona :mruga: .
Haha. Śmieszne.
Adrian_ pisze:Nie tylko, u mnie też jest coś takiego z tym, ze u mnie nie ma windy :mruga: .
Nawet ja to mam w swoim domu :D
Adrian_ pisze:To Wy macie we Wrocławiu 4-piętrowe bloki? jestem zszokowany.
Myślisz, że jak większe miasto to od razu w każdym bloku musi być winda? ;-) Sam mieszkałem w czymś takim, poza tym u mnie da się znaleźć nawet 2-piętrowy blok (w końcu Płock to największe miasto na Mazowszu, nie? ;-) ).
Adrian_ pisze:Będąc trzykrotnie we Wrocławiu pomieszkiwałem w kaimienicy na Świdnickiej, która miała 8 pięter.
Świdnicka to powszechnie znane siedlisko wrocławskich wielkopłytowców o wielu piętrach.

[ Dodano: Sob 25 Lis, 06 21:57 ]
Monter pisze:Ja myśle że gminy powinny inwestować w komunikację windową aby zmniejszyć ilość samochodów jeżdzących po schodach...
Co to za głupki jeżdżą samochodami po schodach? Nie mają na co wydawać kasy i chcą ją spożytkować na remont zawieszenia? :shocked:
Monter pisze:czy nie należy karać firmy obsługujące windy za brak rozkładów jazdy? :rotfl:
Najpierw należałoby je wprowadzić :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

plocmaster pisze:Adrian_ napisał/a:
To Wy macie we Wrocławiu 4-piętrowe bloki? jestem zszokowany.
Myślisz, że jak większe miasto to od razu w każdym bloku musi być winda? Sam mieszkałem w czymś takim, poza tym u mnie da się znaleźć nawet 2-piętrowy blok (w końcu Płock to największe miasto na Mazowszu, nie? ).
AJ, mamy nawet domki jednorodzinne na obrzeżach i stare poniemieckie kamienice w centrum...

Michał

Post autor: Michał »

No OK sam pomysł z opłatami za windę nie jest zły. Co innego gdy mieszkasz na 10 piętrze i wychodzisz z domu bez pieniędzy albo nie masz 1-2 czy 5 groszówek. Potem musisz sie wdrapywać. Ja mieszkam w 4-piętrowym bloku ale w Sieradzu jest kilkanaście bloków z windami (10/12 piętrowce) i gdy ide do znajomych zawsze wjeżdżam windą. Jakby wprowadzili takie chore opłaty za windy musiałbym zawsze nosić przy sobie 6gr xD

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Michał pisze:Jakby wprowadzili takie chore opłaty za windy musiałbym zawsze nosić przy sobie 6gr
W ogóle pomysł wprowadzenia opłaty za windę i dodanie go do opłat np. za czynsz jest wg. mnie chory. Przecież winda:
a) nie leży w obrębie mieszkania lokatora
b) nie każdy z niej korzysta
c) zazwyczaj windy te mają po 15-20 lat
d) niektórym nie opłaca ich się nawet konserwować
e) osób konserwujących windy jest już coraz mniej
Więc jaki jest zatem sens płacenia za użytkowanie windy? tylko tak biedny kraj, jak Ukraina może wprowadzić tak absurdalny pomysł :nuts:.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Michał pisze:Co innego gdy mieszkasz na 10 piętrze i wychodzisz z domu bez pieniędzy albo nie masz 1-2 czy 5 groszówek.
To działa jak elektroniczny bilet miesięczny.
Adrian_ pisze:W ogóle pomysł wprowadzenia opłaty za windę i dodanie go do opłat np. za czynsz jest wg. mnie chory.
Więc zapłaci za prąd i konserwację (która być musi, bo inaczej ktoś będzie siedzieć)? Dyrektor spółdzielni z własnej pensji? Ktoś jakoś musi.

Bartek

Post autor: Bartek »

A ja wrócę do wind niskopodłogowych, moim zdaniem do wind powinno się zamontować windy jakie były wykorzystywane w komunikacji miejskiej i powinny być oznaczone w rozkładzie jazdy windy jako kurs windy wyposażonej w windę do wózków inwalidzkich :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Ktoś jakoś musi.
Więc niech to robi (jak to wcześniej napisałeś) dyrektor spółdzielni. Przecież za coś dostaje dużą kasę. Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni, więc taki nie do końca potrzebny wydatek jest im nie na rękę, a dodatkowo obciąża i tak już kiepską kieszeń. A dyrektor spółdzielni w ten sposób zamiast pierdzieć w stołek mógłby raz coś porządnego zrobic dla mieszkańców i pokrywać taki wydatek z własnej pensji. Niech poczuje, co w dzisiejszych czasach znaczy ubóstwo.
pr110 pisze:A ja wrócę do wind niskopodłogowych, moim zdaniem do wind powinno się zamontować windy jakie były wykorzystywane w komunikacji miejskiej i powinny być oznaczone w rozkładzie jazdy windy jako kurs windy wyposażonej w windę do wózków inwalidzkich
To ciekawe zwłaszcza, że wjazd wózkiem do windy nie wymaga platformy dla osób niepełnosprawnych ;).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Więc niech to robi (jak to wcześniej napisałeś) dyrektor spółdzielni. Przecież za coś dostaje dużą kasę.
I co jeszcze ma opłacać z własnej kieszeni? Malowanie klatek? Może okna niech jeszcze wszystkim wymieni? ROTFL.
Adrian_ pisze:Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni
To może jeszcze dajmy im darmowe przejazdy KM, albo dopłaty do mózgotrzepów…
Adrian_ pisze:więc taki nie do końca potrzebny wydatek jest im nie na rękę, a dodatkowo obciąża i tak już kiepską kieszeń.
Pewnie — niech włażą na 11 piętro piechotą, po co płacić…
Adrian_ pisze:A dyrektor spółdzielni w ten sposób zamiast pierdzieć w stołek mógłby raz coś porządnego zrobic dla mieszkańców i pokrywać taki wydatek z własnej pensji. Niech poczuje, co w dzisiejszych czasach znaczy ubóstwo.
Komunistyczne myślenie — precz z burżuazją, każdemu równo, ale g***o.
Typowa postawa roszczeniowa — jedni mają dużo, inni mniej, to zabrać bogatym i dać biednym. Opalony Andrzej byłby dumny.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:To może jeszcze dajmy im darmowe przejazdy KM,
W sumie czemu nie? z tego, co pamiętam do niedawna tego typu usługi świadczyło MPK Rzeszów i źle na tym nie wyszli ;).
plocmaster pisze:Pewnie — niech włażą na 11 piętro piechotą, po co płacić…
Nie o to chodzi. Chodzi o to, by winda była bezpłatna i dostępna bez ograniczeń, a nie po to, by ktoś nie mający tych kilku groszy (a zdarzają sie takie sytuacje niestety) musiał wchodzić np. na 11-ste piętro.
plocmaster pisze:Typowa postawa roszczeniowa — jedni mają dużo, inni mniej, to zabrać bogatym i dać biednym
Wybacz, ale ja reprezentuję taką postawę, w jakiej patologii muszę egzystować. A że egzystuję w patologii ubóstwa toteż taką postawę reprezentuję i dopóki coś się nie zmieni to będę twierdził, że trzeba dać wszystkim po równo.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:W sumie czemu nie? z tego, co pamiętam do niedawna tego typu usługi świadczyło MPK Rzeszów i źle na tym nie wyszli ;) .
Temu, że możesz wtedy zapomnieć o wysokim poziomie usług.
Adrian_ pisze:Chodzi o to, by winda była bezpłatna i dostępna bez ogrniczeń, a nie po to, by ktoś nie mający tych kilku groszy (a zdarzają sie takie sytuacje niestety) musiał wchodzić np. na 11-ste piętro.
W Polsce do czynszu jest dopisywana opłata za windę w wysokości mniej więcej kosztowi jabola, więc to aż tak dużo nie jest. A ktoś płacić za nią musi, z Bożej łaski jeździć nie będzie.
Adrian_ pisze:Wybacz, ale ja reprezentuję taką postawę, w jakiej patologii muszę egzystować. A że egzystuję w patologii ubóstwa toteż taką postawę reprezentuję i dopóki coś się nie zmieni to będę twierdził, że trzeba da wszystkim po równo.
Kilku mądrych też tak twierdziło i dlatego teraz jest u nas jak jest…

Damhan

Post autor: Damhan »

Hihi, cały ten temat nadaje się do Strefy 51 i chyba zaraz go tam przeniosę
Adrian_ pisze:trzeba dać wszystkim po równo.
Od razu przypomniało mi się znane powiedzonko dot. RWPG i cytowane na tym forum juz kilkakrotnie. :D
Adrian_ pisze:Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni, więc taki nie do końca potrzebny wydatek jest im nie na rękę, a dodatkowo obciąża i tak już kiepską kieszeń.
No naprawdę. Obciąża jak nie wiem co. 5 groszy to ja co drugi dzień znajduję na chodniku. A skoro winda ma funkcjonować to potrzebne są pieniądze. Może niewielkie dla każdego, ale jak z 1000 osób codziennie tyle zapłaci co najmniej 2 razy dziennie to uzbiera się ok. 20 zł, więc rocznie można zebrać nawet 8000 zł, które można już na tą windę przeznaczyć. Wychodzi więc że każdy ROCZNIE musiałby zapłacić 8 zł.- czy to dużo?

A poza tym we Włoszech windy są nawet na cmentarzach gdzie z uwagi na brak miejsca stawia się ogromne piętrowe ściany podobne do piętrowych parkingów po 4-5 pięter. jednak winda taka porusza się tak powoli, że w tym czasie można byłoby dwa razy wejść i zejść schodami. Ale co najważniejsze- są darmowe.

Imperator

Post autor: Imperator »

plocmaster pisze:.
Adrian_ pisze:Lokatorzy w dzisiejszych czasach to w 60% bezrobotni
To może jeszcze dajmy im darmowe przejazdy KM, albo dopłaty do mózgotrzepów
MPK Legnica daje bezrobotnym którzy szukają pracy przejazdy za free

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Imperator pisze:MPK Legnica daje bezrobotnym którzy szukają pracy przejazdy za free
Ale za wino owocowe siarkowane mają pełną odpłatność? ;)

Imperator

Post autor: Imperator »

A tego to nie wiem. Musiałbym pisać do MOPS-u albo czegoś takiego

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A tego to nie wiem. Musiałbym pisać do MOPS-u albo czegoś takiego
OMG! :shocked: Jeśli tak jest, zaraz rzucam robotę i przeprowadzam się do Legnicy… :mruga:

Imperator

Post autor: Imperator »

Zapraszam w imieniu moim i legnickich MKM

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Imperator pisze:MPK Legnica daje bezrobotnym którzy szukają pracy przejazdy za free
1. nie MPK tylko miasto
2. maks. na 3 miesiące
3. tylko tym, którzy faktycznie szukają pracy
4. rygory są takie, że od października podobno tylko 8 osób na całą Legnicę z tego skorzystało

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Ale za wino owocowe siarkowane mają pełną odpłatność?
Imperator pisze:Zapraszam w imieniu moim i legnickich MKM
Zapraszasz Plocmastera na wino, czy do Legnicy ? :devil:

Imperator

Post autor: Imperator »

J-31 pisze: Zapraszasz Plocmastera na wino, czy do Legnicy ? :devil:
Ja zapraszam do Legnicy oczywiście, a co on będzie pił, jako spragniony podróżnik to nie mój interes. Chociaż u nas rewizorzy też lubią sobie walnąć piwko przed kursem (dla odwagi oczywiście :retard: )

Morpheo

Post autor: Morpheo »

...i podpuszczać miłośników KM do krytykowania "góry", a następnie straszyć przekazaniem nagranych narzekań władzom przedsiębiorstwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”