Bystry pasażer w autobusie miejskim

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

KKS pisze:No jeśli tak to rzeczywiście z pasażerami jest nie w porządku :P
Może po prostu nie chcą tego czytać - widzą, że nie ma numeru, tylko jest coś innego, więc po co poświęcać temu więcej uwagi, skoro to nie jest to, czego się aktualnie szuka ;)

Pamiętam, jak kiedyś próbowałem samodzielnie znaleźć jakieś wizualne różnice pomiędzy 105N a 105Na - to, co znalazłem, raczej się nimi nie okazało :D

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Jak W PKS Nowy Sącz był TEDOM na testach, to ludzie się pytali, czy on na pewno jedzie na Hajduczek, mimo, że był nawet wyświetlacz dobrze ustawiony (w PKS-ie rzadko się to zdarza). Usłyszałem nawet stwierdzenie, że "pewnie do Krakowa jedzie"

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

m3ntor pisze:We Wrocku większość i tak nie umie rozróżnić zjazdu do zajezdni od normalnego kursu :P
Mogę Cię pocieszyć. Byłem świadkiem - w Warszawie - jak na przystanek tramwajowy przyjechał skład "bulw" jako nauka jazdy. Był dokładnie oznaczony jako "nauka jazdy"... a mimo to, na przystanku byli i tacy, którzy podchodzili do stojącego składu i naciskali przyck "drzwi", by ... wejść do tramwaju. :rotfl:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Kiedy po imprezie z okazji otwarcia pętli Kacze Buki i linii 31 odwożono Solarisami imprezowiczów bezpośrednio pod prezydium, na pewnym przystanku po drodze kiedy trajtek przystanął po to żeby wysadzić jednego z pasażerów, jakiś człowiek się dobijał z zewnątrz do trajtka chcąc wsiąść.

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Ja pamiętam na 10-cio leciu Meteor Jaworzno i 25-cio leciu Tyskich Trolejbusów było kilka podobnych przypadków. Pierwszy z nich był na pierwszym fotostopie (na przystanku "Katowice Korfantego"). Na wyświetlaczu była linia E-1 do Tychów to jakaś kobieta wsiadła i skasowała bilet. Później jak już jeździliśmy 13-tką, to na pętli na Paprocanach jakiś starszy koleś wsiadł do trajtka i nie chciał z niego wysiąść. Jak w końcu wyszedł to coś marudził pod nosem (jakby nie rozumiał, że to nie był trolejbus ogólnodostępny). A jeszcze później podczas tego przejazdu na Hotelowcu wsiadło kilku młodzieńców, którzy z uporem wychodzili. Jak ruszyliśmy to jeden z tych ****** ściągnął nam złośliwie szelki z drutów.

Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

nauka jazdy. Był dokładnie oznaczony jako "nauka jazdy"... a mimo to, na przystanku byli i tacy, którzy podchodzili do stojącego składu i naciskali przyck "drzwi", by ... wejść do tramwaju.
Ja widziałem taką samą sytuację pod magnolią we Wrocławiu - z tym że starszy pan zaczął bluzgać do wszystkiego na około. Innym razem - do Volva B10BLE (15m) wsiadała ostatnimi drzwiami (w których są schody) i marudziła, że powinni "wypieprzyć" te stare złomy... (dla informacji: w pozostałych drzwiach podłoga jest niska).

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

m3ntor pisze:Pamiętam jak pojawiły się Skody 16T.
Lepiej było, jak na linii pojawił się pierwszy Protram 205WrAs. Wszyscy zachwyceni...
A tam zwykły...... o! niskie wejście :o:
No ale rzecz jasna gdy jakiś pasażer pytał się drugiego pasażera (nie MKM`a) co to za tramwaj, to odpowiadał mu: Skoda. :diabeł:
Podczas gdy pierwsze Skody jeszcze były niedostarczone.

W tej chwili to ludzie nie mają problemów z odróżnieniem Skody od pozostałych tramwajów, lecz gdy pojawi się Protram 205WrAs to zaraz słychać głosy:
o to ten zmodernizowany tramwaj ale inny z niską podłogą, Wrocławski
:diabeł:


Jeśli zaś chodzi o starszych ludzi to wątpię, czy co niektórzy odróżniają Protramy 205WrAs od zmodernizowanych Konstali 105Na... zwykle wsiadają drugimi albo pierwszymi drzwiami plując, że "powinni je skasować", podczas gdy drzwi dalej jest już niskie wejście...

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kędzior pisze:Jeśli zaś chodzi o starszych ludzi to wątpię, czy co niektórzy odróżniają Protramy 205WrAs od zmodernizowanych Konstali 105Na...
Moja Babcia na przykład odróżnia (oprócz tego także nowoczesne ©kody, nawet zafundowała mi przejażdżkę jedną z nich - 3008) :biggrin:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jakbym był babcią i miał takiego wnuka, który 24/7 chrzani o KM to też bym odróżniał.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

KKS pisze:takiego wnuka, który 24/7 chrzani o KM
No bez przesady... :confused: :chytry:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Moja zaś każdy autobus zwie Solarisem. Nie jestem pewien, czy najstarsze (Jelcze PR110, 120M etc.) też, ale chyba tak.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

PAFAWAG pisze:No bez przesady...
24h/7 to owszem przesada, ale nie mów, że nie trujesz swojej babci o KM tyle, że czasem ma tego dość i jeśli dalej słucha tego z uśmieszkiem to tylko z babcinej miłości i grzeczności :P

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

KKS pisze:
PAFAWAG pisze:No bez przesady...
24h/7 to owszem przesada, ale nie mów, że nie trujesz swojej babci o KM tyle, że czasem ma tego dość i jeśli dalej słucha tego z uśmieszkiem to tylko z babcinej miłości i grzeczności :P
Nie no, aż tak to chyba nie... ;)

I OT narobiliśmy :confused:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”