Informatyka stosowana

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:Choć używam tak syfnych laptopów, że może to ich wina.
Przypuszczalnie.

Innym dobrym rozwiązaniem jest TrackPoint (taka mała kulka w klawiaturze w notebookach od IBM/Lenovo), który jest naprawdę wygodny w użyciu (bo nie musisz odrywać rąk od klawiatury żeby ruszyć wskaźnikiem)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ale takim małym clitorisem chyba ciężko precyzyjnie sterować

Tak lepiej? //autor
Ostatnio zmieniony 2008-03-14, 22:37 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

A używałeś? Zapewnia to (po chwili ćwiczeń) precyzję taką jak myszka.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Używałem, i przede wszystkim trzeba kupić porządnego laptopa, a nie Maxdatę jak niektórzy. HP-Compaq, którego kiedyś używałem miał to o wiele lepiej zrobione.

ppln

Post autor: ppln »

Dolar tani, komputery tanie, jestem zdania, że praktycznie każdy może teraz sobie pozwolić na ThinkPada (i to dobrze wyposażonego - C2D 2,16; 2 GB RAM, 100GB dysk, 14'' matryca 1440x900) z USA, którego cena nie powinna przekroczyć (oczywiście wraz z formalnościami - cło, VAT, wysyłka) 2900-3000 zł. Kiedyś (niedawno zresztą) za tę cenę ciężko było dostać coś markowego, a jak już się udało to na jakimś (tfu) celeronie i całkiem niezgodne z Centrino (czyli potencjalnie problematyczne).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Dolar tani, komputery tanie
No, aż do przesady. Kto to widział, żeby za 1500 zł można było kupić komputer, który będzie się do czegoś nadawał, a nie można było kupić nic powyżej 3000? Jak ja kupowałem swój, to wydałem 5000.
ppln pisze:jestem zdania, że praktycznie każdy może teraz sobie pozwolić na ThinkPada (i to dobrze wyposażonego - C2D 2,16; 2 GB RAM, 100GB dysk, 14'' matryca 1440x900)
Taa, każdego, a ja na router kasy nie mam…

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:Taa, każdego, a ja na router kasy nie mam…
W porównaniu z tym co kiedyś było...
plocmaster pisze:a nie można było kupić nic powyżej 3000?
Spokojnie można kupić taki sprzęt - sama płyta główna z górnej półki (nv680i/Intel X48) kosztuje około 1000 zł, do tego procesor (średni - 750 zł), RAMy do overclockingu (tak z 500 zł, ale można drożej albo DDR3, które są marnotrawstwem), karta graficzna (przynajmniej 800), zasilacz (200-300, wydatek konieczny) i różne drobiazgi. Ponad 3000 zł ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Spokojnie można kupić taki sprzęt - sama płyta główna z górnej półki (nv680i/Intel X48) kosztuje około 1000 zł, do tego procesor (średni - 750 zł), RAMy do overclockingu (tak z 500 zł, ale można drożej albo DDR3, które są marnotrawstwem), karta graficzna (przynajmniej 800), zasilacz (200-300, wydatek konieczny) i różne drobiazgi. Ponad 3000 zł
Zgadzam się, ale po co? Stosunek cena/jakość zaczyna być zbyt niekorzystny.
ppln pisze:W porównaniu z tym co kiedyś było...
No, w sumie może w przyszłym tygodniu kasa będzie…
Kto chce Linksysa WAG200G-E1? KKS, wiem, że masz takiego, nie musisz tu tego pisać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”