Mobilis w Bydgoszczy wg. Ryszarda49

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ryszard49 zrozum ocenisz Mobilis dlatego bo nie mają samych nowych autobusów na 69 . No może prócz 8 SU18 . Za wszystko winny powinien być Forbus bo oni blokują ich kupno ostatnich 19 SU18 i podpisanie umowy z ZDMiKP .

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ryszard49 pisze:to muszę kolegę KKS uświadomić że mogę tylko napisać czym się różnią od siebie firmy prywatne od firm miejskich.
Więc zrób to.
Ryszard49 pisze:tak się akurat złożyło że obsługę linii komunikacyjnych będzie wykonywała ta sama firma która w Bydgoszczy niestety się nie sprawdziła.
I napisz przy okazji, czemu się nie sprawdza. I nie zapominaj, że lekko nie mieli.
Ryszard49 pisze:Co więcej wykonuje swoje zadania które można określić jako usługi z "dziką kartą", bo jak można określić funkcjonowanie tej firmy której usługi nie są monitorowane przez system identyfikacji pojazdów.
Jaki system identyfikacji pojazdów?
Ryszard49 pisze:Czyli prostym językiem można to powiedzieć że Z.D.K.i M nie ma możliwości kontroli ilości taboru jak i jego punktualności na trasie.
A teraz to już chyba całkiem straciłeś kontakt z rzeczywistością, bo to niemożliwe, żeby nie było ¯ADNEJ możliwości kontroli… Wtedy mogliby przecież do obsługi 69 kupić tylko 1 Jelcza PR110 i obsługiwać nim tę linię (o ile się nie zepsuje), a że równie dobrze możnaby linię zlikwidować — a kto wyciągnie konsekwencje?

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:Jaki system identyfikacji pojazdów?
Takie skrzynki będące albo nadajnikami (żeby można było sprawdzić trasę pojazdu na żywo przy odbiornikach radiowych na przystankach) albo rejestratorami danych kursowych (coś jak moduł drogi R&G), produkcji Pixela, prawdopodobnie spięte ze sterownikiem żeby podawało nr linii (ale system informacji pasażerskiej to bardzo ubogi macie, w każdym razie Forbus ma uboogi - bez zapowiedzi przystanków, bez wyświetlania kolejnych przystanków, ze stałą trasą przejazdu wyświetlaną wewnątrz). Forbus to ma, w każdym razie, nie dopytywałem jednak jak to działa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niestety nie wiedziałem co z tym tematem-kłótnią zrobić, więc przesłałem ją do strefy 51.

Co do argumentów Ryszarda49 - ja, jako warszawiak - muszę napisać, że firma Mobilis, choć nie jest perfekcyjna i na pewno ma swoje grzeszki na sumieniu, to Warszawie wcale nie odstaje od innych "ajentów". Firma normalnie funcjonuje... w przeciwieństwie do Bydgoszczy, ale ...

... Ryszardzie - Obudź się :!: Kwestię problemów Mobilisa, opisali Ci już Ci koledzy, i to kilka razy :chytry:

... jeśli się firmie nie będzie przeszkadzało, to w Bydgoszczy również będzie funkcjonować prawidłowo. To jest kwestia dalszych inwestycji w Bydgoszczy. A inwestycje będą możliwe dopiero wtedy, gdy firma wygra przetarg na obsługę linii 69 ;)

... A póki co - "Mobilis" nie wygrał przetargu na obsługę linii 69 ... zatem, o co jest ta kłótnia ? :chytry:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:... A póki co - "Mobilis" nie wygrał przetargu na obsługę linii 69 ... zatem, o co jest ta kłótnia ?
Po 1 wygrał, po 2 chyba po odwołaniu się w końcu pozwolili mu podpisać umowę i kontynuować.
J-31 pisze:jeśli się firmie nie będzie przeszkadzało, to w Bydgoszczy również będzie funkcjonować prawidłowo.
No, ale Ryśku swoje wie i nam nie powie, bo my są głupie i się nie znamy, to co on będzie z baranami dyskutował.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Po 1 wygrał, po 2 chyba po odwołaniu się w końcu pozwolili mu podpisać umowę i kontynuować.
OK. Mea culpa - źle się wyraziłem. "Mobilis" wygrał przetarg, ale przetarg (przynajmniej na początku) został unieważniony.... a teraz nie wiem, co w końcu z tym przetargiem. Zdaje się, że znów Forbus go próbował unieważnić ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ale mu się nie udało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”