Czy można kupić tramwaj wycofany z użytku?

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

Może taniej byłoby kupić starego autosana H9. Na kury byłoby więcej miejsca a i grzędy w zasadzie gotowe. Trzeba by tylko taką drabinką zrobić z poziomu podłogi do tych półek pod sufitem.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

timtheenchanter pisze:102Na mają za dużą powierzchnię okien
timtheenchanter pisze:GT8/GT6 byłyby najlepsze, mniej okien
Przecież i tak chyba wymienisz okna na jakąś blachę, bo szyby miałbyś całe obsrane i jak by to wyglądało.
timtheenchanter pisze:Może taniej byłoby kupić starego autosana H9. Na kury byłoby więcej miejsca
Eee tam, tramwaj pojemniejszy. Choć istotnie, taniej i lepiej.
timtheenchanter pisze:grzędy w zasadzie gotowe.
A co to za problem, przyciąć rurkę na wymiar i przyspawać?

Kamil

Post autor: Kamil »

J-31 pisze:A po za tym kury też lubią drewno.
A jak się trafi kura MKM? :diabeł: Takiej kurze lepiej by było w jakimś tramwaju :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No i nie zapominajmy o odpowiednim podkładzie muzycznym wydobywającym się z autobusowego/tramwajowego radia:
Grzegorz z Ciechowa — Piejo kury piejo
La Nuova Fattoria — Disco pollo

Lopez

Post autor: Lopez »

Ciąg dalszy tej pasjonującej pogadanki odbywać się będzie w koszu

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Myślę, że jeśli nie będzie już tu spamu tego typu co w ostatnich postach to temat można przerzucić do Strefy 51.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie będzie, obiecuję w imieniu komitetu generatorów spamu i zamętu. To zbyt ciekawy temat, żeby go usunąć

Lopez

Post autor: Lopez »

@Ploc: Tobie też się marzy kurnik w starej "102"? Mi jakoś wcale tego tematu nie szkoda.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:Tobie też się marzy kurnik w starej "102"?
Eee, nie…
Lopez pisze:Mi jakoś wcale tego tematu nie szkoda.
Zauważ wartość humorystyczną.

filimer

Post autor: filimer »

Lopez, no co ty :P Skąd inni amatorzy kurników komunikacyjnych się dowiedzą, gdzie można zdobyć takie używki :diabeł: Dodatkowo na pewno będą tacy, co z chęcią kupią sobie tramwaj do ogródka, albo zrobią z niego knajpę - daj im szansę :cool:

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

I poznają wzór ogólnej teorii Plocmastera:
plocmaster pisze:więc lepiej by było ustalić objętość tramwaju, rozmiar przeciętnej kury i wykonać działanie (a-b)/c, gdzie a jest objętością tramwaju, b objętością wyposażenia a c wymiarami przeciętnej kury.
Oraz obejrzeć teledysk gdzie przewija się wąskotorówka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Timtheenchanter a czy pomyślałeś o wagonie tramwajowym z np. dużą ilością drzwi. Bo jak zakradnie Ci się lis albo kot, to przynajmniej kury będą miały więcej dróg do szybkiej ewakuacji.

Myślę o drzwiach, bo młotkami do rozbijania szyb - kury mogłyby sobie zrobić krzywdę. No chyba, że Zrobisz im stosowne szkolenie :cool:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Timtheenchanter a czy pomyślałeś o wagonie tramwajowym z np. dużą ilością drzwi. Bo jak zakradnie Ci się lis albo kot, to przynajmniej kury będą miały więcej dróg do szybkiej ewakuacji.
Tak, a będzie później tego szukał po całej wsi. Lepiej pójść w kierunku ograniczenia dostępu do kurnika, np. instalując bramki do sprawdzania biletów takie jak w metrze albo zatrudniając jakiegoś kurduktora.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:albo zatrudniając jakiegoś kurduktora
Jeśli kury mają koguta, to on je będzie pilnował ;)

Chociaż za kilkanaście lat może być tak, że kurnik będzie musiał zostać zlikwidowany z racji tego, że będzie wykupiony przez MKM-ów w celu odbudowania zabytkowego tramwaju GT6/3G :D ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:Jeśli kury mają koguta, to on je będzie pilnował
Z lisem nie ma żartów.
PAFAWAG pisze:Chociaż za kilkanaście lat może być tak, że kurnik będzie musiał zostać zlikwidowany z racji tego, że będzie wykupiony przez MKM-ów w celu odbudowania zabytkowego tramwaju GT6/3G
Dadzą w zamian stopiątkę

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

W wypadku Wrocławia Skode 16T żeby kury miały ciepły guzik.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A na co im ten guzik? Mają siedzieć w środku i jaja znosić, a nie łazić w te i we wte. O właśnie — czy to będą brojlery, czy nioski?
I jeszcze w temacie odpowiedniego podkładu dźwiękowego, nie można także zapomnieć o dokonaniach (całkiem niezłego wg niektórych) zespołu Kury. Polecam to:
Kury — Śmierdzi mi z ust http://bender91.wrzuta.pl/audio/uwlJNWU ... i_mi_z_ust (dobre do znoszenia jajek)
Kury — Jesienna deprecha http://syker.wrzuta.pl/audio/12EKKjHZva ... a_deprecha (to raczej do tuczenia)
Kury — Nie mam jaj http://gierzak.wrzuta.pl/audio/mj1JKYEh ... ie_mam_jaj (w sam raz przed ubojem)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:A na co im ten guzik? Mają siedzieć w środku i jaja znosić, a nie łazić w te i we wte. O właśnie — czy to będą brojlery, czy nioski?
Jak mają jaja znosić, to przecie nioski, a nie brojlery - brojlery to przecież koguty hodowane na mięso ;)
Poza tym, jakby tym kurom od tego guzika było ciepło, to może by lepiej jaja znosiły... ;)
plocmaster pisze:I jeszcze w temacie odpowiedniego podkładu dźwiękowego, nie można także zapomnieć o dokonaniach (całkiem niezłego wg niektórych) zespołu Kury. Polecam to:
Była kiedyś taka piosenka: "Pieją kury, pieją, nie mają koguta..." :] ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:brojlery to przecież koguty hodowane na mięso
Nie koguty, tylko kury. Kogutów hoduje się zazwyczaj niewiele, drób ma zamiłowanie do poligamii.
PAFAWAG pisze:Poza tym, jakby tym kurom od tego guzika było ciepło, to może by lepiej jaja znosiły...
Ten guzik się tylko tak nazywa, on jest od wchodzenia, a nie od grzania, Electroputo jedna. No, ale właśnie — jak rozwiązać problem ogrzewania kurnika tramwajowego w zimie? I czy w ogóle kurnik się ogrzewa?
PAFAWAG pisze:Była kiedyś taka piosenka: "Pieją kury, pieją, nie mają koguta..."
Tak, a konkretnie na poprzedniej stronie (przy ustawieniach domyślnych) tego tematu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:I czy w ogóle kurnik się ogrzewa?
Oczywiście, że tak. Czy Chciałbyś siedzieć na zimnej grzędzie przy np. -15 st C ? Bo ja nie :-P
plocmaster pisze:O właśnie — czy to będą brojlery, czy nioski?
Ano - Timtheenchanter to jest dobre pytanie. Wręcz fundamentalne.

Jeśli to miałyby być nioski, to ja obstawałbym za automatami biletowymi, ale koniecznie z możliwością wydawania reszty. Jajko ze złotówką w środku, to dzisiaj hit na bazarach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”