Czy można kupić tramwaj wycofany z użytku?

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Oczywiście, że tak. Czy Chciałbyś siedzieć na zimnej grzędzie przy np. -15 st C ? Bo ja nie
Babka powiedziała, że nie. Ale w necie znalazłem coś takiego: http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=43
Wynika z tego, że ogrzewać można, a nie trzeba. I obłożyć tramwaj/autobus styropianem należy koniecznie wewnątrz, żeby kurnik nie stracił swojego komunikacyjnego wyglądu
J-31 pisze:Jajko ze złotówką w środku, to dzisiaj hit na bazarach
:?:

talanar

Post autor: talanar »

Toż to szkoda na kury takich zabytków :shocked: kurze wszystko jedno w jakim modelu bedzie siedziec, nie potrzebuje takich juz przetrzebionych modeli.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

talanar pisze:Toż to szkoda na kury takich zabytków
Stodwójka czy GT6 to nie jest wcale jakiś rzadki zabytek. Enki byłoby szkoda.
talanar pisze:nie potrzebuje takich juz przetrzebionych modeli.
Ale stopiątki są za drogie

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Ale stopiątki są za drogie
A stodwójki czy GT6 to niby są tanie?
plocmaster pisze:Stodwójka czy GT6 to nie jest wcale jakiś rzadki zabytek. Enki byłoby szkoda.
Co do GT6 to się mogę zgodzić, co do eNki także, ale co do stodwójki to nie - w czasach, gdy stodwójki liniowo jeżdżą już tylko w dwóch miastach - Wrocławiu i Poznaniu (w Poznaniu na dodatek jest to tylko jeden egzemplarz, w dodatku będzie/jest zabytkowy), takiego tramwaju też byłoby szkoda na kurnik...
Nie wiem, jak się ma ta sprawa wobec wagonów 803N... ;)

Poza tym można poszukać jakiegoś starego pudła eNkowego (albo Lilpopowego) np. na jakichś działkach (np. koło Łodzi), gdzie można takie rzeczy znaleźć. Wtedy wystarczyłoby tylko odkupić takie pudło, i już.
plocmaster pisze:Electroputo jedna
Ja Ci dam "Electroputo"!... :confused:
http://www.electroputere.ro/en/index.php

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:A stodwójki czy GT6 to niby są tanie?
No, GT6 to raczej nie, ale stodwójek nikt nie chce kupić w celu wożenia nimi ludzi. A GOP kupuje 105-tki.
PAFAWAG pisze:w czasach, gdy stodwójki liniowo jeżdżą już tylko w dwóch miastach - Wrocławiu i Poznaniu (w Poznaniu na dodatek jest to tylko jeden egzemplarz, w dodatku będzie/jest zabytkowy), takiego tramwaju też byłoby szkoda na kurnik...
Ale we Wrocławiu sporo tego jest
PAFAWAG pisze:Poza tym można poszukać jakiegoś starego pudła eNkowego (albo Lilpopowego) np. na jakichś działkach (np. koło Łodzi), gdzie można takie rzeczy znaleźć. Wtedy wystarczyłoby tylko odkupić takie pudło, i już.
Ale kurom może się przydać jeszcze parę rzeczy których może w takim pudle nie być, np. instalacja elektryczna.
PAFAWAG pisze:Ja Ci dam "Electroputo"!...
Dobra, dobra, już nie będę. Ale sam przyznasz, że wybór ksywki nienajlepszy :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Ale kurom może się przydać jeszcze parę rzeczy których może w takim pudle nie być, np. instalacja elektryczna.
To się zamontuje - np. jakieś grzałki w grzędy, bo ogrzewanie nawiewne to się raczej nie nada... Wzbijało by tumany paprochów, piór i tego innego, co w kurniku może występować ;)
plocmaster pisze:Ale we Wrocławiu sporo tego jest
Jeszcze jest... I oby było jak najdłużej ;)
plocmaster pisze:A GOP kupuje 105-tki.
Kupuje, ale gdyby tak od GOPu czy od jakiegoś innego przedsiębiorstwa odkupić samo pudło, ogołocone z części zamiennych (w Warszawie, podczas inscenizacji walk powstańczych z P. W. 1944 r., użyto takiego właśnie pudła do utworzenia powstańczej barykady), to byłby to dobry kurnik; a jaki długi, a ile w nim miejsca... Awiarium można by w nim zrobić, tyle, że kury nie latają ;) Kwestia jest tylko ceny takiego pudła - no, chyba, że będzie sprzedawane po cenie złomu. No i kwestia transportu.
(A propos latająch kur: Pamiętam, jak wygłaszałem referat o kolejach żelaznych na ziemiach polskich - próbowałem wyjaśnić, na czym polega ostrożność prowadzącego pojazd na przykładzie samolotu i TGV - maszynista TGV musi uważać np. na to, czy niczego nie ma na torze, by, jakby było, mógł wyhamować, a pilot samolotu nie musi na takie coś zwracać uwagi, bo w powietrzu nie ma takich przeszkód, no, chyba, że to będzie jakiś ptak; kura..." :lol:
plocmaster pisze:Ale sam przyznasz, że wybór ksywki nienajlepszy :D
Mi się podoba :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:To się zamontuje - np. jakieś grzałki w grzędy, bo ogrzewanie nawiewne to się raczej nie nada... Wzbijało by tumany paprochów, piór i tego innego, co w kurniku może występować
Na początek starczy obrzucić styropianem w środku, potem się pomyśli, jak to podgrzać
PAFAWAG pisze:Kupuje, ale gdyby tak od GOPu czy od jakiegoś innego przedsiębiorstwa odkupić samo pudło, ogołocone z części zamiennych (w Warszawie, podczas inscenizacji walk powstańczych z P. W. 1944 r., użyto takiego właśnie pudła do utworzenia powstańczej barykady), to byłby to dobry kurnik; a jaki długi, a ile w nim miejsca... Awiarium można by w nim zrobić, tyle, że kury nie latają Kwestia jest tylko ceny takiego pudła - no, chyba, że będzie sprzedawane po cenie złomu.
Oooj tam, pudło, pudło i pudło, co ty jesteś, Jacek Pudło, że ciągle o tych pudłach? Wyposażenie tramwaju/autobusu może się przydać, np. z poręczy zrobić grzędy, a z siedzeń krzesła ogrodowe.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Wyposażenie tramwaju/autobusu może się przydać, np. z poręczy zrobić grzędy, a z siedzeń krzesła ogrodowe.
A wyposażenie kabiny, szafka po wyposażeniu elektrycznym, wózki(?!)... Po co, na co to komu? ¯eby później kłopot był? Poza tym nie wiem, czy z poręczy dało by się jakiś zrobić grzędy, chyba po pocięciu ich na inne kawałki... A krzesła tramwajowe/autobusowe w ogrodzie to by już było totalne robienie wiochy :/

Poza tym wcześniej, jeszcze w zajezdni zapewne wymontowano by to, co się jeszcze może przydać ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:A wyposażenie kabiny
Też się może przydać, wskaźniki można zastosować do czegoś innego, przełączniki różne przydadzą się majsterkowiczom-elektronikom, z fotela też możnaby zrobić użytek
PAFAWAG pisze:szafka po wyposażeniu elektrycznym
Kłódka i trzymać tam paszę dla kur
PAFAWAG pisze:wózki(?!)
Na złom
PAFAWAG pisze:Poza tym nie wiem, czy z poręczy dało by się jakiś zrobić grzędy, chyba po pocięciu ich na inne kawałki
To co, tu się potnie, tam pospawa i po sprawie
PAFAWAG pisze:A krzesła tramwajowe/autobusowe w ogrodzie to by już było totalne robienie wiochy
Eee tam. Konstrukcja rurowo-skajowa z Jelcza to nie bardzo, ale takie z Konstala by się w sam raz nadały.
PAFAWAG pisze:Poza tym wcześniej, jeszcze w zajezdni zapewne wymontowano by to, co się jeszcze może przydać
To wszystko zależy, jaki tramwaj się kupuje.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

PAFAWAG pisze:Kupuje, ale gdyby tak od GOPu czy od jakiegoś innego przedsiębiorstwa odkupić samo pudło, ogołocone z części zamiennych
Polecam Modertrans, oni mają dużo pudeł, których muszą się jakoś pozbyć, bo oficjalnie te tramwaje jeszcze jeżdżą :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O właśnie. KKS podrzucił mi tym postem pewną myśl. Ja proponuję Moderusa Alpha - kury też lubią nowoczesne wzornictwo :D

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

Mój znajomy jest konstruktorem w modertransie - może mi coś załatwi. Kurnik rzecz jasna ma być dla niewielkiej ilości kur niosek, maksymalnie 20 sztuk. Z tym ogrzewaniem to bym się nie martwił, styropian jako izolacja wystarczy. Kury całkiem dobrze znoszą chłody, jeśli zapewni im się zamknięte pomieszczenie. Jeśli chodzi o wyposażenie tramwaju to przydatne byłyby chyba tylko poręcze )na grzędy) i siedzenia - ale te z konstali 105Na, laminatowe, z charakterystycznym wklęsłym siedziskiem. Można by te siedzenia zamontować na poziomie podłogi lub w dwóch rządach z taką małą drabinką, aby kury mogły wejść na wyżej położone miejsca. W tym wgłębieniu w siedzeniu umieściłbym słomę aby mogły sobie znosić jajka wygodnie. Wózki jako niepotrzebne kurom usunąłbym a pudło postawił bezpośrednio na ziemi, tak aby kury miały możliwość schronienia się pod nim w trakcie upałów.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

timtheenchanter pisze:Kurnik rzecz jasna ma być dla niewielkiej ilości kur niosek, maksymalnie 20 sztuk.
To malutko, zmieściłoby ci się to w przyczepie do ogórka.
timtheenchanter pisze:kury mogły wejść na wyżej położone miejsca.
A nie podlecą?
timtheenchanter pisze:W tym wgłębieniu w siedzeniu umieściłbym słomę aby mogły sobie znosić jajka wygodnie.
Ciekawa koncepcja
timtheenchanter pisze:tak aby kury miały możliwość schronienia się podnim w trakcie upałów.
Może da się wykorzystać dziury po silnikach, przekładniach, wirnikach albo coś

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

To malutko, zmieściłoby ci się to w przyczepie do ogórka.
Przyczepa od ogórka do rzadka rzecz, żal byłoby ją na kurnik przerabiać.
A nie podlecą?
Kury, jakkolwiek zdolne do krótkotrwałego aktywnego lotu, wolą przemieszczać się na piechotę. Typowy dla ptaków czuły zmysł równowagi pozwala zrobić drabinkę z pojedynczej deseczki.
Może da się wykorzystać dziury po silnikach, przekładniach, wirnikach albo coś
W przestrzenie pod pudłem można by ustawić korytka z pożywieniem i wodą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

timtheenchanter pisze:Mój znajomy jest konstruktorem w modertransie - może mi coś załatwi. Kurnik rzecz jasna ma być dla niewielkiej ilości kur niosek, maksymalnie 20 sztuk.
Hmmm. Ale dla 20-stu niosek, to MA jest za duży. Najwyżej pogadaj ze swoim kumplem - jak Modertrans zacznie remontować N8C ZKM Gdańsk, to może Modertrans sprzeda Ci jakiś środkowy człon. On w sumie ZKM-owi nie będzie już potrzebny :retard:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Albo poszukaj na jakiejś działce np. starego pudła od jakiejś eNki czy Lilpopa - dla 20 kuraków takie lokum powinno wystarczyć, stopiątka zdaje się będzie za duża ;)
plocmaster pisze:Może da się wykorzystać dziury po silnikach, przekładniach, wirnikach albo coś
Silniki są w wózkach, więc gdzie masz w pudle dziury po silnikach? :chytry:
W pudle tramwaju generacji PCC (a więc także stopiątek, ale z wyjątkami) największą dziurą jest chyba dziura po rozruszniku, po środku wagonu - tylko trzeba by tam zamontować także jakąś drabinkę, by kury mogły schodzić, ale nie wiem, czy czasem ta dziura nie okaże się dla nich (i drabinki) zbyt mała... :confused:
plocmaster pisze:Ciekawa koncepcja
Dobry pomysł - jajka nie wypadną z gniazda dzięki zagłębieniu siedzenia :)
plocmaster pisze:To malutko, zmieściłoby ci się to w przyczepie do ogórka.
Jak się zostawi kurom trochę zalągniętych jajek, tak, by mogły je wysiedzieć, to może hodowla się zwiększy o kilka/kilkanaście żółtych kurczątek ;)

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

PAFAWAG pisze:Jak się zostawi kurom trochę zalągniętych jajek, tak, by mogły je wysiedzieć, to może hodowla się zwiększy o kilka/kilkanaście żółtych kurczątek ;)
Do tego jest potrzebny jeszcze kogut. Tak słyszałem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

timtheenchanter pisze:Do tego jest potrzebny jeszcze kogut. Tak słyszałem.
No pewnie, że jest potrzebny. Jak nie Masz koguta, to Pogadaj z sąsiadem :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

timtheenchanter pisze:Przyczepa od ogórka do rzadka rzecz, żal byłoby ją na kurnik przerabiać.
Racja
J-31 pisze:jak Modertrans zacznie remontować N8C ZKM Gdańsk, to może Modertrans sprzeda Ci jakiś środkowy człon. On w sumie ZKM-owi nie będzie już potrzebny
Dobry pomysł
timtheenchanter pisze:Do tego jest potrzebny jeszcze kogut. Tak słyszałem.
A bez koguta w ogóle znoszą jajka? Chyba nie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:A bez koguta w ogóle znoszą jajka?
No, nie. Kogut jest im jednak potrzebny do czegoś więcej niż tylko do piania o 5-tej nad ranem :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”