Czy można kupić tramwaj wycofany z użytku?

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
timtheenchanter

Czy można kupić tramwaj wycofany z użytku?

Post autor: timtheenchanter »

Czy istnieje możliwość zakupu tramwaju wycofanego z użytku? Niezależnie od stanu w jakim by się znajdował.

ppln

Post autor: ppln »

Kupić - na pewno (no bo dlaczego byś nie mógł?), ale żeby jeździć to już by trzeba by się było głębiej rozeznać (a poza tym musiałbyś wybudować sobie własną bocznicę ;) )

Lopez

Post autor: Lopez »

timtheenchanter pisze:Czy istnieje możliwość zakupu tramwaju wycofanego z użytku?
Zasadniczo nic nie leży na przeszkodzie. Kupić tramwaj może sobie każdy... Co niestety widać po ostatnich sztukach chociażby Lilpopów, które służą za kurniki tu i ówdzie :/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

timtheenchanter pisze:Czy istnieje możliwość zakupu tramwaju wycofanego z użytku?
A właściwie do czego byłby Ci potrzebny taki tramwaj ? ;)

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

Mnie właśnie o przerobienie tramwaju na kurnik chodzi. Marzy mi się jeden człon z GT6 lub GT8 - kury miałyby wspaniale.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

timtheenchanter pisze:Mnie właśnie o przerobienie tramwaju na kurnik chodzi. Marzy mi się jeden człon z GT6 lub GT8 - kury miałyby wspaniale.
Hmmm. A to nie łatwiej, prościej i taniej by Ci było po prostu wybudować kurnik. Drzewo jest lepsze niż blachy. W GT6/GT8 kury Ci się ugotują w lato, a zamarzną w zimę. :mruga:

filimer

Post autor: filimer »

J-31 - wybudować? Musisz mieć pozwolenie na budowę etc., a tramwaj na podwórku sobie postawisz i jest ok ;P Ja sam mam zamiar kiedyś sobie odkupić jakieś 102Na, ale obawiam się, że mogę zdążyć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

filimer pisze:J-31 - wybudować? Musisz mieć pozwolenie na budowę etc.,
Pozwolenie dla zwykłej szopy, albo małej altanki ? :shocked:

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Jak ktoś chce kupić tramwaj, to MPK Wrocław sprzedaje na użytek własny dwie stodwójki #2001 i #2003 oraz eNkę. Cena to podobno kilkaset zł...

Lopez

Post autor: Lopez »

timtheenchanter pisze:Mnie właśnie o przerobienie tramwaju na kurnik chodzi.
Mam nadzieję, że żartujesz :shocked: Stanowczo: lepiej postaw sobie kurnik z desek...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez ma rację. Jajecznica ze smakiem rdzy wcale nie jest smaczna. A po za tym kury też lubią drewno. :P

filimer

Post autor: filimer »

J-31 pisze:
filimer pisze:J-31 - wybudować? Musisz mieć pozwolenie na budowę etc.,
Pozwolenie dla zwykłej szopy, albo małej altanki ? :shocked:
Chyba tak - nie jetem tego pewien, ale chyba na każdy budynek w jakiś sposób zagłębiony w ziemię trzeba mieć pozwolenie - trzeba je mieć chyba nawet na ogrodzenie - ostatnio słyszałem o przypadku, w którym gość musiał mieć nadzór archeologiczny na postawienie ogrodzenie na słupach zagłębionych w ziemię na 50 cm i zalanych betonem - czyli musiał mieć też pozwolenie administracyjne na to ogrodzenie, bo jedno łączy się z drugim, ale EOT.
Bystrzak - z tego, co się orientuję, to takie tramwaje sprzedają po cenie złomu, czyli co najmniej kilka, kilkanaście tysięcy zł, - jest może jakaś oferta tej sprzedaży na stronie MPK?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zezwolenie trzeba mieć nawet na budowę małego oczka w ogrodzie, ot takie przepisy. Też mi się wydaje, że kurnik z tramwaju to niezbyt dobry pomysł... :P

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

bystrzak2000 pisze:Jak ktoś chce kupić tramwaj, to MPK Wrocław sprzedaje na użytek własny dwie stodwójki #2001 i #2003 oraz eNkę. Cena to podobno kilkaset zł...
Jaki to model tramwaju jest? Ile kur by sie zmieściło?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

timtheenchanter pisze:Jaki to model tramwaju jest?
Dwie 102Na (ex. 102N) i jeden dwuosiowy tramwaj typu N.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ciężko powiedzieć, nie bada się tramwajów pod kątem maksymalnego zapełnienia drobiem. Teoretycznie możnaby ustalić, ile kur jest ekwiwalentem jednego człowieka i obliczyć ile się zmieści, ale przecież przy adaptacji tramwaju na kurnik większość wyposażenia tramwaju zostanie zdemontowana i zostaną zamontowane grzędy, te koryta do karmienia kur etc., więc lepiej by było ustalić objętość tramwaju, rozmiar przeciętnej kury i wykonać działanie (a-b)/c, gdzie a jest objętością tramwaju, b objętością wyposażenia a c wymiarami przeciętnej kury.

filimer

Post autor: filimer »

Na stronie jest mowa o trzech tramwajach 102Na, cena wywoławcza za jedento 7000 zł brutto:
http://www.mpk.wroc.pl/index.php?option ... &Itemid=32

Szkoda, że nie mam żadnej działki i nie założyłem wcześniej działalności gospodarczej, bo wziąłbym pożyczkę i kupił tego tramka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

timtheenchanter pisze:Ile kur by sie zmieściło?
Jakby tak odpowiedno grzędy zrobić i ulokować, to może być nawet mini- ferma :smile2:

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

102Na mają za dużą powierzchnię okien, ciężko byłoby je zimą ogrzać a latem kurom byłoby za gorąco. GT8/GT6 byłyby najlepsze, mniej okien, aluminiowe wykończenia. Można by styropianem okleić dla izolacji.

filimer

Post autor: filimer »

timtheenchanter pisze:102Na mają za dużą powierzchnię okien, ciężko byłoby je zimą ogrzać a latem kurom byłoby za gorąco. GT8/GT6 byłyby najlepsze, mniej okien, aluminiowe wykończenia. Można by styropianem okleić dla izolacji.
Skoro tak uważasz, to musiałbyś wziąć pod uwage Kraków - tam wkrótce
(być może końcem tego lub w przyszłym roku) będą pozbywać się GT6.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”