Czy można kupić tramwaj wycofany z użytku?

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉
timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter » 2008-06-20, 20:59

Może taniej byłoby kupić starego autosana H9. Na kury byłoby więcej miejsca a i grzędy w zasadzie gotowe. Trzeba by tylko taką drabinką zrobić z poziomu podłogi do tych półek pod sufitem.

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-20, 22:44

timtheenchanter pisze:102Na mają za dużą powierzchnię okien
timtheenchanter pisze:GT8/GT6 byłyby najlepsze, mniej okien
Przecież i tak chyba wymienisz okna na jakąś blachę, bo szyby miałbyś całe obsrane i jak by to wyglądało.
timtheenchanter pisze:Może taniej byłoby kupić starego autosana H9. Na kury byłoby więcej miejsca
Eee tam, tramwaj pojemniejszy. Choć istotnie, taniej i lepiej.
timtheenchanter pisze:grzędy w zasadzie gotowe.
A co to za problem, przyciąć rurkę na wymiar i przyspawać?
ObrazekObrazek

Kamil

Post autor: Kamil » 2008-06-21, 22:46

J-31 pisze:A po za tym kury też lubią drewno.
A jak się trafi kura MKM? :diabeł: Takiej kurze lepiej by było w jakimś tramwaju :retard:

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-21, 23:09

No i nie zapominajmy o odpowiednim podkładzie muzycznym wydobywającym się z autobusowego/tramwajowego radia:
Grzegorz z Ciechowa — Piejo kury piejo
La Nuova Fattoria — Disco pollo
ObrazekObrazek

Lopez

Post autor: Lopez » 2008-06-22, 00:26

Ciąg dalszy tej pasjonującej pogadanki odbywać się będzie w koszu

faja_k

Post autor: faja_k » 2008-06-22, 01:01

Myślę, że jeśli nie będzie już tu spamu tego typu co w ostatnich postach to temat można przerzucić do Strefy 51.
Mój poprzedni nick to KKS. Ponieważ wszystkie nicki, które sugerowałem były według administracji za długie postanowiłem użyć krótkiego nicka na cześć naszego moderatora z Dolnego Śląska.

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-22, 01:12

Nie będzie, obiecuję w imieniu komitetu generatorów spamu i zamętu. To zbyt ciekawy temat, żeby go usunąć
ObrazekObrazek

Lopez

Post autor: Lopez » 2008-06-22, 12:04

@Ploc: Tobie też się marzy kurnik w starej "102"? Mi jakoś wcale tego tematu nie szkoda.

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-22, 17:06

Lopez pisze:Tobie też się marzy kurnik w starej "102"?
Eee, nie…
Lopez pisze:Mi jakoś wcale tego tematu nie szkoda.
Zauważ wartość humorystyczną.
ObrazekObrazek

filimer

Post autor: filimer » 2008-06-22, 20:03

Lopez, no co ty :P Skąd inni amatorzy kurników komunikacyjnych się dowiedzą, gdzie można zdobyć takie używki :diabeł: Dodatkowo na pewno będą tacy, co z chęcią kupią sobie tramwaj do ogródka, albo zrobią z niego knajpę - daj im szansę :cool:

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy

Post autor: 204wras » 2008-06-22, 23:53

I poznają wzór ogólnej teorii Plocmastera:
plocmaster pisze:więc lepiej by było ustalić objętość tramwaju, rozmiar przeciętnej kury i wykonać działanie (a-b)/c, gdzie a jest objętością tramwaju, b objętością wyposażenia a c wymiarami przeciętnej kury.
Oraz obejrzeć teledysk gdzie przewija się wąskotorówka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2008-06-23, 11:14

Timtheenchanter a czy pomyślałeś o wagonie tramwajowym z np. dużą ilością drzwi. Bo jak zakradnie Ci się lis albo kot, to przynajmniej kury będą miały więcej dróg do szybkiej ewakuacji.

Myślę o drzwiach, bo młotkami do rozbijania szyb - kury mogłyby sobie zrobić krzywdę. No chyba, że Zrobisz im stosowne szkolenie :cool:
Obrazek

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-23, 20:07

J-31 pisze:Timtheenchanter a czy pomyślałeś o wagonie tramwajowym z np. dużą ilością drzwi. Bo jak zakradnie Ci się lis albo kot, to przynajmniej kury będą miały więcej dróg do szybkiej ewakuacji.
Tak, a będzie później tego szukał po całej wsi. Lepiej pójść w kierunku ograniczenia dostępu do kurnika, np. instalując bramki do sprawdzania biletów takie jak w metrze albo zatrudniając jakiegoś kurduktora.
ObrazekObrazek

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG » 2008-06-23, 20:17

plocmaster pisze:albo zatrudniając jakiegoś kurduktora
Jeśli kury mają koguta, to on je będzie pilnował ;)

Chociaż za kilkanaście lat może być tak, że kurnik będzie musiał zostać zlikwidowany z racji tego, że będzie wykupiony przez MKM-ów w celu odbudowania zabytkowego tramwaju GT6/3G :D ;)

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-23, 20:34

PAFAWAG pisze:Jeśli kury mają koguta, to on je będzie pilnował
Z lisem nie ma żartów.
PAFAWAG pisze:Chociaż za kilkanaście lat może być tak, że kurnik będzie musiał zostać zlikwidowany z racji tego, że będzie wykupiony przez MKM-ów w celu odbudowania zabytkowego tramwaju GT6/3G
Dadzą w zamian stopiątkę
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy

Post autor: 204wras » 2008-06-23, 21:19

W wypadku Wrocławia Skode 16T żeby kury miały ciepły guzik.

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-23, 21:45

A na co im ten guzik? Mają siedzieć w środku i jaja znosić, a nie łazić w te i we wte. O właśnie — czy to będą brojlery, czy nioski?
I jeszcze w temacie odpowiedniego podkładu dźwiękowego, nie można także zapomnieć o dokonaniach (całkiem niezłego wg niektórych) zespołu Kury. Polecam to:
Kury — Śmierdzi mi z ust http://bender91.wrzuta.pl/audio/uwlJNWU ... i_mi_z_ust (dobre do znoszenia jajek)
Kury — Jesienna deprecha http://syker.wrzuta.pl/audio/12EKKjHZva ... a_deprecha (to raczej do tuczenia)
Kury — Nie mam jaj http://gierzak.wrzuta.pl/audio/mj1JKYEh ... ie_mam_jaj (w sam raz przed ubojem)
ObrazekObrazek

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG » 2008-06-23, 22:29

plocmaster pisze:A na co im ten guzik? Mają siedzieć w środku i jaja znosić, a nie łazić w te i we wte. O właśnie — czy to będą brojlery, czy nioski?
Jak mają jaja znosić, to przecie nioski, a nie brojlery - brojlery to przecież koguty hodowane na mięso ;)
Poza tym, jakby tym kurom od tego guzika było ciepło, to może by lepiej jaja znosiły... ;)
plocmaster pisze:I jeszcze w temacie odpowiedniego podkładu dźwiękowego, nie można także zapomnieć o dokonaniach (całkiem niezłego wg niektórych) zespołu Kury. Polecam to:
Była kiedyś taka piosenka: "Pieją kury, pieją, nie mają koguta..." :] ;)

Awatar użytkownika
pmaster

Post autor: pmaster » 2008-06-23, 22:41

PAFAWAG pisze:brojlery to przecież koguty hodowane na mięso
Nie koguty, tylko kury. Kogutów hoduje się zazwyczaj niewiele, drób ma zamiłowanie do poligamii.
PAFAWAG pisze:Poza tym, jakby tym kurom od tego guzika było ciepło, to może by lepiej jaja znosiły...
Ten guzik się tylko tak nazywa, on jest od wchodzenia, a nie od grzania, Electroputo jedna. No, ale właśnie — jak rozwiązać problem ogrzewania kurnika tramwajowego w zimie? I czy w ogóle kurnik się ogrzewa?
PAFAWAG pisze:Była kiedyś taka piosenka: "Pieją kury, pieją, nie mają koguta..."
Tak, a konkretnie na poprzedniej stronie (przy ustawieniach domyślnych) tego tematu
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2008-06-24, 09:42

plocmaster pisze:I czy w ogóle kurnik się ogrzewa?
Oczywiście, że tak. Czy Chciałbyś siedzieć na zimnej grzędzie przy np. -15 st C ? Bo ja nie :-P
plocmaster pisze:O właśnie — czy to będą brojlery, czy nioski?
Ano - Timtheenchanter to jest dobre pytanie. Wręcz fundamentalne.

Jeśli to miałyby być nioski, to ja obstawałbym za automatami biletowymi, ale koniecznie z możliwością wydawania reszty. Jajko ze złotówką w środku, to dzisiaj hit na bazarach
Obrazek

ODPOWIEDZ