Z wizytą na Strzeszynie

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO 😉

Jak oceniasz taki sposób informacji pasażerskiej?

To jest żenujące.
11
42%
Nic specjalnego.
1
4%
Lepsze to niż nic.
14
54%
 
Liczba głosów: 26

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Z wizytą na Strzeszynie

Post autor: faja_k »

Dziś wracając do domu nie chciało mi się stać w kolejce po bilet na pociąg, więc zamiast do centrum ruszyłem w drugą stronę - by wsiąść do pociągu na stacji Poznań Strzeszyn. Wylądowałem tam 15 minut przed odjazdem pociągu, więc miałem trochę czasu, żeby się rozejrzeć. Wszedłem od strony ulicy Zakopiańskiej i oprócz o dziwo odśnieżonych peronów, co oznacza, że ktoś jednak na tej stacji się pojawia, w oczy rzucił mi się taki oto widok:
Obrazek
Ot, z pozoru nic - stare, zniszczone ogrodzenie i drzewa. Jedno drzewo zwróciło jednak moją uwagę:
Obrazek
Mając pewne podejrzenia postanowiłem podejść bliżej:
Obrazek
Podejrzenia okazały się prawdziwe. To drzewo pełni funkcję informacji pasażerskiej :cool:

Ot, Europa.
Ostatnio zmieniony 2009-02-23, 23:33 przez faja_k, łącznie zmieniany 1 raz.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ja to skomentuję tak: Trzeba sobie radzić, no nie? :mruga:

A ankieta coś nie działa...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Już działa ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Podobna sytuacja jest na stacjach na trasie Wałbrzych - Kłodzko.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Jak pewnie ktoś bez przerwy zrywał tabliczki, to co się będą naciągać. Powiesili żeby było. Tylko ogólnie bardzo ciekawe oznaczenie przystanku.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ŁK-MZK pisze:Tylko ogólnie bardzo ciekawe oznaczenie przystanku.
Jeżeli chodzi o dużą tablicę z nazwą stacji to oczywiście jest takowa na obu peronach i chociażby na niej mogli powiesić tę kartkę, wyglądałoby estetyczniej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A może ktoś dla żartu przewiesił tą kartkę. Bo miejsce faktycznie jest nietypowe... najważniejsze jednak, że rozkład jest i można go łatwo odnaleźć ... na drzewie :mruga:

ppln

Post autor: ppln »

Może po prostu ktoś powiedział osobie wieszającej rozkłady "Spadaj na drzewo" ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS, a czy, żeby przeczytać ten rozkład, to trzeba jakoś mocno zejść z peronu ? Daleko jest to drzewo ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To jeszcze nic. Szkoda, że czekając na autobus do domu na przystanku Dobrzykowska I nie miałem aparatu — godziny odjazdu autobusów były wypisane flamastrem na wiacie z blachy falistej

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:KKS, a czy, żeby przeczytać ten rozkład, to trzeba jakoś mocno zejść z peronu ? Daleko jest to drzewo ?
Spójrz na pierwsze zdjęcie - to co jest za przejściem dla pieszych w lewo to jest peron, ale w stronę dworca głównego - tam ludzie raczej wysiadają niż wsiadają :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:To jeszcze nic. Szkoda, że czekając na autobus do domu na przystanku Dobrzykowska I nie miałem aparatu — godziny odjazdu autobusów były wypisane flamastrem na wiacie z blachy falistej
No tak, ale to jest raczej tzw. "oddolna inicjatywa". Ten rozkład napisał flamastrem jakiś zdesperowany pasażer :mruga:

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

J-31 pisze:No tak, ale to jest raczej tzw. "oddolna inicjatywa". Ten rozkład napisał flamastrem jakiś zdesperowany pasażer :mruga:
Skąd ja to znam (znowu się powtarzam) :lol:

Tak oto prezentuje się rozkład jazdy linii 44 (najbardziej wysuniętej na północ od Rybnika) na trasie Rudy Wielkie - Kuźnia Raciborska,
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szkoda, że ktoś nie zaznaczył jeszcze "kursów realizowanych przez pojazdy niskopodłogowe" :rotfl:

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

J-31 pisze:Szkoda, że ktoś nie zaznaczył jeszcze "kursów realizowanych przez pojazdy niskopodłogowe" :rotfl:
¯eby jeszcze takowe były :diabeł:. Chociaż w grudniu i parę razy w styczniu na 44 kursował Salus, a później Vero ;) A na codzień do tej pory obsługiwał Citroen Jumper (ex. Kłosok ¯ory) natomiast zastąpiono go MB O615D "Vario" z 2004 roku.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zapomniałem napisać. Jakieś dwa tygodnie temu jak wysiadałem na Strzeszynie spojrzałem jeszcze raz na drzewo i... Rozkład teleportował się na furtkę przy wejściu na peron :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Zapomniałem napisać. Jakieś dwa tygodnie temu jak wysiadałem na Strzeszynie spojrzałem jeszcze raz na drzewo i... Rozkład teleportował się na furtkę przy wejściu na peron :P
Ja chyba muszę wysłać tam jakąś ekipę badaczy "UFO". Na Strzeszynie, rozkład sam się przewiesza. Myślę, że jest to absolutnie niezwykłe :diabeł:

Ciekawy jestem, czy ten rozkład, zakwitnie - w związku z wiosną :cool:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

J-31 pisze:Ciekawy jestem, czy ten rozkład, zakwitnie - w związku z wiosną
Cytując Stanisława Lema:
"(...) zapadła ciemność, w której rozrastała się, przenikając chrzęszczące szkielety (...) - puszysta, wilgotna, biała pleśń... :diabeł:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa 51”