B10M Aabenraa

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
DAB

B10M Aabenraa

Post autor: DAB »

Ja uważam że jest lepszy od Ikaruska ( a mniej więcej w tym samym wieku ) ma automata, cichszy silnik no i mniej trzeszczy. Co Wy sądzicie na jego temat ?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

To że lepszy to wiadomo.A czy jest coś gorszego od Ikaruska...? Taki temat chyba bedzie trzeba załozyć...

DAB

Post autor: DAB »

Inspektor pisze:A czy jest coś gorszego od Ikaruska...?
Od Ikarusa jest wiele gorszych busów np. Gniot, Pregniot, Vecto ( ale jest fajny ), Ikarus ... z PKM Bytom ( chociaz bardzo je lubie ), Autosracze, i wieeeeeeele innych

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

To jest, jak już wcześniej mówiłem, mój ulubiony autobus. Tylko 2 razy nim jechałem, ale jak na 20-letniego busa jest świetny. Jest bardzo cichy, ma wygodne fotele z zagłówkami, fajną kanapę za kabiną kierowcy i z tyłu, nawiewy nad siedzeniami jak w turystycznych ( :!: ) i 3-biegową skrzynię Voith. Poza tym jest starannie wykonany i według mnie ładny.

DAB

Post autor: DAB »

Wiśnia pisze:To jest, jak już wcześniej mówiłem, mój ulubiony autobus. Tylko 2 razy nim jechałem, ale jak na 20-letniego busa jest świetny. Jest bardzo cichy, ma wygodne fotele z zagłówkami, fajną kanapę za kabiną kierowcy i z tyłu, nawiewy nad siedzeniami jak w turystycznych ( :!: ) i 3-biegową skrzynię Voith. Poza tym jest starannie wykonany i według mnie ładny.
B10M - 60 Aabenraa to taki młody DAB dlatego są super

voy

Post autor: voy »

Hm ja się nie wypowiadam na temat tego autobusu bo nigdy nim nie jechałem ale mam duży sentyment do starych autobusów Volvo np. B58-55 Wiima - to było cudo!

Policzan

Post autor: Policzan »

Ja też nie jechałem nim

Juliusz Kublik

Post autor: Juliusz Kublik »

Przepraszam, ale na autobusach się za bardzo nie znam, czy mógłby ktoś dać jego fotkę?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Obrazek
A za nim Scania CN113CLB :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bardzo ładny autobus. Rzeczywiście, to wcześniejsza wersja DAB-a, nawet podobny...

Słyszałem, że te autobusy oraz Volvo B58-55 Wiima, należą do najbardziej trwałych autobusów...A jak z częściami do nich ? ;)

A porpo zdjęcia. Bardzo ładne, ale w opisie, poniżej, jest chyba błąd. Scania CN113CLB to autobus niskowejściowy, z opuszczonymi oknami pomiędzy I-szymi a II-gimi drzwiami. Wg. mnie tamten autobus to raczej chyba Scania 112... :)

voy

Post autor: voy »

Chyba do najmniej trwałych i najbardziej paliwożernych. Dlatego je skasowali bo się prawdopodobnie często psuły.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:A porpo zdjęcia. Bardzo ładne, ale w opisie, poniżej, jest chyba błąd. Scania CN113CLB to autobus niskowejściowy, z opuszczonymi oknami pomiędzy I-szymi a II-gimi drzwiami. Wg. mnie tamten autobus to raczej chyba Scania 112... :)
Może, zdjęcie nie moje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mimo to zdjęcie jest ładnie zrobione. Pochwal autora... :D

Juliusz Kublik

Post autor: Juliusz Kublik »

Z zewnątrz piękny busik!

voy

Post autor: voy »

J-31 pisze:A porpo zdjęcia. Bardzo ładne, ale w opisie, poniżej, jest chyba błąd. Scania CN113CLB to autobus niskowejściowy, z opuszczonymi oknami pomiędzy I-szymi a II-gimi drzwiami. Wg. mnie tamten autobus to raczej chyba Scania 112... :)
To jest Scania CN113CLB która nie jest niskowejściowa, model niskowejściowy oznaczany jest CN113CLL.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To jest Scania CN113CLB która nie jest niskowejściowa, model niskowejściowy oznaczany jest CN113CLL.
Ok. Dzięki. Rzeczywiście wśród wielu licznych wersji Scanii można się pogubić.
Dzięki za info - pozdrawiam... :)

Orange

Post autor: Orange »

Fajny busik, mi przypomina troche takiego szkolnego jakby

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może być i szkolny :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”