7700

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...

Czy to dobrze, że MPK Wrocław kupiło 14 nowych Volvo?

Tak
22
73%
Nie
8
27%

Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Kontakt:

Post autor: Nikki » 2005-12-24, 00:34

Wilchelm pisze:dlaczego inni producenci nie wygywają przetargów na dostawę autobusów miejskich dla miasta Wrocław?
Ja myślę, że po prostu MPK zrobiło jeden przetarg i skoro Volvo go wygralo to już tylko je kupują, bo uznali że są najlepsze i że tanio im wyjdzie. Przecież nie będą robili nowego przetargu za każdym razem gdy zechcą kupić nowy autobus, kiedy wszystkie firmy są na razie mniej więcej na tym samym poziomie.
"Naucz swego syna, o tym musi wiedzieć, że w Mieście Neptuna, Wrocław jest u siebie!"

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-24, 00:37

No tak tylko, że na przegubowce był oddzielny przetarg i na każdą serię solówek również. Więc 3 okazję i co? Czemu tylko Volvo. No cóż na to odp, nie dostaniemy bo to w umowach i tajne nie dla nas.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Kontakt:

Post autor: Nikki » 2005-12-24, 00:40

Tylko dlaczego tajne, jeśli my chcemy wiedzieć? Może oni spiskują?
"Naucz swego syna, o tym musi wiedzieć, że w Mieście Neptuna, Wrocław jest u siebie!"

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-24, 01:00

Umowy handlowe są zazwyczaj tajne. Wtedy by konkurencja wiedziała jaką ceną dysponuje konkurent, a tak może się tylko domyślać. A co do spiskowanie to już tu był taki jeden ze swoją teorią spiskową, której nie do wiódł więc ostrożnie.

Jessi

Post autor: Jessi » 2005-12-24, 10:48

Kiedy był przetarg na pierwsze 14 solówek to startowały w nim: Volvo, Man, Jelcz, Mercedes i Solaris. Wygrało Volvo, bo była oferta najciekawsza. A teraz. Volvo ma wyłączność na dostawy autobusów do MPK do 2006. Nie ma przetargów, są negocjacje z Volvo.

Po zatym piszecie o urozmaiceniu.

Jaka firma przewoźnicza dba o to aby były zróżnicowane pojazdy i żeby pasażerom się nie nudziły. Pożądna fima zwraca uwagę na JAKOŚć.

ppln

Post autor: ppln » 2005-12-24, 11:03

@Jessi: poRZądna
2. MPK Łódź a jedną zajezdnię wypełnioną Volvami, drugą jelczami i merc(s)edesami (literkę z nawiasu wstawić przy rozmowie o shitaro), a trzecia powinna być pełna Manów i Solarisów, ale nakupią do niej złomów typu shitaro,conecto,gniot.

Więc mamy zróżnicowany tabor, ale w jakość to nie idzie (jelcze, mercsedesy)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 » 2005-12-24, 11:15

Tak, ale komuś mogłoby się znudzić jeżdżenie Volvo...

Zawsze pozostaje mieć nadzieję, że pojedzie się naszym jedynym MANem...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Kontakt:

Post autor: Nikki » 2005-12-24, 11:35

ikarus5326 pisze:Zawsze pozostaje mieć nadzieję, że pojedzie się naszym jedynym MANem...
Tak, tylko jak nim chcieliśmy wczoraj pojechać to jechał w przeciwnym kierunku i w dodatku zjeżdżał już do zajezdni bo się zmęczył... I naprawdę trudno go znaleźć.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-24, 14:12

Panowie tylko patrząc z punktu widzenia pasażera to mało, którego interesuje czy jedzie Volvo, Jelczem, Ikarusem czy Porsche (tramwaje tej firmy kursują po Wiedniu) dla niech najważniejsze jest aby dojechać szybko i wygodnie do miejsca swojej podróży. A poza tym ujednolicenie parku technologicznego w jednego producenta jest z ekonomicznego punktu widzenia wręcz pożądane. Jeżeli Ci się znudzą to zawsze można pojechać do innego miasta.

DAB

Post autor: DAB » 2005-12-24, 14:52

Wilchelm pisze:Panowie tylko patrząc z punktu widzenia pasażera to mało, którego interesuje czy jedzie Volvo, Jelczem, Ikarusem czy Porsche
Niektórzy wolą iśc wiecej (w sensie dojscia do domu np.) ale jechac niskopodłogowcem niz jechac starym gratem ale byc prosto pod domem. Tak robią moje kolezanki z klasy ... zupełnie nie związane z KM

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 » 2005-12-24, 15:18

Wilchelm pisze:Jeżeli Ci się znudzą to zawsze można pojechać do innego miasta.
Jakoś w moim przypadku nie można... :|

A różnorodność taboru jest pożądana przez MKMów i niektórych kierowców, którym jazda Volvo się nie podoba tak jak np. MANem... :mruga:

A pasażerowie zwracają uwagę jedynie na to gdzie jadą i czy jadą "nowym" czy "starym, "krótkim" czy "długim".

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-24, 15:59

Tylko zdanie MK-ów nie jest brane pod uwagę, a aspekt, że Ci się znudzi -to chyba sam musisz przyznać jest płytki. A tak na marginesie Man nie jest taki doskonały jak niektórym się wydaje. Oczywiście mówię o tym Wrocławskim.

Jessi

Post autor: Jessi » 2005-12-24, 22:01

Dokładnie. POnoć jest drogi w utrzymaniu. Pozaty trzęsie w nim okropnie. Volvo tak płynie i nie telepie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-24, 22:13

Tak narzekano na silniki w Volvo, a musze powiedzieć, że jadąc ostatnio właśnie Manem to mnie zawiódł. W porównaniu do Volvo bez werwy i takiej iskierki uciekania z przystanku. Ja mam takie właśnie odczucia.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus » 2005-12-25, 00:34

Wilchelm pisze:Tylko zdanie MK-ów nie jest brane pod uwagę, a aspekt, że Ci się znudzi -to chyba sam musisz przyznać jest płytki.
Chyba nie Tobie jest dane o tym decydować, każdy może mieć swój pogląd i podejście do tej sprawy...
Jessi pisze:Dokładnie. POnoć jest drogi w utrzymaniu. Pozaty trzęsie w nim okropnie. Volvo tak płynie i nie telepie.
Jeżeli się ma jeden taki wóz na stanie to utrzymanie zawsze jest droższe od utrzymania pojazdu który występuje w mnogiej ilości...

Wilchelm pisze:Tak narzekano na silniki w Volvo, a musze powiedzieć, że jadąc ostatnio właśnie Manem to mnie zawiódł. W porównaniu do Volvo bez werwy i takiej iskierki uciekania z przystanku. Ja mam takie właśnie odczucia.
Taa... tyle, że MAN ma silnik 310 konny, a jego słaba kondycja może zależeć od zaplecza technicznego, które jest ustawione pod kątem Volvo...:P

A ogólnie na temat Volvo nie będe się na razie wypowiadał, bo szkoda gadać... Zobaczymy co będzie się działo gdy cena ropy jeszcze wzrośnie :retard:

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”