7700

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...

Moderator: mods

Czy to dobrze, że MPK Wrocław kupiło 14 nowych Volvo?

Tak
22
73%
Nie
8
27%

Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Kontakt:

Post autor: Nikki » 2005-12-25, 13:32

Jessi pisze:Volvo tak płynie i nie telepie.
To chyba nie jechałeś moją ulicą. Koło mnie telepie każdym autobusem bez wyjątku, bo to zależy przede wszystkim od nawierzchni. A jeżeli chciałbyś pojazd, którym nie telepie to polecam poduszkowiec ;)
B.A. Baracus pisze:Jeżeli się ma jeden taki wóz na stanie to utrzymanie zawsze jest droższe od utrzymania pojazdu który występuje w mnogiej ilości...
Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Uważam, że w ogóle nie powinniśmy rozmawiać o Volvo, bo w tych tematach powstaje najwięcej sprzeczek.
"Naucz swego syna, o tym musi wiedzieć, że w Mieście Neptuna, Wrocław jest u siebie!"

voy

Post autor: voy » 2005-12-25, 14:32

Dajcie wszyscy na luz najlepiej. Może warto zachować zdrowy rozsądek - nie krytykujmy tak tego Volva 7700 jakie by ono nie było, a wrocławianie przestańcie traktować Volvo jako autobus idealny, nie wychwalajcie i nie brońcie z taką przesadą jak do tej pory - i nie rzucajcie się jak piranie na każdego, kto powie coś niepozytywnego. Wtedy wszystko będzie w porządku. To by było tyle ode mnie.

Jessi

Post autor: Jessi » 2005-12-25, 15:04

ikarus9587 pisze:
Jessi pisze:Volvo tak płynie i nie telepie.
To chyba nie jechałeś moją ulicą. Koło mnie telepie każdym autobusem bez wyjątku, bo to zależy przede wszystkim od nawierzchni. A jeżeli chciałbyś pojazd, którym nie telepie to polecam poduszkowiec ;)

A jechałaś Maślicką? Ja tą ulicą jechałem: Manem, Gniotem, Pregniotem, Ikarusem, Odkurzaczem, B10MA, M180. No i oczywiście Volvo (wszystkie podtypy). Najwygodniej jechało mi się Volvo.

Ul Maślicka jest właśnie cła wyłożona kostką i jest nierówna.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 » 2005-12-25, 17:18

Nie wiem czy wiecie, ale w ten sposób, tylko się kłócimy. Wiadomo, że każdy ma inne zdanie np. ja, i nie macie po co przekonywać ludzi którzy woleliby np. MANa do swojego zdania, bo z tego wynikają kłótnie i niepotrzebnie ją wszczynamy. Są osoby które swojego zdania nie zmienią i tyle. Poza tym chciałbym zauważyć, że to temat o Volvo a nie temat z serii "Wasze opinie" i chodzi o informacje o nowych wrocławskich Volvo. I o takie informacje uprzejmie proszę i sam postaram się dowiedzieć coś o nich.
Jessi pisze:Ul Maślicka jest właśnie cła wyłożona kostką i jest nierówna.
A ul. Karmelkowa jest w złym stanie. Takie rzezcy piszemy w temacie "Stan infrastruktury drogowej". Mam wrażenie że zapanuje tu śmietnik, a o pogodzie niektórzy zaczną pisać w temacie o Autosanach itp.

P.S. Szanuję zdanie innych, ale proszę się nie kłócić.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-27, 19:07

Dziś widziałem jednego z tych Volv na linii 135 i żadnych zmian poza panelem kierowcy od poprzedniej dostawy się nie różni. A autobus miał nr chyba 7028 bądź 7029 ciemno już było :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 » 2005-12-27, 20:25

A ja widziałem dzisiaj na A #7032 i wydawało mi się że ma żółty wyświetlacz... :shocked:

Może Ty Wilchelmie zwróciłeś na to uwagę? Bo ja odnoszę już wrażenie, że jestem daltonistą... Ale czekam na dalsze informacje. (na temat wyświetlacza też :diabeł: )

Jessi

Post autor: Jessi » 2005-12-27, 20:49

Solówka na 135? Przecież to chore.

A może ktoś jechał nim? Podzielcie się wrażeniami. Ja może jutro się przejadę jak jeżdżą na 135.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-27, 21:50

Też się zdziwiłem ,że na 135 swka, ale cóz. A wyświetlacze takie ajkie byłu pomarańczowe hheeh :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 » 2005-12-28, 12:59

Ja też jutro sobie "zapoluję" na te Volvo i na Migi...

Wracając do tematu, to zapomniałem wczoraj napisać pewną oczywistą rzecz. Te Volvo to Volvo 7700! :diabeł:

Jessi pisze:A może ktoś jechał nim? Podzielcie się wrażeniami. Ja może jutro się przejadę jak jeżdżą na 135.
Właśnie o to chodzi że nikt nie jechał...

DAB

Post autor: DAB » 2005-12-28, 15:21

ikarus5326 pisze: Bo ja odnoszę już wrażenie, że jestem daltonistą...
No cóż ... Nikt nie jest idealny ... Jednemu brakuje odpowiednich czopków w oku, drugiemu brakuje włosów na głowie, jeszcze innemu brakuje mózgu ... :mruga:
Jessi pisze:Solówka na 135? Przecież to chore.
Prędzej widziałbym solówkę na 126 co też jest chore ...
ikarus5326 pisze:Wracając do tematu, to zapomniałem wczoraj napisać pewną oczywistą rzecz. Te Volvo to Volvo 7700!
No patrz ... A myśmy myśleli że B10BLE albo B10L :)

Nie wiadomo czy do Wrocka przyjdą te Volvo po face liftingu ? Był gdzieś temat o nich ( o takie właśnie mi chodzi )

Wilchelm

Post autor: Wilchelm » 2005-12-28, 16:54

Pewnie takie się znajdą, ale to pewnie najwcześniej w II połowie przyszłego roku.

Jessi

Post autor: Jessi » 2005-12-28, 17:02

Albo takie będą te 17 co mają też wkrótce przybyć. Przecież te 23 co teraz mamy to tylko cząstka całego zamówienia.

We Wrocłąwiu jest wiele linii na które wyrzucają solówki a powinni przeguby, np 136.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Kontakt:

Post autor: Nikki » 2005-12-29, 13:35

Ich jest już cała czterdziestka, bo skoro widzieliśmy #7032, to znaczy chyba, że są już wszystkie. Część stacjonuje oczywiście na Obornickiej.
"Naucz swego syna, o tym musi wiedzieć, że w Mieście Neptuna, Wrocław jest u siebie!"

Awatar użytkownika
J-31
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2005-12-29, 15:04

Halo Wrocławianko i Wrocławianie. :D

Czy ktoś z Was miał przyjemność jechać już którymś z tych pojazdów ? :mruga:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Kontakt:

Post autor: Nikki » 2005-12-29, 15:33

Jeszcze nie. Jakbym była zdrowa to już bym na pewno nim jechała. Bo bym urządziła polowanie. Jest sporo nowych więc trzeba spisać numery rejestracyjne. Zawsze tak robię. Ale na razie jestem uwięziona w domu, a mój brat sam raczej nie wychodzi... bo nie chce

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”