Volvo 7700a

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...

Jak Oceniasz Volvo 7700a?

Super
15
48%
Bardzo fajny
10
32%
Ujdzie w tłumie
2
6%
Kiepski (nie Zaznaczaj tego) :)
4
13%
 
Liczba głosów: 31

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze: To ciekawe, bo pamiętam, że "Ornowski Travel" swego czasu kupił kilka Scanii CN94. Czyżby Volvo było jednak lepsze ? :)
Nie kilka, a raptem jedną sztuke, która według mnie jest o wiele gorsza od Volva :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uważasz, że się "sparzyli" na tej Scanii i dlatego wybierają np. Volvo ? :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Uważasz, że się "sparzyli" na tej Scanii i dlatego wybierają np. Volvo ? :)
Nie wiem czy się sparzyli, ale ostatnie zakupy mogą dowodzić tego, iż stawiają na Volvo.
1) Nowe Volvo 7000 (z klimatyzacją)
2) 2 Volva (niestety nie wiem jakie dokładnie ponieważ ich nie widziałem) w każdym bądź razie są używane.

Zapowiada się na inwestycje w Volvo :P Nie do końca mnie to cieszy, ale w ostateczności lepsze to od Scani i Jelcza ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki. Czyli Scania wcale nie jest taka "super" - szkoda. :(
A skoro preferują Volvo, tzn. że wybierają "mniejsze zło"... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Ok. Dzięki. Czyli Scania wcale nie jest taka "super" - szkoda. :(
A skoro preferują Volvo, tzn. że wybierają "mniejsze zło"... ;)
Mniej wiecej tak to wygląda. Według mnie Scania jest "reliktem" bardzo daleko w tyle za pozostałymi autobusami :P Oczywiście jest to tylko moje zdanie, każdy może myśleć inaczej, ale ja właśnie tak ją traktuje. Może gdyby te drzwi tak nie piszczały, popracowaliby nad plastikami w środku, które strasznie skwierczą, może byłoby lepiej... Co do tego, że Ornowski wybiera Volvo, może to być związane z tym, że poza autobusami ma ciężarówki, które w większość noszą znaczek Volvo :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co do tego, że Ornowski wybiera Volvo, może to być związane z tym, że poza autobusami ma ciężarówki, które w większość noszą znaczek Volvo
Ok. Wielkie dzięki. :) Teraz rozumiem czemu preferują Volvo. To jest ich prawo... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Gdybym był na miejscu Ornowskiego to bm postapił tak samo, jakbym miał wybierać między Volvo a Scania to bez wachania wybrałbym Volvo.

Innym tematem są ciężarówki którymi też się bardzo interesuje, to zarówno Volvo FH16 jak i Scania R bardzo mi sie podobają, ale wybrałbym............ nie wiem, kupiłbym Man-a TGA, żebym nie miał wyzutów sumienia ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Gdybym był na miejscu Ornowskiego to bm postapił tak samo, jakbym miał wybierać między Volvo a Scania to bez wachania wybrałbym Volvo.

Innym tematem są ciężarówki którymi też się bardzo interesuje, to zarówno Volvo FH16 jak i Scania R bardzo mi sie podobają, ale wybrałbym............ nie wiem, kupiłbym Man-a TGA, żebym nie miał wyzutów sumienia ;)
Ok. Całkiem słusznie. ;)

Pozostańmy jednak w temacie autobusów. Czy "Ornowski-Travel" planuje jakieś zakupy autobusów Volvo w najbliższym czasie ? :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Szczerze to nie wiem :( Z prywaciażami jest tak, że nigdy nie moża się niczego spodziewać :( Jedynie GRYF cały czas coś kupuje, a reszta wraz z Ornowskim to tylko w momencie wygrania przetargu na jakąś brygade i wtedy w zależności jakie były kryteria to się pojawia jakiś używaniec bądź nówka :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra dzięki. Czyli trzeba poczekać na kolejny przetarg gdyńskiego ZKM-u. :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ano trzeba czekać :P W sumie są juz ogłoszone ptrzetargi, ale nie jest wspomniane, że maja być fabrycznie nowe pojazdy :(

Tommy

Post autor: Tommy »

Nie martw się, stare też się dobrze trzymają :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tommy pisze:Nie martw się, stare też się dobrze trzymają :D
Taaa szczególnie stare Neoplany z Niemiec :/

Tommy

Post autor: Tommy »

Neoplany może i się nie trzymają, ale chodziło mi o Volvo :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

0405NE pisze:Taaa szczególnie stare Neoplany z Niemiec :/
A co im konkretnie dolega? Może wypowie się któryś z kol. z Gdyni? Wrocławskie Neoplany ze Szwecji , które sa obecnie w DLA poza ciągłymi problemami z systemem zamykania drzwi, trzymają się dobrze, a silnik ...miodzio i malinka :) Natomiast co do starych Volvo to trudno mi powiedziec, póki co jeszcze nie sa takie stare, a te Jelcze M180 trzymają się bardzo dobrze. O 7000a jak się trzymają, podyskutujemy więc za kilka lat :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo. Inspektorze i pozostali koledzy z Wrocławia - dawno nie pytałem. Co słychać u wroclawskich Volvo 7700A. Jak się sprawują ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

U Volvo dobrze, po staremu. Martwi mnie tylko to, co się dziaje z tym autobusem który w lipcu miał zderzenie z tramwajem, o czym pisałem szerzej w innym dziale na forum...nadal go nie widze na linii. Jego nr. tab. #8118.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:U Volvo dobrze, po staremu. Martwi mnie tylko to, co się dziaje z tym autobusem który w lipcu miał zderzenie z tramwajem, o czym pisałem szerzej w innym dziale na forum...nadal go nie widze na linii. Jego nr. tab. #8118.
A czy to był 7700A z ostatniej dostawy ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:U Volvo dobrze, po staremu. Martwi mnie tylko to, co się dziaje z tym autobusem który w lipcu miał zderzenie z tramwajem, o czym pisałem szerzej w innym dziale na forum...nadal go nie widze na linii. Jego nr. tab. #8118.
A czy to był 7700A z ostatniej dostawy ? :)
Tak , był to jeden z najnowszych...Po tym wypadku ślad po nim zaginął.
Ostatnio zmieniony 2005-10-10, 14:24 przez Inspektor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. To szkoda, pewnie trafił do serwisu producenta i go tam... klepią.... maskę mu klepią... :smile2:

A jak pozostałe ? Nie trzeszczą, nie piszczą ? Naprawdę nic się z nimi nie dzieje ? :smile2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”