Volvo 7700a

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...

Jak Oceniasz Volvo 7700a?

Super
15
48%
Bardzo fajny
10
32%
Ujdzie w tłumie
2
6%
Kiepski (nie Zaznaczaj tego) :)
4
13%
 
Liczba głosów: 31

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ano trzeba czekać :P W sumie są juz ogłoszone ptrzetargi, ale nie jest wspomniane, że maja być fabrycznie nowe pojazdy :(

Tommy

Post autor: Tommy »

Nie martw się, stare też się dobrze trzymają :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tommy pisze:Nie martw się, stare też się dobrze trzymają :D
Taaa szczególnie stare Neoplany z Niemiec :/

Tommy

Post autor: Tommy »

Neoplany może i się nie trzymają, ale chodziło mi o Volvo :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

0405NE pisze:Taaa szczególnie stare Neoplany z Niemiec :/
A co im konkretnie dolega? Może wypowie się któryś z kol. z Gdyni? Wrocławskie Neoplany ze Szwecji , które sa obecnie w DLA poza ciągłymi problemami z systemem zamykania drzwi, trzymają się dobrze, a silnik ...miodzio i malinka :) Natomiast co do starych Volvo to trudno mi powiedziec, póki co jeszcze nie sa takie stare, a te Jelcze M180 trzymają się bardzo dobrze. O 7000a jak się trzymają, podyskutujemy więc za kilka lat :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo. Inspektorze i pozostali koledzy z Wrocławia - dawno nie pytałem. Co słychać u wroclawskich Volvo 7700A. Jak się sprawują ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

U Volvo dobrze, po staremu. Martwi mnie tylko to, co się dziaje z tym autobusem który w lipcu miał zderzenie z tramwajem, o czym pisałem szerzej w innym dziale na forum...nadal go nie widze na linii. Jego nr. tab. #8118.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:U Volvo dobrze, po staremu. Martwi mnie tylko to, co się dziaje z tym autobusem który w lipcu miał zderzenie z tramwajem, o czym pisałem szerzej w innym dziale na forum...nadal go nie widze na linii. Jego nr. tab. #8118.
A czy to był 7700A z ostatniej dostawy ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:U Volvo dobrze, po staremu. Martwi mnie tylko to, co się dziaje z tym autobusem który w lipcu miał zderzenie z tramwajem, o czym pisałem szerzej w innym dziale na forum...nadal go nie widze na linii. Jego nr. tab. #8118.
A czy to był 7700A z ostatniej dostawy ? :)
Tak , był to jeden z najnowszych...Po tym wypadku ślad po nim zaginął.
Ostatnio zmieniony 2005-10-10, 14:24 przez Inspektor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. To szkoda, pewnie trafił do serwisu producenta i go tam... klepią.... maskę mu klepią... :smile2:

A jak pozostałe ? Nie trzeszczą, nie piszczą ? Naprawdę nic się z nimi nie dzieje ? :smile2:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Hmmm. To szkoda, pewnie trafił do serwisu producenta i go tam... klepią.... maskę mu klepią... :smile2:
Tyle że wg. mnie to już trochę za długo trwa, serwis Volvo jest przecież we Wrocławiu, więc wszystko jest na miejscu.
J-31 pisze:A jak pozostałe ? Nie trzeszczą, nie piszczą ? Naprawdę nic się z nimi nie dzieje ? :smile2:
Dzieje się, wszystko w pozytywnym znaczeniu :) Ostatnio nic nie moge im zarzucić, drzwi przy zamykaniu nie traskają, nie szkrzypią na zakrętach, nie piszczą hamulce, nawet te ich siedzenia jakby się wygodniejsze stały...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Dzieje się, wszystko w pozytywnym znaczeniu :) Ostatnio nic nie moge im zarzucić, drzwi przy zamykaniu nie traskają, nie szkrzypią na zakrętach, nie piszczą hamulce, nawet te ich siedzenia jakby się wygodniejsze stały...
Oooo. To znaczy, że to są rzeczywiście trwałe pojazdy ? Ile one mają ? Rok, czy mniej ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Rok. Jest ich aktualnie 20 sztuk.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Rok. Jest ich aktualnie 20 sztuk.
Hmmm... Rok i jeszcze się świetnie trzymają. To oznacza, że muszą to być rzeczywiście dobre autobusy. Ok. Dzięki. :)

No to znów poczekajmy parę miesięcy... ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Hmmm... Rok i jeszcze się świetnie trzymają.
Przecież znacznie starsze B10MA i B10BLE6x2 oraz V7000a się równie dobrze trzymają, tak więc to nie kwestia wieku ino dbania o nie ;) A swoją droga, Volvo to rzeczywiście trwałe i dobre autobusy.

voy

Post autor: voy »

Inspektor pisze:Tyle że wg. mnie to już trochę za długo trwa, serwis Volvo jest przecież we Wrocławiu, więc wszystko jest na miejscu.
Warszawski MAN po zderzeniu z tramwajem to chyba z rok nie jeździł.
A swoją droga, Volvo to rzeczywiście trwałe i dobre autobusy.
Te starsze tak, co do nowszych modeli jest to wątpliwe, ale czas pokaże.

Jessi

Post autor: Jessi »

Ostatnio widziałem tego volvo po wypadku w serwisie Volvo pod Długołęką koło Wrocławia. Było to w przed ostatnim tygodniu lipca. Na 99 % jestem pewien że to był on

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jessi pisze:Ostatnio widziałem tego volvo po wypadku w serwisie Volvo pod Długołęką koło Wrocławia. Było to w przed ostatnim tygodniu lipca. Na 99 % jestem pewien że to był on
No tak, tylko wtedy to było jeszcze świeżo po wypadku, ale żeby do teraz tam był...

[ Dodano: 2005-10-10, 21:09 ]
Panewniczanin pisze:Tyle co Volvo-Daby to 7000a nigdy nie dozyja
Czyżbyś był jasnowidzem?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak na marginesie, to serwisu Volva nie ma we Wrocławiu, tylko znajduje się w Długołęce. We Wrocławiu jest fabryka, a ona już nie musi mieć wiele wspólnego z serwisem. A tak jeszcze, to pewnie największe problemy mają z podłogą. Zresztą jak podłoga nie będzie w najlepszym stanie to mało z tego będzie można zrobić. Ale nie martwmy się, autobus na pewno był ubezpiecozny i dostaną kaskę od ubezpieczyciela :D
Ostatnio zmieniony 2005-10-19, 10:03 przez Wilchelm, łącznie zmieniany 1 raz.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Tak na marginesie, to serwisu Volva nie ma we Wrocławiu, tylko znajduje się w Długołęce. We Wrocławiu jest fabryka, a ona już nie musi mieć wiele wspólnego z serwisem. A tak jeszcze, to pewnie największe problemy mają z podłogą. Zresztą jak podłoga nie będzie w najlepszym stanie to mało z tego będzie można zrobić. Ale nie martwmy się, autobus na pewno był ubezpiecozny i dostaną kaskę od ubezpieczyciela :D
Nie byłbym takie pewien tego, że dostaną kase od ubezpieczyciela :P

P.S. Solaris dużo szybciej uwija się z naprawą powypadkową :P (przykład gdyński 1225)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”